Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Minden esküvő válással/megcsal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden esküvő válással/megcsalással végződik manapság?

Figyelt kérdés

Közvetlen közelemben mindenki csalja a párját sokszor 2 gyerekkel, és itt is annyi kérdés van válással kapcsolatban. Feltétlen így kell végződnie? Nem kerülhetőek ezek el? Menyasszony vagyok és aggaszt, hogy egyszer esetleg én is 2 gyerekkel maradok egyedül...

Van még példa a "holtodiglan-holtomiglan"-ra?


2008. okt. 27. 23:49
1 2
 11/18 anonim válasza:
85%
Régen se volt kevesebb, ha azt veszem, hogy mióta létezik, és hányféle formában létezett már a történelem során, csak az előző néhány rendszerben nem verték nagy dobra, illetve a megromlott házasságot nem mindig válással, hanem megcsalással, szeretőkkel oldották meg (a középkor se volt ezen a téren "szentebb"). De már létezett az ókori időkben is, csak nem így hívták, és főleg a férfiak élhettek vele, úgy nevezték a folyamatot, hogy "elbocsátották a feleségüket". Női egyenjogúság ne feledjük, hogy csak előző századi újítás világszinten hosszú idő után, szóval nők azelőtt nem élhettek ilyen lehetőséggel akkor se, ha esetleg egy iszákos agresszív férjük volt, aki az egész családot verte esetleg, és nem "divat-kényelmi" szempontból váltak volna külön.
2008. okt. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
92%

No, szóval két oldala van azért ennek is, és ésszel kell élni vele.


A házasság azért történjen - de nem ez a jellemző ma -, ami értelmet ad neki, és ne azért, mert "szokás, divat, elvárás... stb.", és ha válás határára jut egy kapcsolat, akkor ésszel végiggondolni, hogyan jobb, ha együtt megy még tovább békében, meg kell próbálni, ha nem, akkor vállalni kell, általában gyerekre hivatkoznak, ha együtt maradnak azok, akik már nem tudnak békében együtt lenni egyébként, de a legrosszabb hivatkozás ez, felnőni ilyen körülmények között pocsék.


Szóval kedves kérdező, azért neked is azt tanácsolom, hogy ha már ráléptetek erre az útra, innentől ne csak magatokra és egymásra gondoljatok, hanem ha gyereket is terveztek, akkor innentől kezdve az ő érdeke az első, mert a ti felelősségetek lesz, hogy miképp néz majd vissza felnőttként a gyerekkorára. Akár tartós lesz a házasságotok, akár nem, együtt és külön is szeretetben és békében kell élni, és ezt a nyugodt légkört kell biztosítani a következő generációnak, aki a ti felelősségetek is.


Én azt kívánom, legyen tartós, de csak akkor, ha tartósan békés is.

2008. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Remélem nem én leszek az, aki növeli a statisztikát a válások számával.

Azért is kérdeztem, mert ahogy hallgattam a szüleim meséit, azok is elég "zűrösek", mindkét oldalon legalább az egyik nagyszülő vált (pedig tényleg nem volt divat), sőt a párom apukája is második házasságát éli.

Az én szüleim sosem fognak elválni, bár ahogy olvsgattam itt, én is átéreztem a "gyereknek a legnehezebb" időszakokat...Ugyanakkor nekem példakép, hogy nem hagyták egymást faképnél.

Azt hiszem a bizalommal van a baj. A párommal szeretnék élni életem végéig, de attól félek édesapja példája alapján neki is egyszerűbb lenne egy válás, vagy minimum egy megcsalás, ha komoly probléma adódik...(van egy olyan érzésem szülei azért vannak együtt, mert párom azt mondja, sosem veszekednek - én nem vagyok ilyen... :( )

2008. okt. 29. 01:00
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért van manapság ennyi válás, mert sok az elkapkodott házasság, illetve nem gondolják végig, hogy tényleg szeretik-e egymást jóban ÉS ROSSZBAN IS! Illetve sokan nem is imerik eléggé a párjukat, vagy pedig tisztában vannak bizonyos jellemhibákkal, de azt gondolják, majd úgyis változni fog. Csak éppen anélkül nem változnak meg az emberek, hogy ők is akarnák. Egy felnőtt nő vagy férfi legyen tisztában azzal, hogy mik az ő hibái, és mik azok a hibák, amiket nem tud tolerálni másnál, és ezekre figyeljen oda. Ne gondolja azt, hogy neki nem jár jobb. Ameddig ezekkel valaki nincs tisztában, nem érett a házasságra. Ha pedig már ott vagyunk, hogy benne a házasságban, ismerjük, szeretjük a párunkat, jól meggondoltuk, hogy vele akarunk élni, akkor a problémákat meg kell oldani együtt.
2008. okt. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Talan nem mindegyik hazassag vegzodik valassal, de szerintem sajnos majdnem mindegyik.

Es egy csomo kapcsolat pedig amit te kivulrol jonak, szepnek latsz, az hazug kapcsolat (mert a "kedvesed" az uzleti utak alkalmaval rendszeresen megcsal, amirol te nem is tudsz, akar evekig sem) Mert eljatssza, kedves otthon, mert tudja belul (az agyaban) hogy amit tesz az nem tisztesseges, de egyszeruen megcsinalja. Hogy miert? Erre a pszichologus tud valaszolni, de szerintem o sem (mert o azt mondja hogy nem is ismerted a masikat igazan).Hat 5 es 6 es 7 ev egyutt jaras utan ha vki nem ismeri a masikat az hogy lehet?



En peldaul olvastam hogy Dr. Csernus 2-szer valt mar el. Nem ertem. O tanacsot ad masoknak, a sajatjat pedig nem tudja "kezelni".

Szerintem nincs az eletre recept,mert hiaba feszulsz te meg, ha a masik lazan, FELELOTLENUL veszi az eletet. Az elejen meg nem. De aztan kesobb.

2008. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
nem:) van ami már megcsalással kezdődik!
2008. okt. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
na f*sza... És milyen igaz...
2008. okt. 31. 23:50
 18/18 anonim válasza:
100%

Szokták mondani: ne azzal házasodj, akivel el tudod képzelni az életedet, hanem aki nélkül nem!

11 éve vagyok együtt a párommal, 6 éve házasodtunk össze. Mindkettőnk szülei elváltak, újraházasodtak, páromnak a nagyszülei is. Ebből nem lehet kiindulni! Ha már most attól félsz, hogy mi lesz később, akkor gondold át jól, hogy biztos ő-e az igazi! Nem hiszek abban, hogy valaki a génjei szerint csapodár, inkább az otthonról hozott mintákat követi. Sok sikert!

2008. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!