Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogy lehet egy esküvőt a lehető legkevesebb pénzből kihozni?










Ha nem ragaszkodtok az aranyhoz, az ő karikagyűrűik szerintem gyönyörűek.





#11: Nem attól lesz drágább, hogy esküvőre lesz hanem attól, hogy az elvárások mások egy esküvői csokorral,sminkkel,tortával, ruhával szemben és ebből kifolyólag a költségoldal is megint más (nyilván jóval több).
Kérdező: minden az igényeitektől függ, eleve sokat spórolhattok azon, ha nem tartotok lagzit (rövidebb időre bérlitek a helyszínt ha egyáltalán, nem kell zeneszolgáltató, vőfély/cm), és hétköznapra szervezitek, de szerintem ha ész nélkül akartok spórolni annak meglesz az eredménye és annak nem fogtok örülni.
Szerintem egy ilyen történet lagzi nélkül, igényesen, de okosan szervezve kijöhet fél-egymillió forint közötti összegből, de csodák nincsenek. Ha valami lényegesen olcsóbb, akkor azzal baj van.















#15: Azért mert teljesen mások a körülmények egy szalagavatón mint egy esküvőn, ezért az ára is más. Egy szalagavatós ruhát jellemzően pár órát viselnek csak, viszont egy esküvői ruhánál ott van egy masszív egész napos viselet, amin túl általában van még egy külön napos fotózás is, kültéren, ráadásul a legtöbb esetben a szalagavatón nincs étel. Te ugyanannyiért adnád ki az autódat bérbe annak aki csak elugrik vele a Tescoba vásárolni, mint annak aki elmegy vele Németországba egy autóversenyre, hogy ott elinduljon vele? Na, látod.
Ugyanez igaz az esküvői sminkre, ahol tripla annyi anyag kell bele és dupla annyi ideig tart felvinni mert hat-nyolcszor akkora igénybevételnek van kitéve mint egy átlag alkalmi smink esetében, vagy a tortánál amikor egy egyszerű születésnapi tortát hasonlítanak egy háromemeletes, különlegesen díszített tortához, meg hasonlók.
A kedvencem amikor azzal jönnek, hogy családi rendezvényre kell bérelni a helyszínt és akkor olcsóbb. Ja, aztán meg csodálkoznak amikor tíz órakor bezár a hely és kirakják Őket násznépestől, nem engedik be kívülről a rövideket, nem engedik betenni a hűtőbe a tortát, nem engedik be a zeneszolgáltatót és normál nyitvatartás szerinti létszámmal, másokat is beengedve üzemelnek a "családi rendezvényed" mellett.
Még egyszer: csodák nincsenek. Az esküvői szolgáltatások árai messze itthon a legalacsonyabbak és nem attól lesz drágább valami, hogy az esküvői szolgáltatók meghallják az e-betűs szót és vérszemet kapnak, hanem attól, hogy anélkül, hogy tudnád a Te elvárásaid nőnek meg.










20 fős esküvő volt, cirka 50 ezerből.
A férjem öltönye adott, egy új ing, fehér nyakkendő és mellény volt csak, amit vettünk. Nekem egy fehér koktélruha a piacról. ;) Hónapokkal előbb futottam bele, megvettem, annyira pont olyan volt, amit akartam.
Hétköznap a szertartás ingyenes.
Kertesházunk van, úgyhogy tartottunk egy kerti partit. Sült húsokkal, hidegtállal, este bográcsozás. Sütiket is mi csináltunk. Italra költöttünk legtöbbet; üdítők, borok, sör, likőr a lányoknak.
Ha van rokonnak kertese, biztos megengedi, hogy ott legyetek.










hétköznap két tanúval, ingyen van.
mi 10en voltunk, 1,2 milla volt,
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!