Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi van akkor, ha az egyik fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor, ha az egyik fél kis lagzit, a másik nagyot szeretne?

Figyelt kérdés

Mindkettő introvertált ember, de a menyasszony visszafogott, meghittebb esküvőt szeretne (cca 20-25 fő), a vőlegény viszont az elejétől azt mondja, hogy ha már esküvő, akkor adják meg a módját és legyen igazi lagzi (cca 120 fő).

Itt nincs kompromisszum, valakinek rossz lesz. Mit lehet tenni?


2017. júl. 31. 14:50
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Tanácsot kértem, nem beszólogatást. Ha frusztrált vagy, menj, verd a fejed a falba :)
2017. júl. 31. 15:29
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A vendéglétszámtól eltekintve a többiben van egyetértés?


Pl. Helyszín, menü, zenekar vagy dj, polgári szertartás vagy templomi is stb., hagyományos esküvő vagy modern ?

2017. júl. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

A #12-es hozzászólást folytatva, egyébként kell lennie kompromisszumnak, ha másként nem úgy, hogy meghatározzátok, hogy milyen rokonsági fokig hívtok meg családtagokat, illetve mennyi barátot hívtok meg.


Így, már egyeztethető a létszám és nincs sértődés, egyik részről sem.


Illetve, megállapodtok egy összegben közösen és annak megfelelően rendezitek meg az esküvőt!

2017. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem meg ne ugy dontsetek,hogy hivjunk meg 120 fot, hanem irjatok ossze, kit nem szeretnetek nelkulozni a nagy napon, es oket hivjatok meg.
2017. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Azért egy építkezésbe ne vágjatok bele! :D
2017. júl. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
87%

"Itt nincs kompromisszum, valakinek rossz lesz. Mit lehet tenni?"


Mondjuk rájönni, hogyan kell létezni egy kapcsolatban, majd afféle viselkedésre nevelni magad.


Elméleti 100%os kapcsolatban nincs olyan, hogy valakinek rossz.


Sok sikert minél gyorsabbi tanuláshoz, barátom. Hidd el, ez kell neked. Ne törődj mással.

2017. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%

1. Nézzétek meg, mennyi keretből tudtok gazdálkodni, mi fér bele (szertartás, fotós, ruhák, helyszín, torta, vacsora... stb.).

2. Írjátok össze, kik azok, akiket szívesen látnátok az esküvőn, akivel tényleg szívesen megosztanátok ezt a napot. Ha nem muszáj, ne számoljatok olyanokat, akiket csak esküvőkön és temetéseken láttok, egyébként meg nem is tartjátok a kapcsolatot. Szóval csak olyanokat írjatok össze, akiket szívesen meg is vendégelnétek és nem csak illemből hívnátok meg, csak mert x-edik rokon...

3. Nem tudom, nálatok csak polgári vagy egyházi szertartás is lesz, ha az utóbbi, akkor olyat is csinálhattok - és ezt sokan csinálják -, hogy a vacsorát és a polgári szertartást csak a szűkebb vendégekkel tartjátok meg, a távolabbi ismerősöket, akikkel nem olyan szoros a kapcsolat, csak az egyházi szertartásra hívjátok, és ott tartotok egy kis állófogadást is, és utána mentek vacsorázni és bulizni a szűkebb körrel.

2017. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%

Ugyanez volt nálunk is a helyzet, és a megoldás a kompromisszum, bármennyire is harcolsz ellene. A KÖZÖS esküvő ugyanis egy fontos momentum a párkapcsolatban, és pont a kompromisszumokról és problémák megoldásáról szól. Mivel KETTŐTÖK eseménye, nem lehet ignorálni a másik véleményét...


Pl. én farmeros kéttanúsat szerettem volna, mert ugyanúgy utálok a középpontban lenni, de párom meg szeretett volna nagyobb éttermes lagzit, mert az anyjának egy szem esküvőre váró gyermeke és több házasságot egyikünk sem tervez :) Ezért egy kerti partiban egyeztünk ki 50 fővel, ahol minimalista lötyögés, vacsi, süti, pia lesz, tehát nem kell buta, tőlem messze álló játékokhoz jó pofát vágni, mégis megvan a családok öröme is.

2017. aug. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy írják fel a pro és kontra-t, aztán amelyikhez a több normális észérv érkezik, azt. Mondjuk a kettő közül én inkább a menyasszony pártján vagyok ebben az esetben, mert az érvek közül nekem az övé a megalapozottabb... a másik annyi kb., hogy "ha mán lagzi, legyen hagyományos, meg igazi lagzi egyenlő sok vendég... ez meg nekem nem érv, mert nem is igaz. De ha az lenne mondjuk, hogy ha már XY-t meghívjuk... stb., akkor megérteném a vőlegényt.
2017. aug. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
87%

Én se szeretnék nagy esküvőt, de úgy kb. 60 fővel kiegyeznék. Az még szerintem nem zavaróan sok és nem is túl kevés, lehet bulizni ennyi emberrel. De attól is függ, hogy kiket hívnátok meg. Ha csak azért hívnátok meg 120 embert, hogy nagy legyen az esküvő, de közben a felével évente, ha beszéltek, akkor hülyeség.

Illetve sokan csinálják és szintén kompromisszum lehet, hogy az esketésre több embert hívtok, de lagzi csak szűkebb körben.

2017. aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!