Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ilyen esetben mennyi pénzt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben mennyi pénzt adnátok testvérnek?

Figyelt kérdés

Bátyámnak lesz esküvője. Ő 30 éves, nettó 500.000 körül van a fizetése, programozó, már van szép nagy házuk, két kocsijuk, évente többször külfüldi utazás, menyasszonya is jól keres... szóval, van pénzük bőven.


Én ezzel szemben 23 éves egyetemista vagyok, a suli mellett dolgozom, de így is a jobb hónapokban csak kb. 60 ezret tudok összeszedni. Kollégiumban lakom, mert albérletre nincs pénz (szüleim nem tudnak támogatni), félretenni se nagyon tudok, elég szűkösen jövök ki, de azért van egy kis tartalékom.


Szóval ti ilyen helyzetben mennyit adnátok testvérnek esküvőre? Vagy valami tárgyi ajándékot? Az a baj, hogy ötletem sincs, mit lehetne, mindenük megvan. Ha utalványt vennék valahova, az is kicsit hülyén jönne ki, mikor tudom hogy annyi pénzük van, hogy utalvány nélkül is bármikor kényelmesen bevásárolnak azokban a boltokban.


Persze valamit mindenképpen adok nekik, szóval szerintetek mi a jó megoldás ilyenkor?


2017. márc. 25. 09:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

És ha pénz helyett mondjuk kérnel tőlük egy közös fotót aztán rágravíroztatnád egy üveglapra egy szép esküvői idézettel? Szerintem az is egy szép ajándék.:) Én biztos örülnék neki.:)

29N

2017. márc. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem a bátyjának kell ajándék hanem olyan amit pl közösen tudnának a feleségével használni.Nekem még maxx az jutott eszembe,hogy a szüleinkkel megbeszélem,hogy ha penzt vagy ajándékot is vesznek azokba beszállnék én is es raírjatok a te neved is a boritekra,vagy közösen adjátok át.Vagy ha van még másik tesotok aki hajadon akkor vele vennék közösen pl.
2017. márc. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is az jutott eszembe, hogy a kisbaba korotoktól készült képekből készíttess pl. a dm-ben egy fotókönyvet egészen a mai napig készültekig. Ezt a neten te tudod olyanra összerakni, amilyenre szeretnéd. Van egy csomó választható háttér, bele, rá, mellé lehet tenni szövegeket. Szerintem ez tök jó, mi is ilyet adtunk a nagyszülőknek az unokájuk első pár évéről. Anyós napi százszor lapozta. Nagyon tetszett mindenkinek.
2017. márc. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

valami vicces tárgy max 5000 Ft értékben

szerintem nem várnak el többet

2017. márc. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ha személyes ajándék, akkor én egy szép képkeretet adnék nekik, amire a nevüket gravíroztatnám és úgy adnám át, hogy ezt azért kapják, hogy legyen miben őrizgetni (és nézegetni) az életük legszebb napjáról készült legjobb képüket.

Esetleg egy kis befőttes üvegnyi százast szépen feldíszítve, leragasztva, hogyha nagy a baj, legyen mihez nyúlniuk.

2017. márc. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nincs olyan, hogy ne jönne jól a pénz egy friss házasnak. Nem két fillér egy esküvő (gondolom a te menüd sem lesz ingyen) vagy nászút. 100-150 ezret akárki akármit is mond én adnék a testvéremnek. (Többet is, de a te szemszögedből nézem.)
2017. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Imipepe válasza:
Gondolom tesód tudja nem vagy gazdag még csak tanulsz valami személyes tárgyat ami nem túl drága.
2017. márc. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
16.: ne haragudj, de szerinted hogy tud egy magát eltartó diák 100-150 ezret összeszedni ajándéknak? Nevetséges
2017. márc. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
16-os vagyok: Úgy, hogy nem most kezd el rá spórolni és írta van tartaléke. Ha nem ennyi lenne a fizetése többet írtam volna! Az egyik legközelebbi rokona fog megházasodni! Persze mindenki másképp gondolkozik és ez így van jól.
2017. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
19: és költse el az összes megtakarítását a testvére (aki közel sem rászoruló) esküvőjére? Nevetséges. Én írtam a 10. választ, még értelmes emberek között is qva sokat költünk az esküvőre, semmin sem spóroltunk, és még így sem várnék el ennyit sem a testvéremtől, aki, mint az említett válaszomban írtam, szerintem még többet is keres, mint a kérdező testvére. Hát még ha kevesebbet keresne... Ő foglalkozzon a maga jövőjével, a testvérének meg kedveskedjen egy olyan személyes ajándékkal (a pénz nem az), ami belefér a keretbe. Szerintem senki sem sértődne meg ezen.
2017. márc. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!