Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy lagziban mekkora összegre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy lagziban mekkora összegre lehet körülbelül számítani a menyecsketáncál?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem illik ilyesmit számolgatni, meg előre kalkulálni, de az az igazság, hogy nem vagyunk anyagilag annyira eleresztve a menyasszonyommal, meg a szüleink se tudnak túl sokat segíteni. Csak azért lennék rá kíváncsi,hogy nagyjából tudjunk kalkulálni, hogy mi az amit még be lehet vállalni anyagilag. Kb 90 ember lesz meghívva.
2017. jan. 22. 08:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tippelni sem lehet, mert nagyban függ a rokonság anyagi helyzetétől és gálánsságától. Valakik tízezreket dobálnak a kosárba, míg más csak pár ezret.


Én azt javaslom, hogy annyit vállaljatok anyagilag, amit még akkor is elbírnátok, ha senki nem adna egy fillért. Persze ez a lehető legpesszimistább dolog, de így biztos nincs rizikó és csalódás. Esküvő miatt adósságba verni a friss házasoknak önmagukat nem túl okos dolog, még akkor sem, ha ma ez szokás.

2017. jan. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet mondani a vendégeknek,hogy lesz menyecsketánc. Akkor lehet,hogy nem ajándékot vesznek, inkább odaadják a Nektek szánt összeget.

Persze ezt általában akkor illő közölni ha kérdezik,hogy mit szeretnétek ajándékba?


Mi voltunk már úgy lagziban,hogy nem mondták ezt előre. Az is kellemetlen mert vagy állsz és nem táncolsz a menyecskével, vagy táncolsz és plusszban adsz olyan összeget amit már egyébként nem szántál volna rá, vagy kimész és táncolsz pénz nélkül.


Arra nem tudsz felkészülni,hogy ebből mennyi fog összejönni, már csak azért sem, mert vagy megosztják az ajándékot tárgyra és pénzre, vagy csak ajándékra, vagy csak pénzre...és persze kinek mennyit enged meg a pénztárcája, ki mennyit szán Rátok.

2017. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a vendégsereg a Mercis-BMW-s vállalkozó barátokból áll össze vagy a nagy nehezen felbuszozó egyetemista haverokból...



Szóval az összeg függ attól, hogy milyen anyagi körülmények között éltek, és élnek a barátaitok, van akinek egy 5000-es is vagyon már, hogy bedobja van aki bepattint egy 20-ast gond nélkül egy havernak is.

2017. jan. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
A lányoméknál 80-an voltunk. Mi (szülők) fizettünk minden költséget. Több, mint 2 milliót kaptak, mivel a rokonság nagy része gazdag. A szülők is adtak pl. plusz még pénzt, nászomék, volt férjemék is. De szerintem nem ez az általános. Hallottam már, hogy 4-500 ezer jött össze ekkora lagzinál.
2017. jan. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem vagytok annyira eleresztve, akkor nem kellene 90 főt meghívni arra várva, hogy hátha visszajön a költség, meg még marad is pluszban... a szüleitek is minek segítenének, nem értem, így lagzit szervezni nonszensz de hát ti tudjátok, reménykedjetek hogy a friss ara összetáncol 2 talicska pénzt.
2017. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb 50-60 éve vidéken volt divat, hogy a menyecske már alig állt a lábán, de még visszalökdösték, hogy még nem elég a pénz, még menjen egy kör.


Manapság mindenki bedobja amit gondol, 1 percet lötyög a menyecskével, és ennyi lesz, nem nagyon tudod befolyásolni, hogy mennyi fog összejönni.



Egyébként én mindig egy fix összeget adok, voltam esküvőn, ahol ezzel kiemelkedően én adtam az ismerősök közül a legtöbbet, mert csupa tanár kolléga, meg bölcsész barát volt ott.


Volt olyan is, hogy ugyanazzal az összeggel a futottak még kategóriába tartoztam, mert olyan násznép volt, ahol az a pár tízezer forint a nem számít kategória.

2017. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jó ha tudod, hogy ha a szülők nem segítenek és nektek kell kifizetni az egészet akkor jó, ha nullára jöttök ki. Nekünk a szüleink állták az esküvő nagy részét, így a pénz a miénk lett. Manapság úgy látom, hogy ez ciki, bár nem értem miért, van aki lakást kap a szüleitől.
2017. jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
harmadát kaptuk vissza a ráköltött összegnek. De megmondom őszintén, még ennyire sem számítottunk.
2017. jan. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs rá pénzetek, inkább kevesebb embert hívjatok! A pénz nem fog visszajönni, az is ritkaszámba megy, ha már nullára ki tudják hozni.
2017. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
7-es, nem ciki hanem gáz. Ha nekem nem futja 100 fős lagzira, nem tartok akkorát és kész. Nem a szülőktől kell elvárni hogy egy bulira -mert hát valahol a lagzi csak az- kifizessenek 2-3 milliót. A lakást nem érdemes emlegetni tudod miért? Mert az tartós, több generáció is felnő, éldegél egy lakásban. Ellenben a milliós lagzi lehet válással végződik évek múlva, akkor meg mi haszna volt elverni rá milliókat? Semmi...
2017. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!