Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Figyelembe kell-e venni?
Jövőre lesz esküvőnk és esküvő dj-t néztünk ki. Páromnak jó a mulatós élőzene is, de én annyira nem rajongok érte. Párom szülei ellenzik, nem szeretnék.
Az esküvőt a szülők fizetik.
Kinek a joga eldönteni fentieket, illetve mi a szokás abban, hogy figyelembe kell-e venni a vendégeket is?
Véleményem szerint, aki jól akarja érezni magát, az jól fogja érezni magát, függetlenül attól, hogy milyen zene van. Van, aki semmire se akar táncolni, van a nagymama,nagypapa,akinek szintén mind1, mert úgyis a széket fogja nyomni és a legtöbb középkorú életkorú ember pedig ismerhető a "retrós" jellegű zenéket is, mivel abban a korban nőtt fel.
Ez van akkor, amikor a szülők pénzéből akar házasodni a pár, avagy elfogadja, hogy fizessék, beszálljanak stb. Ők fizetnek, ők diktálnak. Ha bele akarnak adni, és a pár elfogadja, akkor van beleszólásuk.
Ha nem akarjátok, hogy beleszóljanak, fizessétek ti a saját esküvőtöket, spóroljatok rá. Ez így működik.
Egyetértek azokkal,akik azt mondják,hogy aki fizet,az dönt.
Nekünk idén volt lagzi,mindent mi fizettünk és csak ketten döntöttünk róla. Meghallgattuk a véleményeket,de úgy csináltuk,ahogy nekünk tetszik.
Ha ők adják a pénzt, ők dönthetnek. Ennyi.
Nem a zeneszolgáltató kategóriájától függ, hogy jó bulit csinál-e hanem attól, hogy jó zeneszolgáltató-e. Esküvőszakmában dolgozva rengeteg nagyon gyenge zenekart és még több nagyon gyenge DJ-t hallottam, de rengeteg jó DJ-vel és jó zenekarral is találkoztam. Ha az adott zeneszolgáltató érzi a közönséget, tudja, hogy mit kezdjen velük, akkor mindegy, hogy DJ-ről/zenekarról beszélünk-e. DJ esetében fontos, hogy esküvői DJ legyen, mert egy sima klubban felcseperedett lemezlovas nagyon nem fogja érezni, hogy mi kell a násznépnek.
A kérdésre válaszolva: aki fizet, annak joga van beleszólni, de szerintem értelmes felnőtt emberek tudnak kompromisszumot kötni. A DJ is tud mulatós blokkot illeszteni a többi közé. Az idősebbek úgysem mulatnak ott hajnalig, így ha az elején van számukra megfelelő zene akkor később lehet fejet rázni/szeletelni.
mi most voltunk egy esküvőn, ugyan nem dj hanem élőzene volt, de nem mulatós, inkább ezek a retro, egymás mellett ellötyögősök. Volt 1-3 csárdás meg keringő. Amikor ezeket játszották, tele volt a tánctér, a többi zene alatt ültek, beszélgettek, dohányoztak, menyecsketánc után 70% hazament, mi is csak azért maradtunk (barátok), hogy legyen 'népség', ne kongjon a hely az ürességtől, de mi is csak fél 4ig bírtuk.
A mi esküvőnkön előzene volt, mulatós, retró is, de nem sok, igazi lagzizene, 7kor az asztalon táncoltam az utolsó rokonnal, de olyan 5ig kb. teltház volt.
Szóval döntsd el, mi a fontosabb, hogy akarod jólérezni magad. Neked tetsző zenére kevesen, vagy lagzizene, amire lehet mulatni, minden korosztálynak. Mi is 22-28 évesek vagyunk (barátok), mégis sokkal szívesebben vettük a lagzizenét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!