Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lakodalmi ültetésnél hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakodalmi ültetésnél hogyan szokás ráírni a neveket az ültetőkártyákra? Teljes nevet vagy csak keresztnevet szoktak kiírni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem célszerűbb egész nevet. Mert ha csak keresztnevet irsz,abból keveredés lehet (mondjuk ha van 2 Kati, vagy Feri vagy akármi a vendégek között)
2010. ápr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljes nevet szokás írni.
2010. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vezeték név + keresztnév.

De láttam már olyat is, hogy kör asztalok voltak, s minden asztalhoz ki volt írva a család neve, akit oda ültettek. Ha nem család volt, akkor pedig a teljes neve minden ott ülőnek.

2010. ápr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy én is így gondoltam. Köszönöm!!!
2010. ápr. 13. 19:29
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a díszterem előtt egy feldíszített táblára volt kiírva az ültetésrend. Körasztalok voltak, a közepén virágtálból szállt fel két héliumos lufi, amik be voltak számozva. Kint a táblán a vendégek névsora ABC sorrendben volt megadva, és minden név (teljes név) mellé az asztal száma. Így nem volt gondunk ültetőkártyák gyártására. Sokkal egyszerűbb, és elegánsabb volt ez a megoldás. A dekoros hozott egy kottatartó állványt, amit exkluzívan feldíszített organzával, virágokkal, és erre raktuk az ültetésrendet, ami pont olyan volt, mint a meghívónk, csak nagy méretben. Nagyon jól össze lett hangolva. Amikor volt a lánykikérő, akkor a vőfély tájékoztatta a vendégeket, hogy a díszterem előtt mindenki megtalálja az ültetésrendet.
2010. ápr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
NAGYON JÓ ÖTLET! Köszönöm!!!
2010. ápr. 14. 07:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Én nem fogom kiírni csak a kereszt nevet. Mondjuk csak rokonokat és barátokat hívok meg, idegeneket nem.

De ha valakit Juci néninek hívtál pl egész életedben miért írnád ki, hogy Kovács Jánosné, szerintem a teljes név túl hivatalos.

2010. ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát igen,pontosan ezért tanácstalanodtam el én is... Olyan hivatalos például apukám vagy a nagyszüleim teljes nevét kiírni...
2010. ápr. 15. 06:17
 9/13 anonim ***** válasza:
Én úgy fogom írni, hogy Szabó család (annyi darab, ahány tagú a család), Kovács család, ha valaki szólóban jön, annak a teljes nevét, akkor is, ha barát.
2010. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kiírhatod a szüleid teljes nevét. Mondjuk nálunk elegáns lakodalom volt körasztalokkal exkluzívan feldíszítve, szerintem nagyon gáz, ha egy ültetőkártyán befigyel Tibi, meg Juci néni. De még, ha egy egyszerű parasztlakodalomról van szó, sem megengedett a Jóska-Pistázás. Tessék kiírni a neveket, elvégre nem kerti partira hívod a vendégeket egy sörsátor alá! A tisztelet kijár nekik is, ha már ők is megtisztelnek benneteket a jelenlétükkel és némi borítékkal.
2010. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!