Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A koszorúslányok ruháit illik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A koszorúslányok ruháit illik nekem megvenni, vagy ez azért már az ő költségük?

Figyelt kérdés

Illetve még egy kérdés: a zenész, ceremóniamester, fotós, egyéb bérelt személyek étkeztetése általában hogy zajlik? Őket is bele kellene számolni a vendéglistába? Nekik is ugyanaz a menü, italválaszték jár, ugyanúgy ültetési rendbe bele kell számolni? Nyilván illik nekik vacsit adni, meg esetleg inni, de a "normál" vendégek 16e/fős átlagárú étkeztetése és itatása kicsit soknak érzik a felbérelt személyeknek, akiknek ugye eleve fizetek párszázat, hogy ott legyenek.


Első esküvőm, bocsi, ha butaságokat kérdezek :) A válaszokat viszont előre is köszönöm :)


2016. máj. 29. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

16e/fő????? Jézuskrisztus....


A 4Seasons-be esküdtök? Na jó...ahhozkevés...:P


Mi úgy csináltuk, hogy pörköltet főztek a rokonok a helységhátsó részénél, és abból egy adag ételt kaptak a

felbérelt személyek, illetve amit kértek mellé. A zenészeket 1 óránként itattuk pálinkával, a videóman csak éjfél után kapott rövidet. :)


Előre kérdezzétek meg őket, hogy mit fogyasztanak (italban), ha étlapos lesz akkor pedig ugyan olyan bánáésmódot érdemelnek,mint a vendégek.


Egyik barátnőmék esküvőjén a rokonság szolgálta fel a kaját meg a sütiket,italokat. Elfeledkeztek totál a videósról és a fotósról és a képek és videók 60%-a a kajáról meg az italról készült, nem a násznépről:DDD

Kellemetlen volt,hogy csapvizet ittak majdnem egész este....És eléggé előnytelen képek is születtek...


Szóval igen :) Érdemes odafigyelni rájuk, körbeugrálni őket fél óránként, máskülönben nem fogják jólérezni magukat és gáz képek születnek :)


Persze ez csak tipp, nem minden videós, fotósilyen :)

2016. máj. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a 16 ezer az a kaja, (korlátlan) italcsomag, a dekor /fő részei, szóval ilyen sokminden egyben, egy átlagár :D


Nálunk a rokonság nem fog sütni-főzni, egyrészt mert hetvenen leszünk, másrészt meg mert étteremben tartjuk, meglehetősen furcsán venné ki magát, ha az ottani konyhát nem használnánk ki szakácsaival együtt.


Az világos nekem is, hogy a zenészek-fotós-videós-anyámkínja emberek nem maradhatnak étlen-szomjan, de akkor most őket is számoljam be a vendéglistába? Az ilyen embereket ültessem egy asztalhoz, egy társaságba, külön helyet számoljak nekik, meg minden?


A fő kérdésemre is várom még a további válaszokat :)

2016. máj. 29. 10:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha meghatározod, milyen színű, szabású ruha legyen, akkor illik állni a költségeket.

Főleg ha teljesen ugyanolyan ruhában szeretnéd látni őket. Ha felkérted őket és maximum színt mondasz, és nem zavar ha kulonbozoek akkor sajat koltsegen szoktak a koszoruslanyok keszulni hisz mindent akkor ok valasztanak ki.

De a legtobb ertelme annak van ha mindenki ugyanolyat kolcsonoz, te pedig allod a koltseget ennek.

Nekem nem voltak koszoruslanyaim mondjuk. Pont a macera miatt.


A fotos, videost illik ugyanugy etetni itatni, mint a tobbi vendeget. Nekunk U alakban volt az asztal. Az egyik szélére ultettem oket.

Pont ezert kell ugy kalkulalni h legyen e fotos, videos kik es mennyiert meg milyen menu legyen.. ezeket azert kell atgondolni mert annak nincs ertelme hogy 16ezres menut esznek (jah bocsi te a dekort is beleszamoltad bar nem ertem milyen dekor lehet az amit /főre számolsz :) ) meg mindenkit felberelsz, de utana a vacsorat sajnalod. Mindig ugy kell nezni azt hogy ki/mennyibe kerul, hogy ebben nincs benne vacsora koltseguk.

Ha kulon kosztra kenyszerited oket, az latszani fog a szolgaltatas szinvonalan, utana pedig lehet reklamalni :(

Erdemes lefaragni ha koltsegekbol ha pont ezek a dolgok jelentenenek terhet.


Es ne haragudj, nem akartam bunko lenni, csak leirtam az oszintet :)

2016. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 koszorúslányom lesz, 2 felnőtt, 2 kislány. Nem szabtam meg, hogy miben legyenek, olyat választottak amilyent szerettek volna így maguknak fizetik (nyilván a kislányoknak a szülei). Ha viszont megszabod a színt, fazont vagy konkrét ruhát akkor illik fizetned, illetve akkor is ha ragaszkodsz hozzá, hogy koszorúslányok legyenek de tudod, hogy nem engedhetik meg maguknak. (mert azért kell frizura, smink, éjfél utánra másik ruha stb) A másik kérdésedre válaszolva, nálunk a szolgáltatók ugyanazt a menüt kapják amit a vendégek, viszont nekik nem korlátlan italfogyasztást kértünk, hanem fogyasztásuk alapján fizetjük. Az étteremben azt mondták, hogy egy kicsit arrébb szoktak ülni, de ugyanúgy feldíszített asztalnál, és ültetőkártyát is ugyanúgy fogok nekik csináltatni.
2016. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem haragszom, megfontolandó, amiket írtál :)


A dekorban valamiért a hely maga a székszoknyákat /fő számolja, azért van benne ebben :)

2016. máj. 29. 11:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.

Tényleeeg. Nekunk is úgy volt a székszoknya :)

Amúgy sok boldogságot és sok sikert kívánok a szervezéshez :)

2016. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Két kislány koszorúslányunk lesz. Én fizettem nekik a ruhát!


A szolgáltatók nálunk ugyan azt kapják mint a többi vendég, kajat, piat es dekort is. bár mi a helyet béreljük a kaját piát mi visszük be, nekünk az az 5 fö (2 zenesz, fotos, videos, vőfély) már nem sokat dob rajta. :)))

2016. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az éttermet kérdezd meg, biztos ajánlanak valamit a szolgáltatóknak. Alkohol nekik nem kell, hiszen dolgoznak.
2016. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!