Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mindenhol ilyen sokat kérnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenhol ilyen sokat kérnek a templomi esküvőért?

Figyelt kérdés
Ma voltunk intézni (Miskolc), azt mondták, hogyha csendes esküvőt kérünk, ahol csak a pap beszél, akkor 9000 Ft, de ha zenével orgonával kérjük akkor 20000 Ft :S Máshol is ilyen sok?
2010. márc. 24. 13:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti vagyok. Én legalább kaptam róla számlát. Mi az hogy az egyház nem ad? Hát értem már mért nem járok templomba:D
2010. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

13:43-asnak:

Van olyan is, hogy polgári esküvő!!!!

2010. márc. 24. 13:55
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
hát igen, ha isten színe előtt akarsz házasságot kötni, akkor fizess, kb mint a középkorban a búcsúcédula... :S
2010. márc. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
86%
Ha pap, ha nem akkor is köteles számlát adni!
2010. márc. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az egyház nem köteles. Mint ahogy súlyadót sem kell fizetniük. Teljesen más adózási szabályok vonatkoznak rájuk, mint a közönséges halandókra.
2010. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
80%
Mely jogszabály ad felhatalmazás az egyháznak, hogy számlát ne adjon?
2010. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
93%
Kell egyáltalán a templomi esküvő? Miért olyan fontos?
2010. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
81%
Kelleni nem kell egyházi esküvő. Ő akarata, hite, joga. Én hiszem, hogy a vallás szeretetről kell, hogy szóljon, nem pénzről. DE egye fene, a papnak is ennie kell, de akkor már adjon érte számlát. Ő nem más, nem több s nem kevesebb mint bármelyik másik ember. Kötelezettségei neki is vannak. Sajnálom kedves kérdező, de szerintem sokat kér el! Pfuj!
2010. márc. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha a költségvetési szerv vagy az egyházi intézmény a 33. § (4) bekezdésében szabályozott tevékenységét ellenértéknek nem minősülő támogatásból látja el, e tevékenysége körében mentesül az e §-ban, illetve a 70. § (1) bekezdésében szabályozott bizonylatkiállítási kötelezettség alól.

Erre hivatkozva nem ad.

2010. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol. Mi először a katolikusokhoz mentünk, de én nem vagyok katolikus csak a feleségem. A pap először azzal kezdte, hogy 20ezer forint lesz, aztán elkezdett veszekedni, hogy majd utána lesz ennek nézve, hogy én miféle vagyok, meg erről jegyzőkönyvet kell írni, meg mit képzelünk egyáltalán, és majd ki lesz ez derítve, meg már rángatta a karját a feleségemnek.

Én mondtam, hogy itt nem esküszünk, inkább nem kell isten áldása se, de csoda, hogy nem vertem be a pap képét.

Aztán átmentünk az evangélikusokhoz, ott szépen elmondták mi hogy lesz, és mikor megkérdeztem, hogy mennyibe kerül ez nekünk, akkor mondták, hogy Isten áldása nem kerül pénzbe, a perselybe dobhatunk, ha gondoljuk.

2010. márc. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!