Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Igaz, hogy a menyasszonyt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kankalin kérdése:

Igaz, hogy a menyasszonyt a menetben csak nőtlen férfi kísérheti?

Figyelt kérdés
Az esküvő helyszínétől gyalogosan megyünk a templomba, a párom bátyja kísérne, de anyu szerint nős ember nem kísérhet...
2010. febr. 6. 17:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont erre gondoltam.Elvileg egy ideális családban az apának kellene átkisérnie a lányát. Nem? S az ideális esetben nős.
2010. febr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Én ezt úgy tudtam, hogy az én tanum/násznagyom /aki lány/ kíséri a vőlegényt, az övé meg engem... mármint a templomig. Oda be őt az Anyukája, engem Apu
2010. febr. 6. 18:25
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ilyet nem hallottam, bár nálunk egyébként sem szokás ezeket a tradíciókat tartani. Mi a férjemmel mentünk egymás mellett, utánunk meg a násznép.
2010. febr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%
Ha te úúgy tudod,akkor csináld úgy.itt csak az kapott bőszen felpontozást,aki azt gondolja hogy nőtlen csóka kísérheti a szüzike menyecskét.Ezek szerint a kérdés le van játszva,ragozni felesleges
2010. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Felénk az a szokás,hogy hajadon lány lehetőleg a menyasszony húga, legidősebb unokahúga kíséri a vőlegényt a menyasszonyt pedig nőtlen férfi lehetőleg, öccse , bátyja legidősebb nőtlen unokatestvér.

DE ez a polgári esküvőig van így, hiszen onnantól már házasok vagytok. A templomba engem már a férjem kisért.

2010. febr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Felénk(pest megye)úgy szokás, hogy a vőlegényt kíséri a saját családjából egy hajadon a lányos házhoz lánykérőbe.Kikérik a menyasszonyt és innen a menyasszonyt egy valóban nőtlen fiú kíséri általában a saját családjából(öccs, bátty, vagy unokaöccs, unokabátty)a polgári után is még külön mennek és csak a templomi után mehetnek egymás mellett, és akkor a korábbi kísérők is egy párt alkotnak.És én még sehol sem hallottam az országban, hogy nős ember kísérte volna a menyasszonyt, úgyanúgy ahogy férjes asszony sem lehet többé koszorús lány.
2010. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az Apuka szokta kísérni,és Ő adja át a helyszinen a vőlegénynek,megmutatva,hogy áldása van az eskövőhöz
2010. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha férjhez mennék, azt szeretném hogy apu kísérjen, de ő már nem él. A következő a keresztapum lett volna, de sajnos már ő sem... a keresztapum fia a következő esélyes és ő nős, sőt az eddig felsoroltak is azok voltak. Szal én apu mellett döntenék. Barátnőmet és több ismerősömet is a leendő férje kísérte. :)
2010. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
90%
Nincs olyan, h "kell" ugyan már :) Akit a menyasszony szeretne, fenébe a szabályokkal.
2010. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
engem a férjem bátyja kísért, ő nős volt már akkor, a férjemet meg a hugom, ő még hajadon volt. nálunk úgy szokás, hogy a menyasszonyt valaki a vőlegény családjából kíséri (és fordítva), és csak a templomajtóban adja át az apukájának/keresztapjának, és ő kíséri az oltárig. dehát ahány ház...
2010. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!