Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Bármilyen ruhát rám tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bármilyen ruhát rám tud alakítani a varrónő?

Figyelt kérdés

Nagyon meg tetszett egy esküvői ruha de nagy rám, nagyon. A nő szerint varrónő át tudja alakítani, de beszéltem egy másik nővel ő azt mondta 1-2 méret oké de ha nagyon nagy a méret különbség csúnya lesz a ruha igaz ? Sajnos nem nagyon vagyok ebben szakértő.

Köszönöm a válaszaitokat



2014. jún. 2. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a méretkülönbség? Igaza van a varrónőnek, ha a ruhának a kialakítása és díszítése olyan, akkor elképzelhető, hogy bizonyos méret alá nem igazítható.
2014. jún. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem! Nem lehet bármit méretre igazíttatni - illetve lehet, csak nem szépen, és nem is éri meg.


Oka: nagyobb (ahogy a másik hölgy említette, 2-3-4 méret) különbségnél a szűkítők, varrások, hajtások, stb. egészen máshol helyezkednek el más méreteken. Ezeknek egytől-egyig áthelyezése irdatlan munka, kb. annyit tesz, mint újravarrni az egész ruhát. Az ívekből le kell faragni - nyakrésznél pl. jellemzően nem elég csak bevenni a méretkülönbséget, attól még csónakszerűen el fog állni a szabása miatt.


Tehát egy ilyen kísérletnek két eredménye van általában:


- a faluvégi Mari néni azt mondja, ő beveszi neked - ez alatt azt érti, hogy becsípi az oldalvarrásokat meg a derekát, a melleden meg a karodon meg a nyakadon meg hepehupás, össze-vissza húzódó lesz az anyag, mert a Mari néni ahhoz már nem ért.


- egy profi beveszi neked, de többet fizetsz a pepecselős szarmunkáért, mint egy új ruháért.

2014. jún. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget


:( annyira meg tetszett és sehol nem találtam ilyet, ők is kintről vették. Hízni meg annyit egy nem is tudnék kettő meg nem akarok. Akkor neki állok a keresésnek megint, habár szeptemberig még van időm.

2014. jún. 2. 19:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Képed van róla? :)
2014. jún. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Varrasd meg a ruhát.
2014. jún. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Most megkérdeztem anyut, ő jelmezeket készít, és profi varrónő.

Azt mondta, hogy max 1 méretet lehet bevenni, mert a ruha kialakítása az adott méretre van elkészítve. Szűkítések, kiengedések, varrások, stb. Ha ezeket jóval beljebb kell venni, akkor át kell szabni a ruhát.

2014. jún. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem hát a méretét nem tudom csak megpróbáltam, el is felejtettem meg kérdezni annyira bele estem. És milyen áron mozognak a ruha át alakítások???? nézek más ruhát ami mérete azért közelebb áll de azért pont rám valót nem igen találok.
2014. jún. 2. 19:14
 8/8 Paraszt_Mári válasza:

nem csak a láthatatlant.

asdfghjkléáűjnng7td6 gt

üdv Köcsi Pityi és Pari Mari

2014. jún. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!