Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek mennyibe került az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyibe került az esküvő és a lagzi, és ebből mekkora összeg "jött vissza" a menyasszonyi táncból és a nászajándékokból?

Figyelt kérdés

Esküvőt tervezünk. A párom fizetné az egészet, mert az én megtakarított pénzemet a ház felújítására költöttük.

Természetesen szeretnék én is nagy felhajtást, szép ruhával, 80-100 vendéggel, stb. Csak nagyon lelkiismeret-furdalásom lenne később amiatt, hogy "kidobtunk" erre egy csomó pénzt, amit jóval hasznosabban is el lehetne költeni, akár utazásra, akár befektetni valamibe, vagy számlát nyitni a leendő gyerekeinknek, és így tovább.


Viszont a párom azt mondta, nyugodtan szervezzek nagy banzájt, ha szeretnék, meg hogy egyébként is, a menyasszonyi tánc meg a nászajándékba kapott pénz úgyis kb "visszahozzák a lagzi árát", vagy csak nagyon kevés mínuszban leszünk.


Ezért érdekelne, hogy nálatok hogy volt ez. Illetve ti hogy döntenétek? Nagy lagzi, vagy kis esküvő két tanúval?



2014. febr. 5. 13:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Ha van pénzem és megtehetem gond nélkül, akkor nagy esküvő sok vendéggel, ha nem tehetem meg, mert épphogy kijövök hónap végére, akkor kis esküvő két tanúval. Arra apellálni, hogy majd a násznép visszaadja a pénzeteket szerintem kicsit merész dolog, mert ha meg nem így lesz, mit csináltok? De mondom, ha van saját házatok és jól éltek amúgy, akkor nem gond szerintem a nagy lagzi.
2014. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nem jól fogalmaztam, vagy félreérthetően, bocsánat. :)

Nem azt várjuk, hogy a násznép kvázi visszafizesse a költségeinket, ezt csak megnyugtatásul mondta a párom arra, hogy lelkiismeret-furdalásom lenne egy csomó pénzt a lagzira költeni, ráadásul ugye az ő pénzét.

2014. febr. 5. 13:59
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Rövidre fognám a mondataimat.Egy esküvő minimum 1-1.5 millio ,és akkor szerény is voltam 100 főre.Nah most ebben a válságos világban,ahol az emberek nagy része hitelekkel küzd,szerinted mi a biztositák,hogy visszajön? 100 fő kb 30-40 család.1-5 millát el kell osztani annyi családdal,amennyien lesznek.és kijön fejenként mennyit kellene családoknak a lagzitokra költeni.Szerintem ne kockáztassatok.de ti tudjátok.Amugy előre is sok boldogságot
2014. febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%

Nektek kell ismerni a rokonságot, hogy mennyit tudnak, és mennyit akarnak adni.

Mi a párommal még azért nem házasodtunk össze, mert jó esetben egyszer házasodsz. Rendes esküvőt szeretnénk (100-120 fő). Ha 2 tanús az esküvő akkor lényegében csak a papírod van meg róla. A mai világban számít az, hogy papíron is egy pár vagytok?

2014. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%
Igen, nektek kell ismerni a vendégeket, hogy kb. mennyit adnának. A mi esküvőnk (100 fős) 1,7 millióba került és 1,4 milliót kaptunk nászajándékba. Menyasszonytánc nem volt.
2014. febr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk 65 fős esküvőnk volt, lagzi nélkül, csak egy ünnepi ebéddel/tortázással a szertartás után. Kb. 1 millióba került minden, ugyanakkor 1.5 millió jött vissza, amire egyáltalán nem számítottunk (hiszen se lagzi, se menyasszonytánc). Volt, aki nagyon sokat tett a borítékba (férjem nagyszülei 400 ezer Ft-ot, mert mint utólag kiderült, évek óta erre gyűjtögettek), és olyan is volt, akik ketten "csak" 5000 Ft-ot tudtak adni (pedig ennyit sem vártunk tőlük, mert fiatalok, éppen a terhessége végén járt a lány becsúszott babával). Mi úgy voltunk vele, hogy legyen olyan esküvőnk, amilyenről álmodtunk, és ha semmi sem jön vissza, akkor se bánjuk. Azonban egy rokon házaspár nagyon megszívta a pénzváró hozzáállással, 2 milliót ráköltöttek a lagzira, a fele sem jött vissza, pedig 2* (!!!) is visszamentek menyasszony táncolni, mert nem találták elégnek az összeget. Tanulság talán annyi, hogy ne apelláljatok a visszajövésre, mert vagy összegyűlik annyi, vagy sem, tartsatok olyan esküvőt, amilyent szeretnétek :)
2014. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Bocsi az OFF-ért, de utolsótól felfordult a gyomrom! Visszamentek menyasszonytáncolni, mert nem volt elég a pénz?! Hát remélem, a rokonok nem kezdték el újra pénzért táncoltatni azt a pénzéhes ri..ot.
2014. febr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
40 fős volt, kb. 300 ezerbe került, mert nagyon sok mindent magunk csináltunk. Ebből 200-at a szüleim álltak nászajándék gyanánt, a többi nászajándékból még 400 jött össze. Nem az alapján döntöttünk, mennyire éri meg, kisebb, családias, házias, meghitt lagzit akartunk.
2014. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

nálunk kb. a 15 före került 250 ezer forintba (külföldön mentem férjhez) anyumnak, bátyámnak küldtem repjegyet..szoval nekünk az is kiadás volt. anyum azt mondta akkor ad, ha jön a baba, a bátyámtol egy könyvet kaptunk (Magyarországrol), anyosomtol egy orchideát, a férjem tesvéreitöl semmit, a család barátjátol kb. 6 ezer ft-ot, a nagymamámtol meg 20 ezeret.. a többi embertöl 3-3 puszit.

igazábol nem is érdekelt bennünket, hogy mit adnak vagy mit nem.

2014. febr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :)
2014. febr. 5. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!