Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nászútnak Ciprus vagy Málta?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nászútnak Ciprus vagy Málta? Melyiket ajánlanátok? Mik a tapasztalatok? Milyen utazási irodát ajánlotok?

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Testvéremék Cipruson voltak, nekik nem jött be.

Brutális meleg volt amit nem bírtak elviselni, de ez annyira emberfüggő, hogy nem tudom ilyesmire lehet-e adni.

A szállodában nem azt kapták amit vártak ill. ami le volt foglalva.Háromszor cseréltek szobát.Igaz ez több éve volt.

Én személy szerint jobban vonzódnék Máltához, különlegesebbnek tartom, különösen ha voltatok már Görögországban, mert Ciprus attól nem nagyban különbözik ugye....Máltát szerintem kevesebbszer választják úticélul.Méltatlanul.....De mindezt úgy mondom, hogy egyik helyen sem jártam.

2014. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi Cipruson voltunk! Ayia napa...Asterias Beach Hotel. (négy csillag) Nekem álmaim "nyaralása" volt a nászutunk. Persze ízlések és pofonok...azért Málta és Ciprus között elég nagy a "különbség"... attól függ,hogy ti mire vágytok. A szállodánál homokos tengerpart és lassan mélyülő volt. A 10 éves házassági évfordulónkon vissza fogunk menni....már nagyon várom :)

Én Ciprus párti vagyok! :)

2014. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van interneted, szervezd le egyedül. Booking.com, tripadvisor stb. Az utazási irodák drágák, és ki tudja milyen szedett vedett hotelbe nyomnak be. Ezeken az oldalakon mindenről olvashatsz véleményt, nem vakon csengetsz az utazási irodásnak, aztán meg kiderül, hogy valami szar helyre raktak be annyiért, amennyiért magadtól jó helyre szervezted volna.


Egyébként Ciprust ajánlanám.

2014. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ciprus, törökországi fele.

Azért ajánlom, mert sokkal jobb hotelek vannak.


Kellemes nyaralást! A hiteleket lesztek, válasszatok ki a legjobbat foglaljátok le a helyet és használjátok ki a nyaralás minden percét!

2014. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

* a hiteleket válasszatok ki.

Elképzeltem.B-)

2014. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért kéne hiteleket választaniuk? Ma már elképzelhetetlen, hogy egy pár a megkeresett fizetéséből menjen nyaralni, akár minden évben, és akár többször is?
2014. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi Máltán voltunk, igaz nem nászúton, de csodás volt. Az biztos, hogy emberfüggő, kinek melyik jön be. Mi októberben voltunk, épp a nagy meleg miatt, de még bőven strandidő volt akkor, a tenger 25 fokos. A helyiek mondták, hogy nyaranta az Afrika felől érkező szaharai szelek miatt nyáron sokszor van a külföldiek számára elviselhetetlen meleg.


Ami Málta mellett szól (ez az őszre érvényes): romantikus, középkori városrészei vannak, szűk utcácskákkal, amiket be lehet barangolni gyalogosan. Rengeteg őskori rom (Stonehenge jellegű kőépítmények) is van arrafelé, valamint ókeresztény katakombák, tehát aki fogékony az ilyesmire, annak jó döntés lehet, hiszen a strandolás mellett lehet 1-2 napot ezeknek a látnivalóknak is szentelni. A tengerpartok sziklásak ugyan, de pont emiatt kristálytiszták a part olyan sok helyen, mint egy nagy szabadtéri medence, csak bemész létrán a vízbe és már úszol is.


Nyáron sokkal több a turista és meleg is van, olyankor nem mennék oda, de pont ezek miatt Ciprusra sem, mert nekem a nászút nem férne össze a főszezonos tömegnyomorral. :)

2014. jan. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Én kinn éltem Máltán egy évet.Valóban nagyon meleg van ott nyáron.Október,november az már ideálisabb ahhoz hogy ne szenvedjünk a forróságtól,de még jó meleg az idő ekkor.Decemberben,január elején még napoztam az erkélyünkön.Igaz ezekben a hónapokban már jócskán esik az eső is,és az esték,éjszakák hűvösek.Viszont a növények az esőzéstől magukhoz térnek amik a nagy forróság miatt teljesen elszáradtak.Ilyenkor lehet látni,hogy a pálmafákon kívül szépen burjánzik más növény is a szigeten.Teljesen feléled a növényzet a hét-nyolc hónapos csapadék nélküliségből.

A március, április,májusi hónapot is lehet választani időpontnak,mert ekkor még kellemes meleg idő van és a növények még szépen virulnak.Júniustól már forrók a napok,igaz a tengervíz június elején még elég hűvös.

Tehát a nevezetességek megtekintéséhez javasolt a késői vagy korai hónapokban elmenni oda,mert a nagy forróság miatt csak szenvedés kimozdulni az utcákra.

A szállodák csillagba sorolása véleményem szerint el vannak túlozva.Főleg a Fortina hotel a négy meg öt csillagjával.Jó,ha itthon a hármas besorolást megkapná.Viszont a Hilton ott is Hilton,vagyis méltó az öt csillagjára.Egyébként gyönyörű maga az épület a yach-kikötőjével.

Éttermek este nagyon zsúfoltak.Mindenféle tengeriherkentyűt is lehet enni.Igaz sok helyen a konyhák egészségügyi,higiéniai,tárolási,mosogatási elvárásoknak itthon nem felelnének meg az ANTSZ követelményeinek és ez a szállodai konyhákra is igaz.

Tömegközlekedés borzalmas.Korán,későn nincs buszjárat.Elég ritkán járnak és ha az összes ülés tele van,akkor meg sem áll .Egyébként le kell inteni a buszt ,mert máskülönben nem áll meg,de akkor sem biztos,hogy megáll.A buszok az ötvenes,hatvanas évekből vannak.Nyitott ajtóval,ajtó nélküli buszok ezek,ahol csak elől lehet felszállni és a sofőrnek fizetni a viteldíjat.Némelyik busz elég rozoga és,ha le akarsz szállni ,valami zsinórt kell rángatni.A sofőrök legtöbbje borzasztó trehány és figyelmetlen.Sokszor csak a szerencsének volt köszönhető,hogy nem történt tragédia emiatt.Egyébként nagyon hívő népek és még a busz is tele volt szentképekkel.Ők egyébként nem Jézusoznak,hanem Madonnáznak.Ha nem akarod kitenni magad a tömegközlekedés borzalmainak,akkor jobb,ha bérelsz robogót,vagy autót.

Szórakozás, arra szinte van egy negyed amit Pacevillnek hívnak.Itt hegyén-hátán vannak a bulizós helyek csak legyen elég pénze az embernek.Egyébként sok magyar dolgozik ezeken a helyeken,mint felszolgáló.

A legtöbb látnivaló Vallettában van ami Málta fővárosa.Ez egyébként egy erődítmény és ezen belül van mindenféle hivatal.

Én azt mondom,hogy egy hetet érdemes Máltára menni és nem feltétlenül utazási irodán keresztül,mert a közvetlen repülőjárattal olcsón ki lehet jutni oda és szállást is pillanatok alatt lehet szerezni.

Ciprusról nem tudok mondani semmit.

2014. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A buszokat azóta lecserélték, a főbb útvonalakon légkondis modern városi buszok járnak, ahogy Gozo egész területén is, de Málta déli részén nem egyszer volt szerencsénk klasszikus Ikarus jellegű csodákhoz. :D A buszokat valóban le kell inteni, de a szűk utcákat, a helyi autók állapotát (gyakorlatilag minden második autón láttam húzott sérülést, ami azt jelenti, nem kímélhetik egymást) és a balos közlekedést összevetve nekem biztonságosabb érzés volt a buszt választani, mint mondjuk robogóra ülni.
2014. jan. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Igen,közben hallottam,hogy a buszokat lecserélték.Valóban észnél kell lenni az utakon,mert örült módjára száguldoznak.Tragédiák tömkelegét jelzi az utak mentén kitett koszuruk,emléktáblák.Egyébként tülkölnek minden ok nélkül.
2014. jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!