Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi volt nálatok jegyesoktatáso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi volt nálatok jegyesoktatáson? Hány alkalom volt? Nektek is kellett beszélni, vagy csak az atya mesélt?

Figyelt kérdés
Annyira izgulunk, 3 hét múlva megyünk először, de már most zavarban vagyunk...
2014. jan. 8. 10:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell zavarban lenni, szerintem nagyon jó lesz, legalábbis nekünk nagyon tetszett. Mi reformátusok vagyunk, nekünk aki tartotta már 20 éve házas, így még hitelesebb is volt, de alapvetően ez annyiból mindegy, hogy egy katolikus pap is az emberek lelkével foglalkozik, így függetlenül attól, hogy most házasodik-e vagy sem, ő is tud az életetekben jól hasznosítható tanácsokat adni a kommunikáció fontosságával kapcsolatban vagy akármi. Tényleg hasznos. Én kötelezővé tenném az egyházi esküvőt nem tartók számára is, persze kihagyva belőle a Bibliás részeket.


Nem hittan órát tartanak, de sokszor Bibliai példát hoz fel, idéz, olyasmihez, ami anélkül is teljesen értelmes és elfogadható józan paraszti ésszel is. Ahogy írta valaki, megdöbbentő, hogy sokan még egymást se ismerik és úgy akarják összekötni az életüket, nemhogy azt tudják mi is a lényege a házasságnak, hogyan kell karban tartani stb.

2014. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon pozitív csalódás volt. Direkt ahhoz a paphoz jelentkeztünk be, akit ismerek régebbről. Régen katolikus iskolába jártam és ott ő volt az egyik pap. Idős, de nagyon laza és modern a gondolkozása még ha nem is igen halad a korral. (Az egyik alkalmon totál ki volt halva, hogy már létezik dobozos kakaó... :D)

Nagyon sokat nevetgéltünk, közvetlen hangulatú beszélgetés volt. Nekünk is kellett forgatnunk a Bibliát, de semmi komoly. Inkább életszerű dolgokról beszélgettünk. Mi volt eddig a legkomolyabb hullámvölgyünk és hogyan tudtuk áthidalni, ha nem volt, akkor hogyan tudnánk áthidalni majd? Bizonyos konfliktusokban hogyan reagálunk, tanács hogy hogyan oldjuk meg. Szintén volt beszélgetés arról is, hogy mennyire ismerjük egymást.

Én nagyon élveztem, volt pár tanmese természetesen, de sosem volt számonkérés a Bibliai tudásról.

2014. jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Tudom, hogy régi téma, de ha valaki tudna Budapesten egy rugalmas papot (vagy templomot) ajánlani, ahol néhány alkalomból áll csak az egész, annak nagyon örülnénk.
2016. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!