Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyi ruha próba,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyi ruha próba, tényleg így van? (Lent)

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt mondta nekem valaki,hogy csak úgy lehet menyasszonyi ruhát próbálni,ha már meg van az igazolásotok ,hogy bejelentkeztetek az Anyakönyvi Hivatalba,anélkül szóba sem állnak veled.Most hogy menyasszony lettem bárkitől kérdezem,hogy valóban így van e hülyének néz.Pedig még a bejelentkezés előtt voltam egy szalonban ahol azt mondták addig nem próbálhatok míg nincs meg a papír.Akkor most mi az igazság?Főleg GyMS-megyei szalonok érdekelnének.

2013. okt. 15. 14:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
39%

Nem bántásból, de szerintem sokaknak szelektív a memóriája, aki már túl van rajta, vagy akik még most "jelentkeztek be", azok még nem kapták meg, de mindenki kap előbb-utóbb papírt, mivel a házasságkötésre az engedélyt határozatba foglalja a jegyző.


Rendes hivatalos határozat, pecséttel, ügyiratszámmal, amiben a "kérelmeteknek helyt adnak" és engedélyezik, hogy x év x hó x nap x óra x perc időpontban házasságot kössetek.

Az engedély birtokában működhet közre az akv. ha a meghatározott díjat fizetitek stb.


Indoklásról jogorvoslatról szóló tájékoztatásról igazítanak útba, közlik, hogy a döntés jogerős.


Ez nem "más városonként" meg stb. ez a hivatalos útja az egész országban.


Hivatalosan senki nem időpontot foglal meg bejelentkezik, hanem kérelmezi a házasságkötés engedélyezését, amit a jegyző engedélyez, ha megfeleltek a törvényben felállított feltételeknek. És ezt mindenkiről meghozzák. Nem ott helyben, de előbb-utóbb vagy be kell menni érte, vagy kipostázzák.


Ettől függetlenül ilyet még én sem hallottam, hogy egy szalon elkérné, de előbb-utóbb mindenkinek van ilyen papírja, ha csak el nem szórja valahova.

2013. okt. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
51%

11-es, én elhiszem, ettől függetlenül mi 3 éve házasodtunk és tényleg semmit nem postáztak nekünk, nem kaptunk papírt. Hogy miért, azt nem tudom.

Mindenesetre a szalonban nem is kérték.

2013. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
45%

Idén márciusban házasodtunk, sem előtte, sem utána nem kaptunk semmiféle ilyen papírt! De jó tudni róla, hogy van ilyen :D


Kérdező, én ilyennel nem találkoztam, de olyannal igen, hogy nem voltak hajlandóak engedni a próbát, mert azt hitték, hogy csak szórakozni akarok (nagyon fiatalos arcom van, tizenévesnek néztek)...

2013. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%

Hát nem tudom,

most lesz szombaton az esküvőnk, egy nyugtát kaptam, de azt is a rendezvényteremről...

2013. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
11-eshez azt tenném hozzá, hogy csak annyiban nem helyes, hogy a hivatali időn túli vagy a hivatali helyiségen kívüli házasságkötést kell a jegyzőnél kérelmezni. De az esküvők többsége ilyen, ugye már szombat elve hivatali időn túl van. Erről valóban határozat születik, ha valaki ezt nem kapja meg, az elég nagy hanyagság/mulasztás a hivatal részéről, kinek hogy tetszik.
2013. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
21 szalonban próbáltam ruhát tavaly nyáron Budapesten, egy helyen se kértek papírt. Talán két helyen kérdezték meg, hogy mikor esküszünk. Ne járasd le magad, keress egy normális szalont, ahol szívesem segítenek! :)
2013. okt. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen szalonból elvből nem vásárolnék, akár van papírom, akár nincs... És ha csak kíváncsiságból próbánék egy ruhát? Elég kevéssé tűnik vevőbarátnak az a szalon aki ilyesmit kiköt, nem is hagynék ott egy forintot sem...
2013. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
26%
Off: Olyat lehet csinálni, hogy csak kíváncsiságból próbálok ruhát? :-)
2013. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Lehet, de minek?
2013. okt. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%
Én a hétvégén próbáltam Győrben több helyen is. Sehol nem kértek semmilyen papírt, csak kérdezték, hogy mikor lesz az esküvő. De ezt sem az elején, ahogy beléptem. Sőt mi sem kaptunk papírt arról, hogy bejegyeztettük az anyakönyvvezetőnél. Ja és előre be kell jelentkezni telefonon, de ennyi.
2013. okt. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!