Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha össze akarunk házasodni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha össze akarunk házasodni a párommal, akkor milyen papírokra lesz szükségünk abban a helyzetben, ha én román állampolgár vagyok?

Figyelt kérdés

1990 óta itt élek, most 25 éves vagyok, itt végeztem el az iskolákat (ált. isk., érettségi, szakma), aztán dolgoztam, most Gyeden vagyok, szóval úgy élek, mint bárki más. Megvan minden papírom (személyi, lakcímkártya, TB kártya, Adó kártya, stb., ami kell). Már régesrégen meg kellett volna csinálnom az állampolgárságot, nem tartana semmiből (azt mondták a hivatalban, vizsgáznom sem kéne), le van fordítva az anyakönyvi kivonatom is (OFFI), csak gyerekkoromban anyámék nem intézték, utána meg én halasztgattam.

A lényeg, hogy együtt vagyunk a párommal már 5 éve, van egy kisbabánk is, szeretnénk összeházasodni. Milyen papírokra lesz szükségem? Tudom nem lesz egyszerű intézkedni, sosem volt az hivatalos ügyekben. És mit kell tennem utána, hogy megkapjam a magyar állampolgárságot? Megkapom a házasságkötéssel, vagy ugyanúgy be kell adnom utána az igénylést, mintha most tenném? Előre is köszönöm a segítséget!


2009. okt. 20. 22:54
 1/3 anonim válasza:

Mindkét ügyed kér eljárást igényel,javaslom,előbb az esküvőt intézd, mert az 30 nappal előtte kell bejelenteni, viszont arra is számíts, hogy az anyakönyvvezetőnek a felettes szervhez el kell küldeni engedélyezésre az iratokat. Azt az anyakönyvvezetőnek kell tudni,hogy milyen iratokról van szó a felterjesztésben, neked viszont kell szem.ig, lakcímkártya, szül.akvi kivon.(fordított, hiteles másolat),adatfelvételi ív házassághoz(ASZASS gépben van),ehhez egy 5.000,- ft-os illetékbélyeg, mivel Románia nem tud olyan tanúsítványt kiadni,amit a MK elfogadna családi állapot igazolására.

Ezenkívül kell még tőled egy nyilatkozat,hogy alulírott XY büntetőjogi felelősségem tudatában nyilatkozom,hogy családi állapotom hajadon.aztán jöhet az esküvő:-)

Az állampolgárság kicsit húzósabb időtartamban, az kb. egy évet vesz igénybe, mármint az engedély,amire visszajön a kzt.i elnöktől a felterjesztett kérelem, aztán állampolgársági eskü a polgármestered előtt, és akkortól vagy magyar állampolgár.

Ha van még kérdésed,nyugodtan írhatod:-)

2009. okt. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Akkor nekem nem kell Romániából semmilyen papír, meg engedély, meg ilyesmi, igaz?
2009. okt. 24. 18:45
 3/3 anonim válasza:

Eredeti szül.akvi kivonat kell, de az nálad van, azt kell az OFI-nak magyarra fordítani.A többi szükséges iratot az előző válaszomban megtalálod.

Még vmi,férjed ...-né nevét ne vedd fel, mivel Románia ezt a névviselési formát nem ismeri, te pedig román állampolgár vagy. Hagyd meg a lánykori neved, aztán a magyar állampolgárság megszerzése után ha akarod felveheted a férjed nevét ...-né-ként is.

2009. okt. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!