Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mikor tűnik fel egyeseknek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor tűnik fel egyeseknek, hogy a házasságkötés nem egyenlő a lakodalommal?

Figyelt kérdés
Olyan aranyosak azok a válaszok, amikben részletezik, hogy "habcsók ruháért", "mintás szalvétáért", "székszoknyáért" soha "egy fillért nem adnának" és EZÉR nem is kötnek házasságot. Ez milyen hülye kifogás? Ezzel kit áltatnak? Mert a házasság és a lakodalom két különböző dolog. Ez az oldal is teli van a két tanúval házasodókkal, ahol se habcsók ruha, se dínomdánom nem volt, mégis házasok.
2013. máj. 12. 14:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, teljesen igazad van. Van, akinek egy üzlet, meg, hogy a faluban megmutassák másoknak, hogy aztán 200 vendéget is ellátnak, vastagon beszedve érte a sápot, lefejve a vendégeket pénzzel, ajándékkal. ott milliók kerülnek be az egyik oldalon és milliókkal jönnek ki a másikon. Síma adás-vétel. Mások meg érzelemből házasodnak, nem pénzért és ajándékért, nekik ugyanolyan öröm, ha elmennek négyen a barátaikkal egy esküvőre, majd megisznak valamit egy presszóban boldogan és nem másoknak akarnak megfelelni, mások előtt nagyképűsködni. Ennyire különbözőek vagyunk.
2013. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint a lagzi és az érzelmek nem zárják ki egymást.


Ám ezen az oldalon egyre többször a "házasság-ellenesek" azzal jönnek, hogy a lagzi hülyeség és drága és hogy ők csak azért nem házasodnak. Gondolom ez jobban hangzik, mint az, hogy a papír nélkül is boldogabbak vagyunk.

2013. máj. 12. 14:27
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
egyik testvéremnél volt vidéki lakodalom másiknál csak kb 2 tucat fős ebéd a polgári után, és mindketten családban élnek gyerekekkel. Semmit se jelent a lakodalom, a barátnőmmel mi se feltétlen akarunk sok százezer forintot elkölteni egy napos dínomdánomra, anélkül is tudunk boldogok lenni.
2013. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

bocs, ha felbosszantottalak, azt hiszem az egyik válaszom ihlette a kérdést.

azért válaszoltam ott ezt, mert a lagziról szólt a kérdés.

bár nekem nem csak a lakodalommal van bajom, hanem az egész házasság intézményével.

egyszerűen nem tetszik, h el van hitetve az emberekkel, h érzelmi alapokon nyugszik, miközben az ide vonatkozó passzusok csupán jogi és vagyoni kérdésekről szólnak.


nekem semmilyen pluszt nem adna a kapcsolatomba, ha elmennék egy hivatalba, elmondanék egy olyan esküt amit naponta emberek ezrei szegnek meg, aztán aláírnék egy papírt ami olyan dolgokat mond ki, amik számomra elfogadhatatlanok.

sokkal többet jelentett, h egy csendes, nyugodt helyen, ahol csak ketten voltunk, elmondtunk a párommal egymásnak egy fogadalmat ami teljesen önálló gondolatokból állt, és közben nem állt velünk szemben miss önkormányzat az unott szövegét mormolva.


sorry, az államnak semmi köze ahhoz, h kivel élek együtt, kit szeretek, kivel osztom meg az életemet.

2013. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
ha valaki el akar venni, akkor elvesz, ha meg nem, akkor jönnek a kifogások, hogy ez csak egy papír, sokba kerül a lagzi és hasonlók. Amit írtál, csak üres kifogás azoktól, akik nem akarnak házasodni, sehogyan sem. Pont.
2013. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
4-es, miről beszélsz? annyit kérdeznek, hogy akarsz-e házasságot kötni, semmit nem kell megfogadni. (Kivéve, ha vallásos vagy és templomi esküvő is van.)
2013. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Ez így van. Nem egyszer olvastam itt én is, hogy jaj hát mi nem házasodtunk össze, mert azt a pénzt tudnánk másra is költeni. Milyen pénzt, ezt én sem értem, nem kötelező mindenkinek milliókért házasodni. Szerintem is egyébként a nagy esküvő a szép, de ha valaki nem teheti meg, attól még férjhez mehet/megnősülhet felhajtás nélkül is.
2013. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez is csak egy indok a házasságot nem elfogadóknak, hogy hangoztassák mennyire jó a kapcsolatuk a dínom-dánom nélkül is. A helyükben, ha annyira jó lenne a kapcsolatom az állam előtti elköteleződés nélkül is, akkor nem hangoztatnám ezt állandóan. Pláne nem azzal a rosszindulattal teli hangnemben. Mintha azt akarnák valójában mondani, hogy "szakadjon meg, aki házas, bezzeg engem nem vesz annyira komolyan a kapcsolatom, hogy elvegyen".

Nem azt mondom, hogy mindenki így van ezzel, de anélkül is ki lehet állni valami mellett, hogy egy másik dolgot lenéznénk.


24N

2013. máj. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Másik ilyen a nem házasodunk mert nem vagyunk válásokat.

Polgári esküvőnek és a vallásnak az ég világon semmi köze.

2013. máj. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen igazad van kérdező! Én is érdekesnek tartom, hogy a nagy ramazuri miatt nem kötnek házasságot, bár más érvet nem tudnak ellene felhozni, holott hétköznap bemennek, és aláírják.

Viszont az 1. válaszoló válasza nekem elég sértő, mert mi nem azért tartottunk esküvőt, hogy meggazdagodjunk belőle, a fele sem jött vissza, nem ez volt a cél, én mindig is vágytam rá, a férjem is, így esett jól. Sajnálom, hogy így vélekedsz erről.De gondolom, ha meghívnak egy lagziba, azért elmész ebbe az adásvételi üzletbe nem?

2013. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!