Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha házasság kötéskor megváltoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha házasság kötéskor megváltozik a nevem akkor minden papíromat ki kell cseréltetni?

Figyelt kérdés
Szóval, adó taj bankkártya stb vagy csak a személyit?
2013. márc. 21. 09:38
1 2 3
 11/22 Kondor Judit ***** válasza:
100%
Csak akkor nem kell ha megtartod a lánykori nevedet:),mert van ilyen.
2013. márc. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
úgy akartam csak lelendő uram húzza a száját....így mara a kötőjeles
2013. márc. 21. 09:59
 13/22 anonim ***** válasza:
57%
Gondolj bele! Ha meg elváltok, azt újra férjhez mész, akkor mindent elölről kell kezdeni. Tiszta őrület.
2013. márc. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, erre nem lehet alapozni egy hazassagot!!!


Viszont csak az "uram" kedveert nem valtoztatnek. En akartam, de utananeztem mennyi burokraciaval jar, ugy gondolom inkabb nem, meg szeretem a vezeteknevem, ugy ahogy van, vezeteknev keresztev-né pedig nem lennék sosem.. Meg nem dontottem el vegleg....

2013. márc. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

hát igen....de elválni nem szeretnék (habár köszönöm a figyelmeztetést)

valamint ennyit már igazán megtehetek a páromnak....majd a gyerekek nevébe nem lesz beleszólása :D

Viccet félre téve én is ragaszkodok a nevemhez hisz így éltem le 25 évet, identitás elvesztésnek érezném teljesen átvenni a nevét...viszont egy kapcsolat szerintem kompromisszumokból is áll és ha a sajátom elé biggyesztem kötőjellel az ő vezeték nevét még az enyém megmarad. Neki fontos összetartozást jelent így meg még én sem halok bele...bemutatkozni meg úgyis a sajátomon fogok....

2013. márc. 21. 10:24
 16/22 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk szolgáltatóknál sem sürgős. Nagypapám 11 éve halt meg, valamelyik számla még most az ő nevére jön, nem a mamáméra.
2013. márc. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Én az adókártyámat nem cseréltettem ki. Azt úgysem mutogatom, csak benne van a tárcámban, hogy ha kell tudjam az adóazonosítómat.
2013. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Taj-kártyám, adókártyám még mindig a lánykori nevemre szól (én -né vagyok). Azóta vettem lakást, születem gyerekeket, senki se zavart. Az útlevelemet is használtam, amíg le nem járt. Személyi+lakcímkártya csere a legfontosabb.
2013. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak vicceltem azzal a válással...Soha se kelljen..
2013. márc. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
2,5 éve házasodtam, csak a személyim cseréltettem ki, TAJ, adókártyámon még a lánynevem szerepel, azóta már szültem is, mégsem szólt senki érte.
2013. márc. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!