Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Működhet így a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet így a házasság?

Figyelt kérdés

Van egy párom, már 5 éve együtt vagyunk, karácsonykor megkérte a kezem. Jól elvagyunk, bár a kezdeti nagy szerelmet felváltották a szürke hétköznapok, elvagyunk egy,ás mellett, de nem együtt. Már kevesebb a közös program, többször előfordul, hogy külön alszunk és napokig nincs hosszabb beszélgetésünk. De az életfilozófiánk hasonló, ugyanazok a jövőbeli terveink.

Nekem saját magam a legfontosabb, és én így jól vagyok, van időm a saját programjaimra. Működhet ez így?


2013. márc. 18. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy. Ha mindketten jól elvagytok így, mint a befőtt:)
2013. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De hát miért nem tesztek ellene? Jó, nem lehet állandóan pörögni, az élet részei a "szürke" hétköznapok is, meg saját programok is vannak, de néha igazán szervezhetnétek egy kis közös időtöltést, amit mindketten szerettek, kirándulást kettesben, egy-egy romantikus estét.
2013. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
köztetek működhet, mert nektek megfelel. de ettől még nagyon sz.rul hangzik.
2013. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem saját magam a legfontosabb"


Jó kis házasság lehet...

2013. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a működés szó az kissé túlzás erre az állapotra, inkább nevezném eldöcögésnek.


Egy ideális párkapcsolatban szerintem nem én magam vagyok a legfontosabb, hanem "mi", együtt, ami együtt-működési egységünk. Közös célokért dolgozunk, mindketten a magunk képességei és tehetsége szerint.


Sok olyan kapcsolat van manapság, amikor házasságnak nevezett izé alatt mindenki éli a maga kis életét, néha egy-egy gyereket azért összehoznak közösen, de az élet mégis csak külön zajlik. Nekem megvannak a barátnőim, neki a haverjai, mindenki elvan a maga is életében.


Hát nem mondom, hogy számomra ideális így. Én biztos tennék érte, hogy ez ne maradjon ennyiben.


Ebből nekem nagyon válásgyanú jön le, persze nem most, hanem majd 7-10 év múlva. Az ilyen házasságok csak akkor maradnak fenn, ha a pár mindkét tagja annyira megszokja a másikat, hogy kényelemből inkább együtt marad.


Hát... a kényelemnél a szeretet azért azt gondolom, hogy egy fokkal erősebb motiváció. Szerintem.

2013. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!