Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hány éves kortól lehet törvény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól lehet törvényes egyházi és polgári házasságot kötni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha polgárit kötöttél, akkor akár 16 is , a polgárihoz, ahoz hogy 16 -on köthess gyámhatosági engedély kell. ezután már köthetsz templomban is. ha meg nem akarsz polgárit, akkor csak nagykoruan 18 évesen
2009. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gyámhatósági engedélyt kitől kell kérni, mi kell hozzá?
2009. szept. 14. 21:21
 3/12 anonim ***** válasza:

A szüleidnek bele kell egyeznie, ha a nagykorúságod előtt akarsz megházasodni.

De miért akarsz ilyen fiatalon?:S

2009. szept. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem én, akit elvennék van 18 alatt.
2009. szept. 14. 21:35
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként mit lehet tenni, ha a szülei semmiképpen nem egyeznek bele?
2009. szept. 14. 21:37
 6/12 anonim ***** válasza:

hát öcsém, akkor szívás..

de meg is értem, hogy a szülők nem akarják még férjhez adni a tizenéves lányukat...

egyáltalán: miért olyan sürgős ez nektek??

talán így jobban megértem a problémádat.

2009. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy a szülei bele egyeznének e vagy sem csak minden eshetőségre felakarok készülni, na meg érekel is a dolog. Azért azt furcsállom, hogy legalább ha 16 és 18 között van valaki nem dönthet önállóan ebben a dologban. Nincs valamilyen lehetőség, hogy mégis szülői beleegyezés nélkül?
2009. szept. 14. 23:45
 8/12 anonim ***** válasza:

nincs. 18 év alatt hivatalosan gyerek vagy.

Ki kell várnotok azt az 1-2 évet! csak nem olyan nagy ügy, vagy mi sürget?

2009. szept. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Nos, én 17 éves voltam mikor férjhez mentem. Nem voltam terhes, nem azért, hanem mert apám állandóan vert engem, és szerettük egymást a párommal, igy megmentett.Menjetek be a gyámügyre. Adjátok elő mit szeretnétek, és miért. Kérdetni fognak különböző dolgokat,hogy mióta vagytok együtt, van e munkád,miért nem jár suliba a fiatalkoru, miből fogtok élni, hol fogtok élni, erre mind ésszerü választ kell tudnotok adni. Látniuk kell, hogy érettek vagytok a házasságra. Hülyén hangzik, de engem, még nőgyógyászhoz is küldtek, neki is alá kellett irni, hogy nemileg is érett vagyok. Közben kiértesitik a szülőket, hogy fáradjanak be / a kiskoru szülejét/ a gyámügyre.Megkérdezik hogy őnekik mi a véleményük a házasságról. Ha engedik akkor kb egy hónap mulva megjön a határozat, hogy a kiskoru nagykorusitva lett, és kaptok fél évet, hogy összeházasodjatok, ha nem történik meg az esküvő fél éven belül akkor semmis a határozat. Ha a szülők véletlenül nem egyeznek bele, még akkor sincs veszve semmi, akkor a gyámügyisek jobban vizsgálodnak, hogy mi a jobb a lánynak, és ha ugy látják, hogy valoban jobb neki veled anyagi biztonság, szeretet, ilyenek, akkor ők is engedélyezhetik szülő nélkül, de ez azért rossz, mert mire elperlik a fiatalkorut addigra nagykoru lesz és nincs értelme az egész haccacárénak. Nektek mindenképp az volna a jó ha az egyik szülő belemenne. Nekem anyum beleegyezett.
2009. szept. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
nem tudom hogy miert fontos a hazassag.. mi a szemelyes indok stb. ha csaladi hat nem bizti csak ez lehet a megoldas, ha szerelem csupan akkor papir nelkul is foghatjatok egymas kezet. Egy tizen evesnek nincs annyi elettapasztalata hogy ilyen fontos donteseket tudjon hozni csak eddigi logikai erzelmi megerzesek illetve befolyas alapjan. en csak azt kivanom neki jol vegzodjon minden akarhogyis.. amugy templomi eskuvohoz feltetlenul szukseges bermalas vagy konfirmalas met a gyulekezet akkortol veszi az illett felnottnek.
2009. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!