Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha több mint 6 hónap múlva...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha több mint 6 hónap múlva lesz az esküvő, akkor még nem lehet bejelentkezni?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam,hogy max 6 hónappal előtte lehet bejelentkezni.Tehát ha májusban szeretnénk házasodni,akkor a héten feleslegesen mennénk be?

(Debrecen,ha ez számít)


2012. okt. 15. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem nincs ilyen szabály csak annyi, hogy legalább 30 nappal a tervezett dátum előtt be kell jelentkezni.
2012. okt. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
Ma már úgy tudom nincs ez a 6 hónapos szabály életben, de az új "jelentkezési határidőt" nem tudom.
2012. okt. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Mi 5 hónappal előtte jelentkeztünk be, és az anyakönyvvezető megjegyezte, hogy hova ilyen korán.
2012. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Mi szeptember 20-án házasodunk, azt mondták legelőbb március 21-én jelentkezhetünk be. Mondjuk ez Pécs, de hátha...

Legegyszerűbb lenne felhívni az anyakönyvi hivatalt.


24N

2012. okt. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
ez így van, legkorábban a kiválasztott dátum előtt 6 hónappal (180 nappal), legkésőb pedig 1 hónappal (30 nappal) lehet bejelentkezni.
2012. okt. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Mi augusztusi lagzira már bejelentkeztünk,de még majd tavasz körül újra bemegyünk.
2012. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Hivatalosan max. 6 hónap minimum 30 nap kell. Egyes helyeken ennél hamarabb is beírnak ceruzával, de be kell menni később, hogy megerősítsétek, hogy igen, tényleg jönni akartok.

De nálunk pl. nem lehet 6 hónappal előbb bejelentkezni, mert itt "anyakönyv nyitás" van, magyarul majd novemberben kinyitják a jövőévi anyakönyvet, és csak akkortól lehet bejelentkezni a jövő évi házasságkötésre, függetlenül attól, hogy pl. egy januári időpont már réges-rég hat hónapon belül lenne.


Mi így jártunk, már rég bejelentkezhettünk volna, de mondták, hogy á, majd novemberben kinyitják a könyvet, menjünk akkor, addig nem lehet.. Jó nagy hülyeség...

2012. okt. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mármint nem mindig lehet 6 hónappal előbb bejelentkezni,ha épp ez a nyitogatás hülyeség beleesik.
2012. okt. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
törvényileg igen, max 6 hónappal korábban.
2012. okt. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Törvényileg 6 hónap.


De nekünk mivel előtte egy évvel tudtuk a dátumot (pont szombatra esett a megismerkedésünk napja),igy kb 10 hónappal előtte beirtak ceruzával,mert a nyár nagyon zsúfolt hétvégén.Aztán mégegyszer voltunk,akkor már rendesen is be lett írva.

2012. okt. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!