Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit jelent az, ha egy menyasszony fátylat visel? Mit jelképez a fátyol?
Igazából az érdekelne engem, hogy ki viselhet fátylat? Olyan, akinek már volt polgári esküvője, és évekkel később tartják a templomi esküvőt, vehet-e fel fátylat? Már van egy két éves kisfiú is.
Szeretnénk bepótolni mindazt, ami esküvő terén kimaradt az életünkből...
A közhiedelemben a szüzességgel kapcsolják össze.
Valójában a nem túl szép menyasszonyoknál használták. (azokban az időkben akikor a vőlegény és a menyasszony nem találkoztak az esküvő előtt. Féltek, hogy meglóg a vőlegény.)
A fátyol eredetileg védelmi célokat szolgált. Egy tulajdonképpeni álruha szerepét töltötte be. A gonosz szellemek a fátyol takarásában nem ismerhették fel az arát és nem tudtak bajt hozni a jegyes párra.
Szerintem természetesen vehetsz fel fátylat. Miért is ne?
:)
Meg a szemmel verés ellen: hogy az ártó, gonosz boszorkányok ne tudják szemmel verni a menyasszonyt.
Igazából a fehér, fátylas ruha a szűziességet, a tisztaságot jelképezte.2. házasságra nem is illett ilyen ruhát felvenni. De ma már annyi minden változott e téren, hogy semmi kivetni való nincs abban, hogy át akarod élni, hogy ezen a napon szép, csinos légy, s mindenkinek tessél.:)
Jobb lenne az életetek, ha "álom" esküvőt tartotok? Nem veszítettek eddig sem semmit a hiánya miatt. A lakodalomra szánt pénznek nincs jobb helye?
Ma már nem szokás a hagyományokkal törődni. Olyan ruhát veszel fel, amilyent akarsz, és viselhetsz fátylat is.
A fehér ruháról:)
Elmegy az egyszeri lány a varrónőhöz, hogy menyasszonyi ruhát csináltasson. -Milyen anyagból legyen?-kérdezi a szabó. A lány tanácstalan, a szabó megpróbál segíteni: -Ha szűz még, akkor mehet hófehér, ha nem, akkor ajánlanám ezt a gyönyörű lilát például. A lány gondolkodik, aztán megszólal:-Tudja mit? Legyen fehér, itt-ott lila foltokkal!
Régebben, úgy a XVI-XVII. században még nem a szűziesség jelképe volt, mivel a szűz menyasszony koszorút viselt, és kibontotta a haját. Fátylat a fiatalon megözvegyült, de újraházasodó nők hordtak inkább (ez ugye ebben a korban nem volt olyan ritka, hiszen a török hódoltság miatt a szinte állandó harcokban sok férfi meghalt).
Továbbá nálunk, kisvárosban élek, még a XX. század közepéig menyasszonyi koszorú volt fátyol helyett, ami a szüzesség jelképe. Tehát engem nem zavarna a fátyol, pláne a te esetedben nem.
A fátyol már a középkorban az ártatlanság, a szűziesség és az erkölcsösség jelképe volt, viszont számtalan történet és babona kering igazi eredetéről.
Többek szerint a történet az ősi Rómában kezdődött, amikor az emberek úgy vélték,hogy a gonosz erők vonzódnak a menyasszonyhoz, ezért letakarták az arcát egy fátyollal,
hogy ezzel megtévesszék a gonoszt.
A középkorban is a rontó szemek elől fátyolozták el a menyasszonyt, hogy ezzel felismerhetetlenné tegyék a vonásait.
Mások szerint a fátyol eredete összefüggésben áll a szervezett házasság intézményével,
amikor az apa a kérőkkel alkudozott a lány kezéről és a hozományért. A menyasszony arcát csak a ceremónia után fedték fel, ezzel is meggátolva, hogy a vőlegény visszaléphessen a házasságtól. Természetesen a fátyolnak nemcsak funkciója, de szimbolikus jelentése is volt, mégpedig a menyasszony alázatát és engedelmességét fejezte ki a vőlegény felé.
A régi időkben a fátyol hossza határozta meg a nevét és azt, hogy hol és hogyan viselik.
Ilyen volt például a „katedrális fátyol”, amit csak esküvőkön viseltek templomban és katedrálisban.
Idővel a szokások és a fátyol jelentése is megváltozott.
Manapság a fátyol örömöt és boldogságot jelképez, és felhívja a figyelmet a menyasszony szépségére. Formáját és színét tekintve nincsenek megkötések, az egészen
rövidtől a több méteresig minden megvásárolható. A fátyol a ruha fontos kiegészítője, és a kettő kompozíciót alkot.
Az utóbbi 20évben a fátyol viselésében is történtek változások, hiszen már nem kell a menyasszonynak elfednie az arcát, sőt egy fehér fátyol manapság már második esküvőn is viselhető.
A rekordot egy angol televíziós személyiség: Star Jones 8,23 m-es fátyla tartja, csak egy kicsivel megelőzve Diana hercegnő 7.5m hosszú fátylát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!