Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Olaszban szeretnénk összeházas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olaszban szeretnénk összeházasodni a párommal! Mik kellenek hozzá kihez kel ez ügyben fordulni? és mennyibe kerülhet ez nekünk?

Figyelt kérdés
2009. júl. 29. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Előtte azért alaposan tájékozódj a jogszabályokról, nem-e lesz neked hátrányos az Olaszországban kötött házasság?

Gondolj arra is (bármennyire most nem hiszed el), hogy esetleges válásnál csak az olasz hatóságok előtt válhattok el...

A jövendő gyerekeid szempontjából lesznek-e kötöttségek, ha olasz hatóság előtt házasodtatok? (Válás esetén kihozhatod az országból a gyerekeidet?)


Azért figyelmeztetlek, mert sokan a szerelemtől ködös tekintetükkel bizalommal belesétálnak a külföldön megkötött házasságba, aztán pár év múlva rádöbbennek, mekkora kelepcébe kerültek...

(Leginkább arab országba férjhez ment lányok kerülnek ilyenkor elég nagy bajba, amin utólag már a követség alkalmazottai sem tudnak segíteni.)


Szerintem a www.magyarorszag.hu oldalon minden fontos információt megtalálsz.

2009. júl. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is külföldön kötöttem házasságot...figyelj oda arra, amit az első írt, azok fontos dolgok.


Ebben az ügyben az az önkormányzati hivatal tud felvilágosítást adni pontosan, ahol az esküvőt szeretnétek. Tehát őket kell felhívni, utána nem tudom, hogy Olaszországgal automatikusan történik-e a házasság magyar anyakönyveztetése, de ha nem, akkor az olasz házassági anyakönyvit le kell fordítattni magyarra hivatalosan és benyújtani egy kérelmet a Bevándorlási Hivatalnak (a magyarnak - ők foglalkoznak a bejegyzéssel). És kell egy igazolás is arról, hogy nem éltek házasságban, ezt is ki kell kérni Mo-ról illetve a születési anyakönyvidet is kérik majd az adott nyelven. Elég sok irat kell! A Bevándorlási Hivatalt is megkérdezheted, mert ez az ügy utána hozzájuk fog kerülni, de úgyis azt mondják, hogy az olasz önkormányzatnál érdeklődj, ahol majd az esküvő köttetik.

2009. júl. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat .való igaz nem is gondoltam volna ilyenekre egyébként :-)

igazábol kismama vagyok és azért szerettem voolna mert a baba születése elött nem tudunk itthon össze házasodni. na de ennyi utánna járást ááááá! köszike mégegyszer

2009. júl. 29. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!