Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőn a sofőr nyitja ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőn a sofőr nyitja ki a menyasszonynak az ajtót?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Esküvőre készülünk (barátokéra) a párom lesz a sofőr, engem is megkértek, hogy üljek az autóba. De soha nem ültem még a menyasszonyi autóban, és úgy is tudom, h az ül ott aki kiséri a menyasszonyt. A lényeg, hogy fogalmunk nincs mi a dolgunk. Kikell e nyitnia a páromnak az ajtót? Én mikor szálhatok ki, hamár a menyasszony kiszált? Teljesen tanácstalan vagyok.
2009. júl. 21. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ebben egyeztessetek a párral, mert én ahány helyen voltam, mindenhol máshogy volt (vagy a vőlegény vagy a sofőr, a szüleim esküvőjén anno még autó se volt, végiggyalogoltak a falun, és később én is voltam ilyen esküvőn).
2009. júl. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Ezt miért nem a barátéktól kérdezed meg? Mi van, ha itt náhány választ kapsz és közben ők mégis máshogyan szeretnék ?
2009. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

A párod mindenképpen nyissa az ajtót, és egyúttal segítsen is -a kéz elegáns megfogásával, mint amikor annak idején kézcsókhoz fogták meg a férfiak a hölgyek kezét- kiszállni neki!

A te esetedre nem tudom a protokollt, de megvárnám, míg a menyasszony kiszáll, hiszen ő az egyik főszereplő, és csak aztán én. Utána esetleg segíthetsz az autóban üléstől elmozdult ruha megigazításában.

2009. júl. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Kérdeztük a pártól is természetesen az volt az első, de nem mondtak semmit, annyit hogy majd meglátjuk meg, hogy ők se tudják. De azért kérdeztem meg itt, hogy azért legyen fogalmunk arról, hogy mit illik, mi az elfogadott. Szóval aki még tud valamit akkor kérem írjon. Köszi!
2009. júl. 21. 10:09
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Nővéremék esküvőjén a nagynéném volt a sofőr. Ő nyitotta ki az ajtót nekünk (koszorúslány voltam!).


Szerintem úgy ahogy gondoltad, hogy a párod kinyitja az ajtót, kiszáll a menyasszony és utána te. Vagy te a pároddal együtt szállsz ki, és segítesz a menyasszonynak kiszállni az autóból. Máshogy nem tudom ezt az egészet elképzelni :)

2009. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
A menyasszonyt valaki kisegíti, ez rendben, hogy ki, az mindenhol másképp szokás, beszéljétek meg, hogy nekik hogy legyen, és legyen úgy. Senki nem ezen fog csámcsogni. :-)
2009. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Nos, én cak azt tudom neked elmondani, ahogy nállunk és a családomban volt..

A menyasszonyos autóban csak a sofőr, vőfély, és a (még) jegyes pár űl. Nállunk az a szokás, hogy a vőfély kinyitja az ajtót a vőlegénynek. Ő kiszáll. Kinyitja a menyasszonynak, de ott áll már mellette a vőlegény. Kiadja amenyasszony a csokrot, majd a vőfély kisegíti és visszaadja a csokarot, és onnantól a leendő férjével mennek.

Nos, ennyi..

Remélem tudtam segíteni...

Jó szervezést..

Biztos naagyon jó lesz.. A miénk hatalmas buli volt.. Imádok emlékezni rá.. És azt ajánlom, soha ne hagyja ki senki.. :) Aug. 9.-én lesz egy éve.. Jajj.. Úgy szalad az idő.. :) És most is bulizunk.. :) Hiszen az első évet meg kell ünnepelni.. :) Igaz, most csak harmad annyian leszünk.. (57-en..)


Szió..

2009. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Gratulálok neked utolsó válaszoló, és sok sok együtt töltött szép évet még nektek! :)
2009. júl. 21. 12:37
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

A menyasszonynak a vőlegény nyitja az ajtót felénk.

Nálunk a bátyám volt a sofőr, és először ő nyitotta ki az ajtót nekem, hát egyből le is cs**szte mindenki szegényt, hogy az a férj dolga!! :)

Nálunk a kocsiban a bátyám, a fotós, a tanúm és mi ketten voltunk.

A barátnőm (tanúm) esküvőjén én vezettem az autót, ott is a fotós volt még jelen az autóban.

Üdv

2009. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!