Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvőt szeretnénk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvőt szeretnénk, párom római katolikus, én nem vagyok megkeresztelkedve. Meg kell keresztelkedjek vagy így is lehet templomi szertartás?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 10:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Nem értem, miért támadják a kérdezőt, nem azt írta, hogy hiszek Istenben, de lusta vagyok megkeresztelkedni, hanem, hogy a párja római katolikus vallású. Gondolom, az ő esetükben is, mint nálunk, a vőlegény hite miatt került szóba az egyházi esküvő, nem azért, mert "tündi-bündi amerikai filmbe illő" esküvőt akarnak. Azzal tökéletesen egyet értek, hogy csak azért, mert szép, még ne házasodjon templomban olyan ember, aki nem hisz, nincs megkeresztelkedve, és a többi szentséget sem érdemelte ki. De itt más a helyzet. Nálam ez pl komoly probléma volt, mert tisztában voltam vele, hogy a páromnak elengedhetetlen, hogy Isten szent színe előtt is egybekeljünk, viszont én tipródtam, hogy ez tőlem olyan hazug dolog lenne. Mi azt csináltuk, hogy én többször elkísértem misére, beszélgettünk sokat a vallásról, papnál is voltam, mert meg akartam ismerkedni ezzel az egész dologgal, egyáltalán miről szól, mit is jelenthet a páromnak, illetve a legfontosabb: akartam találni benne valamilyen vonalat, ami engem is megérint, ami engem is közelebb visz bármihez, hogy, mikor ott leszek a vőlegényemmel a templomban, akkor az nekem is ténylegesen jelentsen valamit. Félre értés ne essék, nem hinni akartam, megkeresztelkedni pláne nem (mert azt nagyon hazugnak éreztem volna), csak találni egy olyan érzést, gondolatot, bármit a vallásban, ami közösen érint mind a kettőnket a férjemmel. Ezeket azért írtam le, mert nem értem, miért bántják a kérdezőt. Szerelmes a vőlegényébe, megérti, hogy neki fontos az egyházi esküvő, de keresztséget nem akar, mert az egy átverés lenne mindenkivel szemben. Most mi is akkor a válaszolók problémája? Jobb lenne, ha hitetlenül keresztelkedne, és úgy állna oltár elé?
2012. aug. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy megkeresztelkedj, elég ha az egyik fél meg van. Ezt hívják vegyes házasságnak, annyi, hogy tőled nem kérdezik meg, hogy vallásosan neveled-e a gyerekeket és azt hiszem nem muszáj esküt tenni, vagy kihagyhatsz belőle ezt-azt. Plusz még annyi, hogy alá kell írnod egy papírt, hogy nem akadályozod a párod a vallásgyakorlásában, neki meg alá kell írni, hogy a gyerekeket katolikusnak kereszteli. Nálunk párom református én katolikus, ezek kellettek, de persze így is ugyanazt kérdezte tőle a pap, amit a katolikusoktól kell, mert elfelejtette :) De megígért mindent és tett esküt is :)
2012. aug. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Papja válogatja, de alig találni olyat, aki hajlandó megkeresztelés nélkül összeadni benneteket!


Öcsémék ugyanebben a cipőben járnak: ő megvan keresztelve, elsőáldozó is és bérmálkozó is volt! A menyasszonya viszont meg sincs keresztelve!

Azt mondták nekik, hogy el kell járnia oktatásra és ha rendszeresen jár, akkor húsvétkor megkeresztelik...

2012. aug. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!