Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvőt szeretnénk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvőt szeretnénk, párom római katolikus, én nem vagyok megkeresztelkedve. Meg kell keresztelkedjek vagy így is lehet templomi szertartás?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 10:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
75%
Ha csak a felhajtás és a szépség miatt szeretnétek templomi esküvőt,akkor ne csináljatok.És igen meg kell+ jegyesoktatáson is részt kell venni.
2012. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szó sincs felhajtásról. Én nem vallásos környezetben nevelkedtem, de attól még hiszek Istenben. Más az amikor Isten színe előtt mondjuk ki az igent, ezért szeretnénk, a mi döntésünk.:-)
2012. aug. 2. 11:05
 3/13 anonim válasza:
54%

Keressétek meg a legközelebbi plébániát és beszéljetek a plébánossal.Ő részletes felvilágosítást ad majd. ;)

És ha lesznek gyerkőcök őket már katolikus módon neveljétek. (de ez asszem benne is van a házasságba).

2012. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Elvileg nem kell. Ha a leendő férj meg van keresztelve, akkor a templomi házasságággal a saját szentségébe fogadja a feleségét...vagy valami ilyesmi. (Ezt egyházi törvénybe is hozták.) Nekem sem kellett megkeresztelkednem, de alá kellett írnom egy nyilatkozatot, hogy attól még, hogy én felekezeten kívüli vagyok, leendő gyermekeinket a katolikus egyház tanai szerint nevelem, illetve a férjemet sem térítem le a helyes útról:) Viszont ez lehet pap függő, van, aki nem vállalja el, hogy összead titeket, ha nem vagytok mind a ketten megkeresztelve. (Habár, mint írtam, egyházi törvény szerint el kellene vállalnia mindenkinek.)
2012. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez sokat segített.:-)
2012. aug. 2. 11:20
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
ha annyira hiszel istenben, akkor talán illene megkeresztelkedni, nem pedig hülye kérdéseket feltenni.
2012. aug. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy hisz Istenben, nem jelenti azt, hogy abban hisz, amit a keresztények a templomban mondanak. Már pedig a megKERESZTELKEDÉS azt jelenti, hogy azt hiszi, amit a KERESZTÉNY templomban mondanak.


Én is így tudom, hogy nem kell, a párod "jogosult" a szentségre, így megkapod Te is!

2012. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

én sem értem, hogy ha egyszer hiszel, akkor miért nem akaródzik neked megkeresztelkedni. hidd el nem fáj :D


mellesleg a megkeresztelkedés nem azt jelenti amit az egyik hozzászóló válaszolt, kialakulásával, valódi jelentésével nem untatnék senkit (google, biblia)

2012. aug. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Látom megjelentek a kötözködők. Aki értelmeset válaszolt, annak köszönöm, aki meg kötözködni jött ide, az máshol unatkozzon...:-)
2012. aug. 2. 13:25
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell téged megkeresztelni, mert jogilag elég annyi, ha a jegyespár egyik tagja van csak megkeresztelve. Viszont majd alá kell írnod egy papírt, hogy a férjed/feleséget fogadalmat tesz arra, hogy a gyerekeket katolikus módon neveli, és neked erről tudomásod van.
2012. aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!