Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan szokás átadni a párnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szokás átadni a párnak az esküvőn a pénzt?

Figyelt kérdés

Párom barátja megházasodik, ketten megyünk a lagzika, 30ezer Ft-ot tudunk adni. Ha lesz menyasszonytánc(vidéki esküvő, szerintem lesz), akkor úgy gondoltunk 10 a tánckor 20 pedig ugye egyéb formában. Na de hogyan? Most pakoljuk borítékba és ajándéktáskába, úgy adjuk át vagy csak boríték? Mindenhogyan olyan hülyén jön ki a dolog. Kell rá nevet írni vagy nem?

Hogyan szokás ez? Pénzfát meg pénzekkel kötött csokrot nem szeretnénk, nekem ízléstelen.


2012. júl. 12. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
van direkt olyan képeslap, amibe a pénzt lehet tenni esküvőre
2012. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt leírnak egy pár ötletet.

[link]

2012. júl. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem túl magamutogató, ajándékba dugni a pénzt? Mármint gondolom jobbára úgyis mindenki tudja, hogy mi van benne.

Ti hogyan csináltátok?

Illetve ezt mikor szokás megejteni? Van ajándékozós félóra vagy pl asztalra szokták gyűjteni?

Sosem voltam még felnőttként esküvőn sajnos.

2012. júl. 12. 21:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi anno az 1-es válaszoló által említett képeslapokban kaptuk, úgy hogy azok még külön borítékban voltak. Nevet nem írtak rá. Szerintem ez kellőképpen diszkrét.
2012. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teheted képeslapba, vagy van egy olyan szokás, hogy a meghívó borítékjába teszed és úgy adod oda. Szerintem be lehet dobni az egészet is menyasszonytánckor, de ha külön is adnátok, akkor hazamenetelkor, elbúcsúzásnál adjátok oda.
2012. júl. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Több lehetőség is van, de hát ahány ház, annyi szokás, én is többfélével találkoztam. Bármelyikről legyen is szó, mindenképp a képeslap + boríték a legelegánsabb. Tehát:

1. Egyben a menyasszonytáncos bödönbe.

2. Vacsora után, amikor a pár, vagy valamelyik tagja épp nincs lefoglalva, sok boldogságot kívánva.

3. Van olyan, ahol valamelyik keresztszülő gyűjti össze, ebben az esetben vagy a párnak, vagy a keresztszülőnek kell odaadni.

4. Én annak idején olyat is kaptam, hogy egy szép dobozban tollhegy tésztákba volt csavarva kisebb címletekben, hogy legyen mit számolgatni. A tészták kb. felében nem pénz volt, hanem szép szerelmes idézetek, házassági útravalók. Nekem ez nagyon tetszett.


Egyébként a név ráírása nem udvariatlan, vagy ízléstelen, több okból is hasznos. Egyfelől a párnak az esküvőt követő időszakban illik megköszönnie az ajándékot. Ha nem tudja, kitől kapta, nem tudja, kinek kell megköszönni. Másfelől ha később a pár megy el az ajándékozó esküvőjére, illik legalább annyit adni ajándékba, amennyit ő kapott.

2012. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi mikor megyünk esküvőre veszünk egy borítékot és abba bele rakjuk a pénzt utána lezárjuk és menyasszonytáncnál a párom rakja bele a kis bögrébe vagy a dobozba!
2012. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
vannak direkt ajándékpénzhez gyártott "képeslapok", mi úgy adtuk amikor voltunk.szerintem a legegyszerűbb amikor a szertartás után mindneki gratulál, akkor odaadni
2012. júl. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!