Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van olyan személy, akit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan személy, akit muszáj az esküvődre meghívni?

Figyelt kérdés
Igaz még nem aktuális, de én nem akarok olyan személyeket meghívni, akikkel edig 2 szót sem váltotam csak azért mert rokonok. Tudom, falun úgy szokás, de az én esküvőm lesz, hadd legyen már az ott, akit én szeretnék. Ilyen-olyan unokatestvék, ahivel SOHA nem beszéltem, ilyen néni-olyan bácsi, stb. Tudom hogy meg fog sértődni pár rokon, de engem nem érdekel. Ráadásul anyukám testvére iszákos, és szokása hogy esküvőkön jól berugok (nem láttam még józanon soha) és mindenbe beleköt, mkivel veszekszik, tudom, hogy közeli rokon, de én nem látnám szívesen. Bár őt anyukám miatt tui meg fogom hívni. Szerintetek?
2009. júl. 5. 00:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

szerintem pedig ne is jusson eszedbe, hogy meghívd!! miért tennéd, ha még egyszer sem láttad józanul?? nehogy már tönkretegye az esküvődet! csakis olyanokat hívj meg, akik valóban fontosak neked, és tudnak viselkedni, ne az olyanokat, akik bárki másnak, pl. anyukádnak fontosak.

ma már vidéken sem néznek senkire ferde szemmel, csak mert nem hívja meg valamelyik rokonát. ennyire már az öreg nénikék/bácsikák sem maradiak.

2009. júl. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Az esküvőre meghívhatod nyugodtan, a lagzira viszont nem.

Így meg is hívtad, de mégsem. Nem fogja tönkretenni a te napodat.

Én ezt tenném. Kétféle meghívóval. Az egyik fajta, amiben a lagzi, és esküvő van, meg egy, amiben csak az esküvőre van meghívás.

Elvégre is egy esküvön, se polgárin, se egyházin nincs olyan, hogy emberenként isznak pezsgőt, vagy akármit, csak a tanúk, és a házaspár. És ez is csak a polgári esküvőkön van. Utána a lagzi az viszont más.

De így nem fogod annyira megsérteni, és meg is hívod, csak a lagzidat nem teszed tönkre azzal, hogy szétissza az a kedves rokon az agyát. És tegyük hozzá, nem is túl szép látvány.


Én ezt tenném, de ez csak az én véleményem. Hozzáteszem, én is voltam már úgy esküvőn, hogy csak esküvős meghívót kaptam, természetesen nem az alkohol miatt, hanem mert mégsem annyira közeli rokon/ismerős voltam, és még jópáran így kaptunk meghívást. Szóval lazán megoldható elvileg a dolog. Másrészt így ha azt veszem, akkor még spórolni is tudsz, hogy tartasz egy elég tágkörű esküvőt, és utána egy zártkörűbb lagzit.

Elvégre az esküvűn nem fejenként számolnak fel pénzeket, hanem "csak" terembérlés van, meg ha egyéni műsort akartok, akkor az.


Jó gondolkodást, és kívánok, és juss minél jobb döntésre, remélem tudt(unk)am segíteni neked.:)

2009. júl. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Nekem két válaszom van.

1. Az esküvődre tulajdonképpen a 2 tanún kívül nem kötelező meghívni senkit. Az már más kérdés, hogy azért szokták meghívni a családot és a barátokat, hogy emlékezetessé tegyék ezt a napot, és az ő jelenlétükben folyjon le a ceremónia. Persze megválogathatod a vendégeket, de ne csak a kötekedő nagybácsira gondolj, hiszen egy percet kell vele táncolnod, egyszer kell odamenni hozzá, megkérdezni, hogy érzi magát, stb. és ezt ki lehet bírni, a legtöbb időt pedig a férjeddel és a barátaiddal töltheted. Inkább gondolj édesanyádra, neki hogy fog esni, hogy a testvérét kihagyod a vendéglistáról?


2. Megteheted, hogy a részeges nagybácsit nem hívod meg. De gondold át, hogy milyen családi összetűzést indítasz el vele, mert igaz, hogy te okozod a galibát, de a szüleidre fognak megsértődni a meg nem hívottak, és miattad fog összeveszni édesanyád a testvérével. Ez pedig különösen falun, akár egy életre szóló haragot is jelenthet. A szívedre vennéd, hogy anyukád a saját testvérében leljen egy haragosra?


Én inkább azt javasolnám, hogy ha megtehetitek, úgy szervezzétek meg a lakodalmat, hogy a vacsora után csak kevés ideig legyetek a vendégek között és amíg ők még a ti boldogságotokra mulatnak, addig ti induljatok el nászútra, otthagyva a díszes vendégsereget. Így meg is hívod a kellemetlen vendéget, és mégsem foglalkozol vele, hiszen alig vagy ott.

2009. júl. 5. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Ez attól függ ki állja az esküvöt.

Régen az volt a szokás, hogy a szülök házasítják ki a gyermeket, vagy is a szülök álltak mindent, ök adtak mindent az esküvöhöz. ìgy a szülök partija volt ahol velük együtt örülhetett a násznép a házasulandó párnak.

Manapág sok pár maga állja egyedül az esküvöt. Ilyen esetben a párnak van joga megmondani kit szeretne ott látni és kit nem, de ha esetleg a szülök állják, vagy egy nagyobb részét akkor végül is nem a te lakodalmad lesz. avyg is te leszel az ünnepelt de nem te állod az esküvöt, így az ünnepele téged akit a szüleid eldöntenek.

A másik kérdés nem az hogy melyik rokont sérted meg hogy nem hívod meg , inkább az hogy ezzel anyukádat sérted-e meg vagy sem. Ha pl anyukád azért mert a testvérét nem hívod meg mindig rossz érzése lesz töle, akkor nincs értelme anyukádat ezzel megbántani.


Egyébként nekem egy unokatestvér ellen volt kifogásom aki anyukámé, és soha nem beszßéltem vele, az érdekes hogy a másik unokatestvér anukámtol olyan volt mint a nagynénéim de ez az egy szert a fejemre mindig is, szóval nem hívtuk meg, de a többit igen, mert lényegében ök voltak anya családja.

2009. júl. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Ha édesanyád testvérét nem hívod meg, abból nagy sértődés lenne, ami jogos, hiszen akármilyen, akkor is a testvére. Három lehetőség jutott eszembe. Az egyik, hogy nem rendeztek lagzit és az esküvőn csak Ti, a tanuk és a szülők lesznek jelen. A másik, hogy nem szolgáltok fel alkoholt, csak üditőt és ásványvizet. A harmadik pedig, hogy elviseled, hiszen a lakodalom sem tart örökké, max ha kiüti magát, akkor megkértek két férfi rokont, hogy támogassák el aludni.
2009. júl. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Ja fentihez még hozzátenném, hogy a többi vendéggel kapcsolatban, ha anyukádék állják a költségeket, akkor közösen kell dönteni. Ha Ti álljátok, akkor a vendégek számáról jogod van dönteni.
2009. júl. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a két tanút!
2009. júl. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


A mi esküvönk szerintem nagyon jó példa, hisz a körülmények sokmindent befolyásolnak/befolyásoltak.

1, Abból indultunk ki, hogy ez a MI esküvőn, a MI "bulink", és MI fizetünk mindent tokkal, vonóval.

2, Bp mellett vettünk lakást, és az én családom Zalában, páromé Borsodban. Ebből adódóan, mindenkit nem tudunk meghívni, mert egy 2 szobás lakásban az elszállásolás eléggé nehézkes... Szállodát meg az egész rokonság részére nem akartunk bérelni.

3, Nem szerettem volna semmiképp "vendégfejést", éppen elég azoknak, akiket meghívtunk elutazni Bp mellé 240 km-ről, így azt sem akartam, hogy meghívom őket, szállásról meg ki-ki gondoskodjon magáról.

4, Sok volt a kisgyerekes csslád, és ha van lagzi, akkor mindenképp gondoskodni kell a gyerekek lefektetéséről, vagyis megint ott vagyunk, hogy szállást kell biztosítani.

5, Mindig irtóztam attól, hogy valakit azért KELL meghívni, mert elvárják.... mindig is szűk, család-baráti esküvőre vágytam, azokkal megosztva, akiket én/mi szeretnénk. Ez a nap tényleg az ifjú páól szól, hadd legyen olyan, amilyennek ők szeretnék és megálmodták.

Konkluzió:

Csak a szűk családban és barátokban gondolkodva, így is 60 fő jött össze! Pedig csak a szülők, a tanuk+ családjuk, hozzánk legközelebb álló unokatesók + családjuk, tesvéreink + családjuk, barátaink + család vagy párjuk voltak ott. Most gondold el, ha mindenkit meghívnál, mennyien lennének! Ilyen anyagi helyzetben kész bankcsőd!

Ja, és még valami. Nem kértünk nászajándékot. Úgy gondoltuk, ha eljönnek velünk ünnepelni, vagyis utaznak 240 km-t, cserébe megvendégeljük őket. Csak esküvő volt, és egy ebéd, amit egy hangulatos étteremben tartottunk, ahol játszótér is volt a gyerkőcöknek.

Mindenki jól érezte magát, nem volt gond a gyerekekkel, jó beszélgetősre sikeredett az ebéd. Úgy du. fél 5 körül lett vége. Mindenki épségben hazaért, és kellemesen emlékszik vissza rá.

Akiket meg nem hívtunk meg:

- szülők testvérei

- nem látott unokatesók stb.

azok sem hőzöngtek, megértették vagy elfogadták...vagy tul.képp nem is érdekel. Akivel eddig sem tartottam a kapcsolatot, ezután sem fogom. Ja, és még valami, én sem voltam ott az ő esküvőjükön, tehát kvittek vagyunk.


Szóval, sok mindent mérlegelni kell,és a számotokra legjobb verziót kell választani. Mert az a nap RÓLATOK szól, nem másról. :)


Üdv!

2009. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Hat én nem hívnám meg semmi képen. Pl. a párom is az esküvőnkre nem hív semmi rokont mivel nem nagyon ismeri őket, így hát csak az anyukája, apukája meg a két tesója jön... a többi vendég az ő feléről csak barátok lesznek...
2009. júl. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
mi 120-an leszünk szeptemberben. ennek a 60 %-a olyan rokonok, akiket 10 évente ha 1x látok. de ez engem egyáltalán nem zavar..ők is családtagok, és mi is ott voltunk az ö esküvőjükön.. legalább ilyenkor összejönnek a rég nem látott rokonok..szerintem ez tök jó. :)
2009. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!