Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lefújjuk a templomi esküvőt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lefújjuk a templomi esküvőt, ha megingott a hitem? Nem lenne képmutatás így egyházi szertartás keretében házasodni?

Figyelt kérdés
Világ életemben hívő római katolikus voltam. Hittanversenyekre jártam, egyházi kórusban énekeltem, ministráltam, idősebben Szentleckét, Olvasmányt, Könyörgést olvastam fel miséken, illetve bérmálkozásra is segítettem felkészíteni a fiatalokat. Most már "csak" az imádkozás és a templomba járás maradt. Megvolt már három jegyesoktatás, és úgy érzem, hogy nem olyan erős a hitem mint gondoltam. Nem tudom megmagyarázni, de új pap van, és ő teljesen más meglátásba helyezte a hitbeli dolgokat, olyan kérdéseket vetett fel, amiken soha nem gondolkodtam, és úgy érzem, hogy most kezdem megérteni valójában a hitemet. Viszont nem tudom, hogy tényleg hiszek-e. Olyan furcsa megfogalmazni. Nem tudom, hogy mit tegyünk. A vőlegényem ragaszkodik az egyházi esküvőhöz, de én képmutatásnak érezném, mert ugyan hiszek Istenben, de mégsem hiszem azt a fajta hitet, amit kellene. Remélem lesz, aki megérti, hogy mire gondolok, olyan nehéz ezt tényleg érhetően leírni.
2012. jún. 13. 22:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszéld meg nyugodtan a pappal, hogy sok új információt nem tdod hova tenni, segítsen eligazodni. És/vagy imádkozz Istenhez, hogy segítsen megtalálni a Neked megfelelő utat hozzá. Egyébként:

"de mégsem hiszem azt a fajta hitet, amit kellene" miből gondolod, hogy nem azt hiszed, amit kellene? És ki szerint kellene? Ha jó úton jársz Isten felé, akkor azt érzed, éreztetni fogja veled!

Ne aggódj, nyugodj meg, imádkozz, mélyülj el Istennel való beszélgetésedben és megtalálod a választ! :)

23N

2012. júl. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az ember hite, hozzáállása az egyházhoz folyamatosan változik, ahogy az ember maga is. Néha nem is árt egy új pap, aki esetleg elgondolkodtat, de ne aggódj, ez teljesen normális, amit leírtál abból az látszik, hogy hívő vagy. Szerintem mindenképp tartsátok meg az egyházi esküvőt, mert egyrészt bánnád később, másrészt meg szerintem csak eltávolodnál a vallástól ha nem tartanátok, ami kétséged van, azt beszéld meg a pappal, biztosan segít!
2012. júl. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Talán pont most fog a hited új irányban elmélyülni. Talán pont ez az esküvő kell majdahhoz, hogy megint "lendületet" kapj. Tartsátok meg! Ha a pap elbizonytalanított bármiben is, az emberi dolog, Isten pedigjóval efölött áll. Ő ugyanaz, akihez kisgyermekként imádkoztál, és aki előtt házasságot akarsz kötni. :)
2012. szept. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!