Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Van-e jelentősége, hogy felveszed-e a férjed nevét?
A vőlegényem örülne neki, én szívesen maradnék a leánykori nevemen, mert elkedvetlenít a rengeteg macera az igazolványokkal. Nagy Karolina Zitából lennék Pataki Karolina, de sajnos ehhez 2x kell nevet változtatnom, először a házasságkor Nagyról Patakira, majd a Zita elhagyásához újra névváltoztatás, ami még pénzbe is kerül. A Pataki Karolina Zita viszont már nagyon hosszú.
De ha maradok a leánykorin, félek nem esik jól Neki!
Nekem nagyon ritka családnevem van, már csak apám miatt is - akit nagyon szeretek - ragaszkodtam hozzá.
Én mondtam, hogy két verzió van, vagy mindketten kötőjelesek leszünk (férjemé eléggé tucatnév), vagy maradunk saját néven. Maradtunk :)
A gyerek neve majd kötőjeles lesz, mert van már egy gyerek a férjem oldaláról, valami azért utaljon rá, hogy közük van egymáshoz. Viszont így az én nevem is öröklődik tovább.
Akik kötőjeles nevet adnak a gyereknek, nem gondolnak bele, hogy ha szerencsétlen férjhez megy, esélye nincs felvenni a férje nevét, ha szeretné akkor se.
Kovácsné Szabó-Tóth Mariska lesz?
Szerintem ha felveszi vki a férje nevét,az nem jelenti azt, hogy a "nevére iratja". Én xné y z leszek, és azért, mert büszkén felveszem a férjem nevét, ezzel is mutatva azt, hogy összetartozunk.
De a kérdésre válaszolva, ha te úgy érzed, hogy nem szeretnéd a férjed nevét, akkor ezt Vele kell megbeszélned. Gondolom, megértené ha te nem szeretnéd, és ezt idővel el is fogadná. ( A helyedben én úgy venném fel, hogy Patakiné Nagy Karolina, a Zita nélkül, és így mindkettőtök neve szerepel. igaz macerával jár,de csak 1x kell végigcsinálni.)
Köszönöm az összes választ, jó volt mindkét oldal véleményét olvasni!
Utolsó 9:12-esnek: 10ezer Ft a születési név megváltoztatása.
Egyes válaszolóknak tájékoztatásként: a férj is felveheti a feleség nevét vagy kötőjellel mindketten egymásét.
Kedves kérdező te neked kell viselned a nevet nem a vőlegényednek. Ezt gondold végig és után dönts.
Én nem értem, egyeseknél miért a név felvételén bukik el az egyenjogúság? Miért érzik, hogy kevesebbek lesznek tőle? Az ilyen fokú feminizmus engem nőként elborzaszt. :S
Hozzáteszem, én sem akarok XY-né lenni, ahol sehol a saját nevem, de nem azért, mert nem akarok a nevén lenni, hanem mert tisztelem apám és szeretném az ő vezetéknevét is viselni.
Kérdező, ennél a kérdésnél legyél kicsit "önző", ugyanis nem a férjed fogja viselni egész további életében, hanem te. Ha tetszik a felvett név, legyen az, de ha nem vagy meggyőződve róla, akkor inkább maradj a saját neveden, mert utólag megváltoztatni még nagyobb macera.
Off: engem aztán tényleg mindennek lehet hívni, csak feministának nem, mégis úgy gondolom, hogy a -né-s változat egy régről itt maradt birtokosjelző (hiszen régebben tényleg az volt, csak az XY-é-hez hozzácsaptak egy "n" betűt ejtéskönnyítőnek). A párom mondta, hogyha fel merem venni a né-s formát, lefújja az esküvőt, mert nem vagyok én a tulajdona, sem öregasszony, és igaza van. Végül megegyeztünk, hogy felveszem kötőjellel.
Az én nevem az az enyém, én írom le, amikor aláírok valamit, tehát én döntöm el, hogyan akarom, nem a férjem.
Ha olyan emberhez mennék hozzá, akire nagyon felnézek és akit nagyon csodálok, akkor pl szívesen felvenném a nevét, de megtartanám a sajátomat is. Mindamellett, érdemes lehet a számmisztika/névmisztika oldaláról is elemeztetni szakemberrel, hogy vajon melyik új név vonzana az életedbe több sikert, és valamelyik nem vonzana-e problémákat?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!