Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy illik megmondani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy illik megmondani a családnak, hogy az esküvő előtt nem lesz lánykikérő, tehát ne a házhoz, hanem egyből a polgármesteribe jöjjenek? Illik egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nem lesz kikérőm. Ezért úgy terveztük, hogy a szűk család megy a párom szüleihez (akik ott is alszanak) meg a távolabbiaknak meg polgármesteribe "kellene" egyből menni. Nem akarok anyósomra az esküvőm napján 80 embert ráterhelni, elég lenne az 30 fő szűk család. Arra gondoltam, hogy amikor visszük a meghívót, akkor mondom vhogy nekik. Kell ezt egyáltalán mondani, vagy elég, ha annyit mondok, hogy nem lesz kikérő. Ebből megértik? Meg azokkal mit csinálok, akiknek postázni fogjuk. Kérjem meg anyósom, hogy közölje vhogy velük?
2009. jún. 24. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Akiket személyesen hívtok meg azoknak illik és kell mondani,hogy nem lesz kikérő és a polgármesteri hivatal előtt találkoztok.

Akiknek postán külditek el két lehetőségetek van. Nekik illik nektek telefonon visszajelezni,hogy jönnek-e és ha igen hányan ekkor lehet mondani,hogy nem lesz kikérő a polgármesteri hivatal előtt van a találkozó. Ha valaki nem szól vissza telefonon akkor őt nektek kell felhívnotok, hogy jön-e és akkor elmondani neki ugyanezt amit már vázoltál.

Azt,hogy miért nem lesz kikérő nem kell részletezni. Nem tartozik rájuk.


Ha egy magán véleményt meg engedsz. Nagyon szép dolog a kikérés az esküvőn. Nem kell nagy dolgot csinálni, de pl a te apukád (vőlegényé) szépen kikérhetné a menyasszonyt mikor indultok. Csak néhány szóban. De ez a ti napotok ti tudjátok hogyan legyen.

2009. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Mi ráírtuk a meghívóra, hogy pl 16:00-kor kezdödik az xy hivatalban és 15:00tól várjuk xy helyen a vendégeket. A nem túl közeli család, pl kollégák, azok egyböl a hivatalba mentek.
2009. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amint írod a szűk család együtt lesz,tehát a Te szüleid is az esküvő előtt a párod szüleinél.Gondolom,onnan indultok az esküvőre.Indulás előtt a jövendő apósod pár szóban kikérhet a szüleidtől,mielőtt elindultok.A lányoméknál is így volt.A kikérésnek régen az volt a jelentősége,hogy a fiú szülei ezzel jelezték,hogy jövendő menyüket leányukként fogadják be a családjukba.Ezt már ma,különösen városokban kevesen tudják,csak szokásnak tekintik.Sok boldogságot!
2009. jún. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a 21:08-as javaslata jó: ráírni a meghívóra.
2009. jún. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A meghívóra írjátok rá, ez a legegyszerűbb. Unokatesómék esküvőjén se volt lánykikérő tavaly (több okból). Senki nem hiányolta, igaz, szakadt az eső, vőfély az volt, de így esőben nem sokmindent csinált a szabadban. :-)
2009. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valászokat!

Első valászolónak: én a menyasszony vagyok, és a párom édesapja sajnos már nem él. Ugye elvileg a lányos háznál illik a kikérő, de a mi családunk elég szűk (kb 7 fő), a többi a páromé. Sem ő, sem én, sem anyósom nem akarta, hogy anyuékhoz viszonylag idegen embereket odarángassunk. Még nem nagyon ismerik a párom családját, mert nem helyiek. Többek között ezért is nem akarunk kikérőt. Az meg úgy már hülyén nézne, hogy anyósomtól, tehát a fiús házból kérnek ki.

2009. jún. 24. 22:03
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
A kikérés az amúgy is olyan parasztos.
2009. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%
Utolsónak: mekkora egy bunkó vagy! Miért lenne már parasztos?! Azért mert a "nagy" Pesten nem csinálják?
2009. jún. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
22:28 - Pesten is csinálják, aki szeretné...
2009. jún. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Igen,tudom. Bocs, hogy általánosítottam, de nagyon felbosszantott ez a komment. Kicsit magamra vettem, és szarul esett, hogy kvázi leparasztoznak. Párommal mindketten vidékről jöttünk, most Pesten élünk. Neki két diplomája van, most doktorál, nekem egy. Nem hinném, hogy parasztok lennénk, mégis volt kikérő...
2009. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!