Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan illik ezt csinálni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan illik ezt csinálni ebben az esetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet, hogy nyáron lesz az esküvőnk. A páromnak évekkel ezelőtt meghalt az anyukája, az apukája 5 éve újra nősült. Párom 30-on felül van. Nem igazán puszipajtások az apja feleségével.

Az én szüleim élnek. Na most, a polgári esküvőn hogy oldjuk meg a köszönővirágokat? Az evidens, hogy az én szüleim kapnak, illetve a párom apukája, de mi legyen a "mostohával"? Neki is illik virágot adni, igaz?

Másik kérdésem, hogy a 2 apukának is virág legyen? Vagy nekik inkább 1-1 üveg bor?

Nem tudom, hogy szokták ezt csinálni. Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 26. 06:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nyáron voltam esküvőn, ott egy szál virágot kapott az apuka is, bár az elég érdekes helyzet volt, a lány részéről csak az anyuka volt ott (apa, nagyszülők meghaltak), a fiú részéről mindenki az egyik nagypapát kivéve.és elég furi volt, h a lány csak áll a fiú meg még nagyban osztja a virágokat.
2012. márc. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
szerintem fölösleges az apuka új feleségének is virágot adni, mivel ilyenkor azt köszönjük meg a szülőknek hogy felnevelték a gyereket. még ha jóban lennének akkor sem gondolnám jó ötletnek. anyák napján szokott neki vinni virágot? gondolom nem...
2012. márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy, anyák napján sem ad neki virágot. Már majdnem 30 éves volt, amikor megismerte az apja új feleségét, szóval semmiféle anya-gyermek kötődés nincs köztük, sőt! Nem igazán szívlelik egymást.
2012. márc. 26. 17:04
 14/16 anonim válasza:

Én meg sem hívtam a mostohámat. Ebből nagy konfliktus lett. Apukám válás után csak 7 éves koromig látogatott. A mostohával ovis koromban találkoztam utoljára egy temetést kivéve.

Az lett a vége, hogy édesapám sem jött el az esüvőmre, annyira megsértődött. (Lehet jobb is, mert nem tudom mit csináltunk volna vele :D )


Etztől függetlenül szerintem tapintatból adhattok a nőnek egy virágot.

2012. márc. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálunk elvált szülők gyerekei esküvőjén, mind a két szülő jött az új párjával, de a szülők ültek ki előre, és csak őket köszöntötték a fiatalok.

Mivel ez a ti napotok, és a ti szüleitekről van szó, azt gondolom, hogy a mostohának semmi keresni valója a szülők közt ülve, és neki nem jár a csokor/virág sem. Az elhunyt édesanyáról való megemlékezés egy mondattal és egy virággal szerintem szép dolog.

A lakodalmon, az ültetésnél persze ülhet apuka mellé a mostani felesége.

Mivel a párod nem is szívleli a mostohát, kár lenne erőltetni. A szülőkről kell megemlékezni, nem a szüleink társairól.

Sok boldogságot!

2012. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, van abban valami, amit mondasz. Talán igazad van. Jaj... most már teljesen összezavarodtam. De jobban belegondolva, az lesz a legjobb, ha nem adunk neki virágot. Végül is, nem sértődhet meg, semmi oka rá. Apukámnak odaadom a bort, anyukámnak a virágot, párom is odaadja az apjának a bort, és letesz a mellette lévő székre egy szál virágot. Így az édesanyjáról is megemlékezünk. Azt hiszem, így lesz a legjobb. Remélem, nem lesz belőle sértődés...
2012. márc. 28. 06:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!