Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tud-e valaki arra valami...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tud-e valaki arra valami megoldást hogy 1-2év múlva templomban meglehessen erősíteni a házasságkötésünket a párommal?

Figyelt kérdés
Ez azért kellene mert nemsokára összeházasodunk,eredeti terveink szerint csak polgári lett volna,egy vacsival szűk családi körbe.De apámnak ez nem nagyon tetszik,ezért kéne most a templomi is.Viszont mi pár év múlva szeretnénk templomi esküvőt rendes lakodalommal.És nem tudjuk hogy lehetne ezt megoldani...

2012. márc. 14. 14:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%

A pár év múlva újraházasodás, meg megerősítés egy színjáték. A pár rendez magának egy napra egy pótfelhajtást, "beöltözik" menyasszonynak és vőlegénynek, és eljátssza az ifjú párt, a násznép meg ilyenkor mit mondjon? Hogy gratulál? Vagy sok boldogságot? Egy többéves házaspárnak?


Ez egy erőltetett dolog, ha egy házaspár ünnepeltetni akarja magát és ennek érdekében színdarabot rendez, költségbe verve ezzel a "násznépet". Már bocsánat. De a legtöbb vendég ad ajándékot, elegáns ruhát vesz az alkalomra (mert hiába nem muszáj, sok ember ruhát vesz az ismerőse esküvőjére, minden nap olvasom hogy "esküvőre megyek, mit vegyek?")

Erőltetett és mű dolog, elnézést, ha valakit ezzel megbántok, de aki már több éve házas, az nem értem miért játszik menyasszony és vőlegényt..................


Én a helyedben azt tenném, ha már nagyon bulit akartok, hogy rendezni egy nagy HÁZASSÁGI ÉVFORDULÓS BULIT. Mert a lakodalom egy többéves házaspárnak - nem több, mint szándarab.

2012. márc. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%

Bocsánat: színdarab.


Az ismerősök előtt is hülyén veszi ki magát, ha kapnak tőletek egy "esküvői meghívót" két év múlva.... sokan ilyenkor azt sem tudják, mit mondjanak, mit adjanak, stb. És hogy meg merjék-e kérdezni, hogy ezt most minek?

2012. márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
kérdező, nem apáddal házasodsz, szóval neked kell döntened, nem neki :) de én nem tartom színdarabnak azt se, ha megerősítitek a fogadalmatokat, ennyi erővel színdarabnak lehetne tartani minden olyan esküvőt, ahol előtte már együtt éltek a felek.
2012. márc. 16. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem azért van színdarab jellege, mert egy bizonyos státusznak megvan a maga öltözete, helye, ideje, stb. A fehér habos ruha a menyasszony "priviléguma", bármilyen furán is hangzik. Egy évek óta feleség már nem menyasszony, ezért menyasszonyi ruhában számomra furcsa.

Az esküvő (eredetileg) egy nagy nap, amire a pár sokáig készül, szívvel-lélekkel, és sajnos csak egy napos csoda, de az. Ezt a napot mindenki úgy szervezi és úgy készül rá, ahogyan a szíve vágya. Én mindig butaságnak tartottam, ha valaki tart egy esküvőt, aztán rájön ő mégis mást akar, ezért mégegyet.......de az már nem esküvő. Az már egy pótfelhajtás, mert a feleség egy napra megint menyasszony akar lenni....nekem ez sok. Elveszi az esküvők varázsát, hogy valaki már azért is "esküvőset játszik", százezrekkel dobálózva, mert mondjuk évekkel később talál egy sokkal szebb ruhát, vagy mondjuk nagyobb lagzit akar......erre higgye el nyugodtan bárki, a meghívót megköszönők közül a legtöbb a feleség háta mögött azért igencsak húzni szokta a száját......................

2012. márc. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem is a párom családjának is a házasság kötése nem egyenlő a polgárival, csak a jog miatt az is kell.

Már jó párszor kérdezték, hogy na esküvő mikor is lesz, holott egy éve házasok vagyunk.

Apósom igen is akar egy rendezett esküvőt, templom és lagzi, ahogy illik. Nekem is az álmom volt, hogy szép ruhában, igazi menyasszony lehessek. Hát én álmodoztam, az élet meg zajlott, lett két gyerekem, a férjemmel csak megdumáltuk a két kicsi között, hogy lepapírozzuk a dolgot. De se eljegyzés, semmi se volt. Most már csak egy baromira keserű dolog arra gondolnom, hogy nekem olyan amit megálmodtam sose lesz/lehet.

Most felvenném a ruhát amibe beleszerettem, hát, nagyon rosszul érezném magam benne:( kiskosztümben meg majd ha a 200.esküvőmre mennék, na meg már azért is pampognak nagyon sokan, hogy a sorrend miatt is minek akarjuk az egészet.

Szóval irigykedek csak akiknek esetleg teljesül az álma, akinek meg nem lehet, azzal együtt érzek.

(a párom nem is nagyon akarná megerősíteni az Úrban a köteléket velem... szóval ha eddig nem lett volna sok negatív érzésem, hát ez az egy nagyon is elveszi a kedvem)

2012. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt a megerősítő szándékot. Mi is tavaly esküdtünk két tanúval, nem volt lagzi, csak egy ebéd. Idén lesz megtartva a templomi habos ruhában, lagzival (szerény lesz) de mi ebben a furcsa? Én is már egy éve feleség vagyok, de nagyon várom. Nem mindenki tartja egyszerre.
2012. jún. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!