Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Másnak is van ilyen tapasztala...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is van ilyen tapasztalata az étteremmel, ahol az esküvőt tartotta?

Figyelt kérdés

Nekünk májusban lesz a lagzink és igazából nem is étterem,ahol tartani fogjuk,hanem egy terem,amit különböző rendezvényekre szoktak kiadni.Ennek ellenére van saját konyhájuk,ahol elkészítik az ételt,azzal,hogy nekünk kell vinni a hozzávalókat.Mi megmondjuk,hogy hány személy lesz,ők meg megadják,hogy miből mennyot kell vinni.Holnap megyek elintézni ezt,de kicsit aggódom,mert egy ismerősömtől hallottam,akinek ugyanitt volt a lagzija,hogy mindenből sokkal többet kellett vinniük,mint,ami valójában elfogyott.Gondolom a konyhán a szakácsok,pincérek mindenből vittek haza+ az ismerősöm mesélte,hogy a lagzi után annyi kaja megmaradt,hogy mégegy lagzit tudtak volna csapni.A rengeteg sülthúst,levest stb mind hazavitték és szétosztották a rokonságban,meg ők is kb egy hétig azon éltek.Szerintem ez hatalmas pénzkidobás!Persze inkább legyen több,mint,hogy ne jusson mindenkinek,de azért ez már durva,hogy ennyi kaja megmaradt.

Holnap kapom meg a listát,hogy miből mennyit kell vinnem,de attól félek,hogy én is úgy fogok járni,mint az ismerősöm!Hogy tudom megállapítani,hogy mennyire reális a lista,amit adnak majd?Ha esetleg úgy gondolom,hogy valamiből túl sokat kérnek,akkor mit mondjak nekik?



2012. márc. 9. 10:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj oda, de szerintem valamennyit mindenképp rá kell számolni, ha nem akarod, hogy a vendégeitek éhesen menjenek haza. Drasztikusan többet nem számolhatnak, ha tisztában vagy az adagokkal. Főfogáshoz fejenként 60 deka húst lehet számolni 2 tálalásra, 30 deka körítést és 20 deka salátát. Az ezekhez szükséges tojást, olajat, rizst, krumplit, zöldséget, lisztet, levesbetétet és az előételhez szükséges dolgokat nem nehéz kiszámolni. Valamennyi maradék biztosan lesz, de annyi biztosan nem, mint amennyi fogyott.
2012. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
igy van, számold ki, h kb mennyi kell. ha irreálisan sok van a listán, mondd meg nekik, h szerinted ez rengeteg és te ennyire gondolsz. amúgy az én személyes meglátásom az, hogy ennek fordítva kellene torténnie. te kiszámolod, hogy mibol mennyi, ok pedig ament mondana rá, v segítenek. de hoy ok szabjak meg? nekem ez kicsit fura. neten csomo listát találsz, hogy per fore mennyi kaja kell, de ez a 30 deka kb ok a husbol, amit az 1. írt. nézz utána mindennek, számolj és ne hagyd magad megvezetni.
2012. márc. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
A maradékot le is fagyaszthatod.
2012. márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam,hogy ki kéne számolni,hogy miből mennyi kell,csak nem tudtam,hogy fejenként miből mennyit szoktak számolni.

Azzal én is egyetértek,hogy nem baj,ha kicsivel több van,mert semmiképp sem,akarom,hogy a vendégek éhen maradjanak és az sem baj,ha a végén megmarad valamennyi kaja,de amit az ismerősöm mesélt az szerintem rengeteg!Köszönöm a válaszokat és majd odafigyelek,hogy ne vágjanak át!:)

2012. márc. 9. 11:27
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
még azt találtam neked, h kb 15-20 deka koretet számolnak 1 emberre. a 30 húst is megerosítem újra, étteremben adnak kb 20 dekát, jobb helyeken, így a 30 ok, hátha vki tobbet kér. levesre ne stresszelj, az az 1 tényleg lefagyaszthato, abba a hust számold szerintem, a zoldségre hagyj rá 1-1 kilot simán. a hust én úgy számolnám ki, h otthon kb 1 vasárnap ebéd alatt ki mennyit eszik.
2012. márc. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Igazából régen az volt a szokás ,hogy annyit a főztek a lagzin, hogy mindenki tudott vinni kaját. És úgy volt illő, hogy a házaspár csomagolt holnapra ebédet a vendégnek.

Lehet, hogy a menzások is ezzel számolnak.

(mamámtól tudom ezt)

2012. márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen szoktak ilyet csinálni. A tesóm lagziján fel lett fogadva egy cég aki főzött , kiszolgált, és az alapanyagokat kellett vinni. Megkapta a listát, csak azt nem tudták hogy anyukám szakács. Mikor odavitte anya a jóval kevesebb alapanyagot, csak annyit mondtak hogy látják szakmabeli. Természetesen elég volt az anya által kiszabott étel úgy hogy a személyzet is azt ehetett és ihatott amit akart. Jó lenne beszélned egy szakáccsal, akár ismerőssel hogy szabja ki mennyi anyag kell x személyre, vagy kérjetek árajánlatot egy szakácstól csak úgy hogy mennyiből tudja kihozni ennyi főre, ezekből az ételekből.
2012. márc. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Szerintem ne magadtól kezdj el számolgatni hogy miből mennyi, meg mit írnak a neten mert lehet valóságban nem annyi. Nekem augusztusban lesz az esküvőm anyukám már kiszámolta miből mennyi kell és mennyi pénz lesz kb. Ha akarod kérdezek tőle 1-2 adatot, hogy levesből, mártásból húsból, köretből, sütiből, italból mennyit kell egy főre számolni.

2012. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos voltam már olyan esküvőn,ahol több mint 15ezer forint volt az egy főre jutó kaja.Hát mit mondjak....Alig volt kaja.Totál éhes maradtam,pedig alapból alig eszem esküvőkön.A pincérek 2személyre való kaját hoztak ki egy 6 személyes asztalhoz...
2012. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,nagyon hálás lennék,ha megkérdeznéd anyukádat és utána megírnád nekem!

Leírom mi lesz a menü:

tyúkhúsleves,házi tésztával

marhapörkölt,túrós tésztával

töltött káposzta

hideg sült vegyestál(sertés,csirke,kolbász)mellé káposztasaláta és zöld saláta

Ha anyukád meg tudná mondani,hogy ezekből az ételekből mennyit kell számolni felyenként,akkor nagyon hálás lennék!:)

2012. márc. 9. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!