Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lebegő lampiont szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lebegő lampiont szeretnék vásárolni! De honnét, rendeljek? Győriek vagyunk! Valakinek valami ötlete?

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
2012. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Ha nagyon eregetni akarsz, akkor javaslom a ledes lufit.

2012. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Most rosszul tudom, hogy betiltották, mert a tűzoltóság tűzveszélyesnek minősítette?

Pár hónapja mondták valahol a tévében, pedig nekem is nagyon tetszenek.


Amúgy neten én anno egy csomó webáruházat láttam fenn, ahonnan lehetett rendelni. Kívánság lámpásként, lampionként volt fenn a legtöbb azt hiszem.

2012. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Betiltották...már sehol nem lehetne kapni,de pont a múltkor volt,hogy büntetik sorra a boltokat mert van ahol még ott volt a kínálatba és nem szedték le.
2012. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha vízparti helyen lesztek, itt vannak úszó lampionok, szerintem ezek is nagyon hangulatosak.

[link]

2012. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bizony, betiltották, még a nyáron. Akár lehet kapni, akár nem, ha valaki észreveszi és bejelenti, nagyon megbüntethetnek észre. Márpedig elég sokan látják, ha felengednek 50-100 lampiont éjszaka...


Az úszó lámpással szerintem hasonló a helyzet, hiába megy vízen, az alapvető probléma a szálló lampionokkal is az, hogy a nyílt láng felügyelet nélkül marad.

2012. jan. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! én úgy tudtam, hogy csak egy bizonyos fajtát tiltottak be nem mindegyiket!
2012. jan. 29. 09:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Rosszul tudtad. Azt tiltották be, amelynek a működéséhez nyílt láng szükséges. Ez pedig a repülő lámpás alapja.
2012. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

A legnagyobb probléma, hogy az egész indoklás úgy marhaság, ahogy van. Ezeket a lampionokat Ázsia szerte használják évszázadok óta. Még sem hallani soha a hírekben, hogy tüzeket, tűzvészeket okoztak volna a lampionok, pedig ott nagy múltja van a fából építkezésnek. Ennek oka, hogy a szerzetesek nem voltak ostobák, tapasztalati úton ismerték a fizikát, amit a mi törvényhozóink a jelek szerint nem. Pedig ott egy-egy alkalommal több ezret is felengednek.


Ezek a lampionok FELFELÉ SZÁLLNAK! Nem ütköznek épületek tetejébe, száraz növényzetbe, mert az felfelé nincsen. A lampion alján lévő mécses felmelegíti a levegőt a lampionban, amely előbb-utóbb felforrósodik, és megemeli lampiont. Mint egy pici léghajó. Szépen függőlegesen felemelkedik, majd a légmozgás elsodorja valamerre. Egészen addig repül, amíg el nem alszik a mécses (ez. kb. 10 perc) , le nem hűl benne a levegő, és szép lassan leereszkedik. Már csak ezért sem tud tüzet okozni a növényzetben, mert mire leszáll, már rég nem ég benne a láng.


Mellesleg egyetlen lampion tűzesetet találtam az elmúlt évekből, az is egy pincében volt.


Nálam vásárolhatsz, ha érdekel! :) Rengetegen rendelnek tőlem és érdekes módon sehol nem volt feljelentés, sehol nem gyulladt fel semmi...


[link]

2013. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!