Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasságkötéskor nevet náltozt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötéskor nevet náltoztatok, hogyan továb?

Figyelt kérdés
Melyik irataimat kell átiratni, és hol, és mennyiért?
2012. jan. 13. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A névváltoztatást mindenképpen MINDEN iratban fel kell tüntetni... személyi igazolvány,lakcím,ilyenek,én a helyedben bemennék az önkormányzathoz és érdeklődnék ott, pontosabbat ott tudnak mondani.
2012. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Először személyi, mert az mindenhez kell.

Lakcímkárgya is.

Jogsi, TAJ-kártya, adókártya.

Útlevél.

Bankszámla-adatok. Földhivatal adatok.

Biztosítások.

Gáz, víz, villany stb. adatváltozás-bejelentés.

2012. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan! Okmányirodába el kell menni,és ott mindent elmondanak majd. Nem lesz olcsó mulatság szerintem.
2012. jan. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom,hogy mindet át kell íratni. Ha jól tudom a taj kártya és az adó kártya lecserélése ha jól tudom ingyenes.
2012. jan. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na,ezt jól leírtam,bocsi a sok 'ha jól tudom'-ért :)
2012. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
házasságkötéskor ingyenes, váláskor kell sokat fizetni az okmányokért. Én felhívtam a hivatalokat, hogyan kell intézkednem, postai úton küldenek TAJ-t és adókártyát, többit lehet személyesen, de szerintem egyik sem sürgős, én pl. a bankkártyámat nem azonnal irattam át, ami fontos, a szem. ig., lakcímkártya, adó-és Taj, meg útlevél esetleg. Többi, ahogy ráérsz. Munkahelyen is szóljál a munkaügyre.
2012. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, a névváltoztatás ingyenes, de az iratok kicserélése nem. (Csak a TAJ és adókártya.)

Ha nem házassági névváltoztatás van, akkor csak a változtatás kerül 10 vagy 20 ezerbe, + mellé az iratok.

Ma már semmi nincs ingyen.


Természetesen az adatok átírásáért sem kell fizetni, csak bejelenteni telefonon (pl. víz, gáz).

2012. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Most nézem, hogy lemaradt egy 'b' betű a továbbból :)


Azt tudom, a személyi 1500, ehhez a lakcímkártya ingyen van.

2012. jan. 13. 18:52
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Taj kártya 2200.
2012. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Házasságkötés után okmányiroda, vigyed mindenhova a házassági anyakönyvit is. Személyiről papírt kapsz, majd küldik, lakcímkártya helyben kész. Jogsiról szintén papírt kapsz, majd küldik azt is. TAJ kártya helyből kész, csak ha nincs kész a személyid, akkor vigyed a házassági anyakönyvit. Apeh szintén igazolást ad, aztán majd küldik (én azt hittem, elfelejtették, mert kb 2 hónapba telt). Bankba menetem, átírták. Csekken maradt a lánynevem, mert olyan mindegy, úgyis fel kell adni :)

Szóval cakumpakk kb. 15 000 Ft-ba került.

2012. jan. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!