Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyiből jön ki mostanság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyiből jön ki mostanság egy esküvő és ki fizeti?

Figyelt kérdés
Mondjuk 100 főre, ruhával, hellyel, fotóssal, vacsival, mindennel együtt érdekelne, hogy nálatok hogy volt, és a számlát végül ki állta. Azért érdekelne, mert hallottam, hogy mindenhol más a szokás, valahol a pár dobja össze, valahol a lány szülei, valahol megegyeznek a szülők stb stb.
2009. máj. 5. 22:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Nekünk most lesz nyaron, 110 fö körül, s mindennel együtt kb 2 milliobol jön ki..Eleve a kaja több, mint 1 millio ennyi emberre..Fotos 100 e, ruha 130, zenekar 250 es jön hozza a sok egyeb mas...

Nalunk ugy van, hogy vegülis mi alljuk a parommal, de a szülök mondtak, hogy naszajandekkba 1-1 milliot kapunk..igy vegülis bejön az ar

Mikor lesz az esküvöd?

2009. máj. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Hétvégén tartjuk az esküvőnket, és kétféle vélasszal is szolgálhatok:

I. kb 60 fővel indultunk, egy kis étteremben akartuk tartani a XVII. kerben, (nem belvárosi árú). 8000/fővel indult. ebbe volt 5000-ért kaja (leves+főétel(3fogásos)+éjféli kaja) és 3000-ért ital. az italban 5 üveg különbőző szesz korlátlan víz kávé üccsi. az 5 üveg= 1 martini 1 whisky 1 jäger v unicum 1 pálesz meg még valami de ilyenekbe gondolkodj. ha ezen felül fogyaszt a társaság, azt külön poharanként számlázzák. terembérlet bizonyos össszeg felett nincs. a számla végén még 10% szervizdíjat számolnak, de egyébként ha bemész enni nincs. csak a rendezvényeken. na most mi annyit számolgattunk, hogy ez kb 600 000 ftba fájna és még nincs benne semmi más. ezt lefujtuk, és sátras lagzit csinálunk itthon. (vidéken lakunk, de közel pesthez.)

II. Bérlünk mindent. sátor tányér pohár minden ami kell. ez 100 000ft körül volt - majd kiderül ha törik valami...:)- rokonok segítenek meg barátok mindenbe, így nincs munkadíj. egy szakácsnő főz, két segéddel, és két felszolgáló lesz. a szakácsok 40 000ft felsz. 30 000ft. mindketten étteremben dolgozunk ezért nekünk lényegesen könnyebb minden kaját piát beszerezni, mert nagykeráron hozzájutunk, a főnökünk meg megveszi a maradékot (bontatlan pia pl) ez így kb megint 100 000 ft. ruhám 40 000 volt páromé 50 000 menyecske ruha 20 000 fényképész 40 000 vőfély asszem 30 000 virágdíszek cskor minden kb 30-35 000 zenészek 60 000 ft. ja és 85 főre emelkedett a létszám.

hát hogy mi a gazdaságosabb nem tudom mert minden drága, de az étterembe is kell dísz meg a zenész meg minden, de 5 üveg pia nem sokra elég nemhogy 60-80 főnek... mellesleg mindenki kocsival hacsak nem bérelsz buszt, így inni se sokan fognak ugyan, de a hangulat se lesz olyan. persze ez függ a társaságtól.

nálunk tuti mindenki feszült lenne. nem vagyunk alkeszok, de egy két sört szeretne inni mindenki, és ez nem egyeztethető össze pesttel, meg kocsival...

ki fizeti?

hát mi úgy indultunk neki hogy mi ketten, de mi mindent igyekeztünk ketten csinálni, nem pedig csináltatni. a meghívókat én csináltam , és a díszeket is én csinálom. az én szüleim még régimódiak, és tartják magukat ahhoz hogy a lányos szülőnek kell állni a dolgokat. na most ez lehetetlen, de amit össze gyűjtöttek, azt is átutalták nekünk -karácsonykor ajiba biztos visszaadom- és nagymamám is szép összeggel támogatott. majden kifizették az egészet egymás tudta nélkül. párom szülei más tészta, érdekes emberek és nem támogatják az egészet, mert féltékeny az anyuka... ők másképp járulnak hozzá...

ja sütik házilag.

ruha ára változó 20 000-től csillagos ég. én megvettem minden tartozékkal, nem használta még senki, vadi új, nagyon szép, külföldről hozza egy orosz nő. amolyan fekete dolog, de nem gagyi kínai. hely attól függ hol. belvárosban 5 ker váci utca dolgoztam, a főnököm 10-12 ezerért csinál menüket, és egy sima vacsi csak, még annyi sincs benne amit írtam az előző étterembe. ez a 8000 elég baráti ár, de 85 főre így is brutális összeg jön ki.(680 000 + 68 000 szervizdíj, és nincs benne többlet pia) sztem 100 főre simán van egy milla az étterem, csak kaja. egyébként ha pest közeli, vagy pesti vagy és érdekel konkrét cím+név írj emilt, és segitek. (ruha fényképész stb...)

remélem segítettem

2009. máj. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 2007-ben esküdtem. Összesen 100-an voltunk és összesen kb. 1,7 millióba került az egész, pedig sem a ruhám (25.000 Ft), sem maga a vidéki étterem nem volt relatíve drága. Sok múlik azon, hogy ki mit rendel, mert nekünk volt ebéd, uzsonna, vacsora, éjfélkor kaja nagy bőséggel, de voltam már olyan lagziban is, ahol csak vacsora meg éjfélkor volt egy kis hidegtál. Végülis ezen sok múlik, mert akkor majd' duplájába kerül az étterem. Én nem hallottam még olyanról, hogy mindent a menyasszony szüleinek kellene állni (miért kellene?), mindenki a maga vendége után fizet. A legtöbb esetben (ha bírják), akkor a szülők teszik ezt közös megegyezéssel. Ha meg nem, akkor a párra marad. Az sem mindegy, hogy ki hány évesen házasodik, mert gondolom, hogy egy 30-35 éves bele tud adni pénzügyileg, de én 20 évesen nem tudtam, mivel egyetemistaként nem volt saját keresetem.
2009. máj. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nekünk 1,7 millió lesz..100 fővel. ebben minden benne van. a szüleim fizetik az egészet..ha nekem és a páromnak kéne, nem lenne semmiféle lagzi...
2009. máj. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt a választ tegnapelőtt tette fel valaki. Nem is értem minek van a kereső funkció!


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__2..

2009. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100 fő 1,7 M, eszembe se jutott volna hogy a szüleim fizessék az én flancolásomat. Pedig akarták, de én nem akartam elfogadni, ez mégiscsak rengeteg pénz.
2009. máj. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyelőre még nem tűztünk ki konkrét időpontot, az eljegyzés megvolt, most információkat gyűjtünk, és keressük a kiskapukat hogy mivel lehetne kisebb nagyobb összegeket megspórolni :) Pl egy ismerősöm ital nagyker.-ben tölt be vezető pozíciót, ő elég jutányos áron adná az italokat. A nagymamák elvállalták hogy ők sütnek, de igazából nem tudom még hogy elfogadjam e. Nagyon hálás vagyok nekik, de szegények már elég öregek, három napig sütni 90-100 emberre... Ezt még meg kell beszélnem a szülőkkel is, hogy ők mit tanácsolnak.

A fotóson is tudnánk spórolni, mert egyik barátnőm fotó szakon végzett, de őt is "bulizni", együtt ünnepelni hívom, nem dolgozni... Ilyen dolgokra még aludnom kell párat, ezért érdekelt, hogy nálatok az egész mennyiből jött ki.

2009. máj. 6. 10:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is 90 fő, minden szuper volt, nem volt semmi gagyi és olcsó, így volt 1,5 milla kb. A szüleim nem pénzesek, de sokat segítettek, férjem szülei nem szálltak be, így ráment az össze bevételünk, nászajándék, menyatánc, de nem sajnálom, nem lett volna pofám kifizettetni az egészet a szüleimmel. Annyit mondanék még, hogy a fotóson ne spóroljatok, és ne a barátnődet kérd meg, egyrészt azért amit írtál, másrészt ha nem jól sikerülnének a képek, nála ciki lenne reklamálni. Szerintem ez a legfontosabb, meg a videófelvétel, mert ezek maradnak meg emlékbe! Nagyon jó szakembert hívj, ne sajnáld ennek az árát! Nézz utánna neten, milyen szuper fotós oldalak vannak már, milyen képeket csinálnak, és válogass. Olyan valakit válassz, akinek megfelelő referenciái vannak, ne úgy, hogy valaki ajánlotta.
2009. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk 70 főre volt kb. 700.000 Ft, Budapesten. Ebből a kaja és az ital volt kb. 450.000. Ja, és mi fizettük, a szülők nincsenek abban a helyzetben, nem is vártuk el tőlük.
2009. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk kb. 130 fő volt, és 1. 200 000 körüli összegbe került. A fotóson, a zenekaron, a tortán és a ruhákon nem spóroltunk. Az étterem vidéki étterem volt, ahol előre kiválasztottuk a menüt, volt választék, de azért nem kért mindenki másféle ételt. Az italokat mi vettük nagykerben, ott csak felszolgálták, és a süteményt sem cukrászdában vettük, hanem feleannyiért süttettük. a dekorációt, a menükártyákat, a meghívókat, stb. mind saját magunk készítettük. Nem csak olcsóbb volt így, hanem egyedi is! Ilyen apróságokon rengeteget lehet spórolni. Az egészet mi álltuk, de így is nem kevés banki kölcsön is kellett, amit a nászajándékba kapott pénzekből kifizettünk az esküvő után.
2009. máj. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!