Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi az esküvőn a fogadalom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az esküvőn a fogadalom szövege?

Figyelt kérdés
Tudjátok, amit a pap után ismételnek. :D Annak kellene a szövege. :\ :)
2011. júl. 31. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Református vagy katolikus?
2011. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Én… esküszöm az élő Istenre, aki Atya, Fiú, Szentlélek, teljes Szentháromság, egy örök Isten, hogy …*-t, akinek most Isten színe előtt kezét fogom, szeretem. Szeretetből veszem el őt(megyek hozzá**), Isten törvénye szerint feleségül. Hozzá hű leszek, vele megelégszem, vele szentül élek, vele tűrök, vele szenvedek, és őt sem egészségében, sem betegségében, sem boldog, sem boldogtalan állapotában, holtomig vagy holtáig, hitetlenül el nem hagyom, hanem teljes életemben hűséges gondviselője(segítőtársa**) leszek. Isten engem úgy segítsen. Ámen.
2011. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
és a katolikus szövege hogy van, kedves első?
2011. júl. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok

Bár ez az ökumenikus, de gondolom hasonló lehet a csak katolikus is. Én a reformátust tudom.

[link]

2011. júl. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!