Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha egyikünk sincs megkeresztel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyikünk sincs megkeresztelve, de szeretnénk templomi esküvőt, az hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Sajnos mindkettőnk szülei úgy gondolták,hogy elég csak a testvéreket megkeresztelni a családban...

Elérkezett az idő,hogy az esküvőt tervezgetjük. Én nagyon szeretnék templomban férjhez menni és áldást kapni,mivel bár megkeresztelve nem lettem,de nem vagyok ateista!

Járt már valaki hasonló cipőben? Azt tudom (sejtem),hogy a római katolikus kizárva,hiszen eléggé feszes a rend, de esetleg valami más út?

Előre is köszönöm!


2011. máj. 4. 00:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
római katolikus sincs kizárva, csak először meg kell keresztelkedni.
2011. máj. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

református lelkészt meg kell kérdezni, ők elég lazák ilyen téren :)

vagy marad a hittan és megkeresztelkedés

2011. máj. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
olyannyira lazák,hogy jó pár ismerősömet egy kanna borért,meg egy kis borítékért összeadták..
2011. máj. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

ott a pont a boriték az ami számít. közeli barátom nagymamáját azért nemtemette el a pap mert nem fizetett neki templomi adót. közölte a pap ha visszamenőleg kifizeti csak akk hajlandó.


rabló banda az egész egyház. szörnyű h még az ember halálában is csak a nyerészkedést látják arról nem is beszélve h kb középkori egyházi adót akarták visszavezetni.

2011. máj. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
persze ő belement volna h kifizeti csakhogy itt nem 10ezrekről volt szó hanem 100ezres nagyságrendől amit nem engedhetett meg.
2011. máj. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Nektek csak egy kellék lenne a templomi esküvő?


Ha tényleg fontos a vallás és úgy érzed, hogy ez kell, akkor tessék tanulmányozni a témát, kiválasztani a szimpatikus felekezetet, megkeresztelkedni, bérmálkozni/konfirmálni és nem lesz akadálya a templomi esküvőnek sehol se.


Ha nem ér ennyit, akkor minek?

Totál felületes az egész.

Mennyit ér az, ha egy kanna borért és pénzért adnak össze? Kell az ilyen hamis áldás?

2011. máj. 4. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek a közvetlenül elöttem hozzászólóval,az a kérdés,hogy számotokra,ismétlem,nektek ez mennyire fontos? Jelent-e valamit,vagy csak a templomi külsőségek,fodros menyasszonyi ruha számít?Mert ha csak egy külsőség,akkor szerintem nem éri meg a cécót,ha meg erre számotokra jó emlékezni 50 év mulva is,akkor vállaljátok be.
2011. máj. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy a keresztség szerintem önmagában nem elég,konfirmálkodni,bérmálkozni stb. is kell akkor már
2011. máj. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Bementek a templomba, megfogjátok egymás kezét, és kéritek Isten áldását a kapcsolatotokra.

Ez így elég fesztelen? :)


Ha jövőre akartok esküvőt, akkor RK keresztelkedés is belefér az időbe. Felnőtteknél lehetőség szerint összevonják a bérmálkozással is, és még a jegyesoktatás/felkészítés is mehet párhuzamosan.

Szerintem megéri "rendesen" felkészülni, megismerni a hiteteket - így tudtok később aszerint is élni.


Mégis, milyen vallásúnak valljátok magatokat?

2011. máj. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Katolikusoknál is elég a keresztség. Úgy szerintem egyik történelmi egyház sem esket, hogy legalább az egyik fél nincs megkeresztelve. A keresztség jelenti azt, hogy tagja valaki az adott egyháznak, így két kívülállót nem eskethetnek össze.


A fizetéssel kapcsolatban. Az egyházhoz tartozás hasonló az állampolgársághoz: vannak a jogok mellett kötelességek, azaz adót is kell fizetni. Ebből tartják fent a templomokat, fizetik a takarítást, a rezsit, a felújítást stb. Ha senki nem fizetne adót, nem lennének templomok, ahol a fontos eseményekre "visszataláló" hívek, akik egész életükben nem fizettek adót, megtarthatják az esküvőt vagy épp a gyászszertartást. Szerintem jogos, hogy az egyház megtagadja a szolgáltatásait azoktól, akik nem hajlandók a közösség tagjaiként viselkedni és kifizetni azt az igazán csekély összeget (évi pár ezer forintról van szó!). Mint ahogy az állam is megtagadja a szolgáltatásait, ha nem fizetünk, például nem látnak el térítésmentesen, ha nem fizetjük a TB-t, ugyanezen okokból: a kórházat fent kell tartani és az orvosokat fizetni kell akkor is, ha nekünk épp semmi bajunk.


Az esküvő és temetés egy földi szertartás, földi költségekkel, amiket nem állhat senki azok helyett, akik igénybe veszik az adott szolgáltatást. Ha valaki úgy gondolja, kihúzza magát a kötelességek alól, az számoljon a jogok csorbulásával is, vagy érje be azzal a lehetőséggel, amit föntebb írtak: Isten áldását bárhol és bármikor kérhetjük, akár a saját nappalinkban is - ez vonatkozik esküvőre készülőre és haldoklóra egyaránt.


(A hozzászólásom nagy része nem a kérdésfelvetőnek szólt, csak úgy éreztem, le kell írnom a véleményemet, mert sokaknak nem világos az egyházak felépítése, működése és a kötelezettségvállalások kérdése, hajlamosak pénzéhesnek bélyegezni a történelmi egyházakat, hogy pénzt kérnek a szolgáltatásaikért, amiket pedig senkinek nem kötelező igénybe venni!)

2011. máj. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!