Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A lánykikérőkor szokás -e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lánykikérőkor szokás -e felétek röviditalt, aprósüteményt és egyebet kínálni?

Figyelt kérdés

arra gondolok, hoyg külön kínálóasszonyokkal, az udavron, amikor a a kikérés lesz. ilyenkor kínálnak kis fasírtokat is, vagy csak sütit?

nálunk a fasírton megy a vita, ki hallott ilyet, ki nem??,

köszi


2009. márc. 4. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Voltam tobb lánykérésen is. Rövidital mindenhol volt. Aprósütemények mellett, sok helyen szendvicset "szolgáltak fel".


Ha nagyon akartok fasírtot, akkor fasírtgolyókat csináljatok, azt szúrátok fel fogpiszkálóra kenyérrel.

2009. márc. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen azokra a golyókra szavaz a fél csapat, de már 2-kor lesz, szinte mindenki otthonról ebéd után jön, amúgy is annyi minden van, minek? tulajdonképppen, ezen megy a vita, azért a kérdés, hoyg ez vajon mennyire "szokás"?
2009. márc. 4. 11:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Abszólút nem szokás, csak felesleges macera lenne számotokra. Apró sütiket, pogácsát javaslom, ha valaki meghezik is tudja csillapítani az éhségét.
2009. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem az a lényeg, hogy szokás-e vagy sem.

Amennyiben ti szeretnétek, akkor csináljatok.


Én biztos nem a „szokással” törődnék, hanem azzal, hogy valamennyien jó érezzük magunkat.


Amúgy, mivel gondolom, lesz némi alkohol, a mellé véleményem szerint kifejezetten jól jön egy kis husi-musi.

2009. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ott kizárólag felszeletelt fonott kalácsot adnak.

Úgyis megy mindenki, meg rádfigyel, az se szokott elfogyni. Meg tartják a hasukat a lakodalomra, vigyáznak a ruhájukra, elég szerintem a legegyszerűbb, és nem maszatolós megkínálnivaló, hisz ez itt csak egy gesztus, nem a kaján van a hangsúly, mindenki a menyasszonyra kiváncsi meg hogy ki fog sírni.

2009. márc. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

13:08- asnak

igen nem a szokás a lényeg, de a többiek pont azzal jönnek, hoyg azért kell mert szokás és szerintem meg tényleg "maszatolós" ahogy egy másik hozzászóló mondja, felesleges adag kaja.

tehát azért kérdeztem, vajon igaza van -e a párom apukájának, hoyg fasírtocska pedig kell.

egyébként mindenkinek aki írt, köszi, hoyg hozzászólt

2009. márc. 4. 13:34
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Minden esküvő lánykikéréssel kezdődik. Amennyiben nincs egy hely ahol a rokonok találkoznak és történik a vendég fogadás akkor a lányos háznál illik a lányvendégeit fogadni megvendégelni. A fiú vendégei az ő házánál részesülnek vendégfogadásban. Tehát igen van szokás kínálni. Hiszen mikor megérkezik a vőlegény akkor is előfordulhat,hogy van vendég akit még nem fogadtak, mert csak akkor ért oda vidékről. Ezt mi úgy küszöböltük ki, hogy a vőlegény és az én rokonaimat is közösen fogadtuk egy étteremben,ahol a vacsora is volt, és onnan jöttek kikérni. Így a háznál még nem volt vendégfogadás.,
2009. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

13:08-as vagyok ismét.


Ilyen formában természetesen másképp áll a fasírt-ügy.


Talán „átjött” a hozzászólásomból a lényeg, amire gondoltam.


Legyen szó fasírtról, szilvás gombócról, tökmagról vagy sült gesztenyéről, határozott véleményem, hogy nem a szokásokon van a lényeg.


Még csak nem is a vendégeken.


Kettőtökön van a lényeg.


Kettőtök boldogságán.


Mi például anno, 1981-ben ezt a „ceremóniát” egy üveg pezsgő és nagyjából egy ½ kilónyi töpörtyű (!) – nem hülyéskedek, komolyan töpörtyű – „kísértében” rendeztük le.


A folytatás 11 csodálatos esztendő lett.


Kívánok nektek is annyi boldogságot, mint amennyiben mi tudtuk részesíteni egymást.


És kívánom, hogy sikerüljön lebeszélni a „papát” a „szokás-fasítról”.


A „szokás-fasírt” mindig íztelenebb mint a „nem szokás”-fasírt.


:-)

2009. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ok. 13:08-as, nem kritika volt a kommentem, csak úgy éreztem nem kaptad el a kérdésem lényegét, de most már igen. Igazad van egyébként, csak hát a szülők belebeszélnek, mert mit fognak szólni, ha nincs elég nagy trakta?

na, engem persze ugyanúgy nem érdekel a "mit szólnak", mint a "szokás-e vagy se".

ÁLtalában persze törődök azzal, hoyg más mit szól ehhez ahhoz, de nem ezen a szinten.

Ilyenkor, szervezés idején elég ideges mindenki.

2009. márc. 4. 15:19
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne szabadkozzál.

Nem a te és nem az én hibám, hogy manapság a „kritika”, mint fogalom, egyfajta negatív színezetet kapott.


Valóban nem kaptam el elsőre a kérdésed lényegét, viszont talán érzem a gondodat.


Nem véletlen, hogy itt (itt is) feletetted azt a kérdést, ami érthetően foglalkoztat.

Sok okosat persze sem én, sem más nem igen tud mondani, hiszen nem tudjuk, ne ismerjük a hátteret.


Persze nem is tartozik rám (ránk).


Viszont véleményem szerint mindössze egy ember létezik csak, aki ezt a problémát valóban segíthet neked megoldani.


Az pedig a VÁLASZTOTTAD!!!


Bocsi, hogy nem tudok többet mondani.

Elvégre sem téged, sem a partneredet, sem a szülőket nem ismerem.


Amennyiben úgy gondolod, hogy szeretnél beavatni a részletekbe, megtiszteltetésnek tekinteném.


Azt persze nem ígérem, hogy valóban tudok segíteni, de tudom, hogy néha az is fontos, ha az ember „kimondja”, „kiírja” magából búját-bánatát.


Ha gondolod, írj e-malt-t.

2009. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!