Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy vetted fel a férjed...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vetted fel a férjed nevét? Mi a leggyakoribb mód manapság?

Figyelt kérdés
Férjem Németh Ádám, én pedig szeretnék Németh Kata lenni. Szokták így? Férjemnek nem tetszik, mert szerinte olyan mintha a testvére lennék, de nem szeretném a né-s megoldásokat.
2011. ápr. 6. 22:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én is így viselem, ahogy Te szeretnéd. A férjem vezetékneve+az én keresztnevem.
2011. ápr. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Rettentő ritka vezetéknevem van, így nem akartam megválni tőle. Ha a férjem nevét is felvettem volna kötőjelesen, akkor meg iszonyat hosszú lett volna, így maradt mindenki a saját nevén.

Egyetlen vicces félreértés volt belőle: egy barátunk segített külföldön hotelfoglalásban (mint helyi, jobb árat tudott kialkudni nekünk). A visszaigazoláson én Mr.-ként, a férjem meg Miss-ként szerepelt, a hotelben meg győzték összenézni az útlevelekkel, hogy "de csinos az úr" és "jé, de borostás a hölgy" :)))

2011. ápr. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
nekem pont a -né tetszett, így XYné ZZs lettem. de már bánom, mert nagyon hosszú. most inkább a XZs tetszene. szerintem jó megoldás!
2011. ápr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagyok férjnél, de ha egyszer férjhez megyek, szerintem megtartom a lánykori nevem. Én úgy vagyok vele, hogy ide s tova 24 éve élek ezzel a névvel, akkor miért kéne rajta változtatnom? Hiszen a férfi nevéből sem tűnik ki, hogy nős, akkor meg? Nem mintha ez szégyen lenne, de igazából számomra ez magánügy, miért tartozna pl. egy banki ügyintézőre vagy egy telefontársaságra, hogy van-e férjem, vagy sincs?

Ha esetleg mégis úgy döntenék, hogy felveszem a férjem nevét, akkor csak simán a vezetéknevét venném fel, tehát pl. Szabó Katalin helyett Takács Katalin. De ezt abban az esetben tenném meg szerintem, ha a férjemnek nem ilyen Takács, Szabó, Kovács vagy hasonló vezetékneve lenne.

2011. ápr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig az XYné a leggyakoribb, de én kötőjeles leszek:D
2011. ápr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
84%
Szerintem a "-né" elég régimódi. Legjobban a férj és feleség vezetéknevének kötőjeles összekapcsolása tetszik, de az hosszú neveknél nem igazán jó megoldás. Mivel hozzád hasonlóan én sem szerettem a lánykori nevemet, ráadásul apámmal semmilyen kapcsolatom nincs, ezért felvettem a férjem családnevét. Szeretem így. Hamarosan megszületik a kislányunk és jó lesz, h az egész családnak ugyanaz a neve.
2011. ápr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok, mint te, ritka, és viccelődésre okot adó vezetéknevet cseréltem le a férjem egyszerű, hétköznapi, de mégis szép hangzású nevére. Nem bántam meg.
2011. ápr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

en nekem nem tetszik a ne

mivel mindkettonk vezetekneve kulonleges es egyedi , felvettem a ferjemet es megtartottam a magamet is, reszben edesapam tisztelete miatt akit gyermekkoromban elveszitettem-

igy lettem Szollosy-Czako N

2011. ápr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!