Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy vetted fel a férjed...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vetted fel a férjed nevét? Mi a leggyakoribb mód manapság?

Figyelt kérdés
Férjem Németh Ádám, én pedig szeretnék Németh Kata lenni. Szokták így? Férjemnek nem tetszik, mert szerinte olyan mintha a testvére lennék, de nem szeretném a né-s megoldásokat.
2011. ápr. 6. 22:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Kötőjellel, Németh- Saját vezetékneved Kata. Nekem így tetszik, én is így fogom felvenni. Nem tetszik a -né formula.
2011. ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%
Pedig nekem is a né tetszik, ezzel jelzed, hogy a felesége vagy.
2011. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%
Én nem akartam né-t, de rábeszéltek. És végül örülök, hogy így lett. Egy csomó kellemetlenségtől kíméled meg magad, ha a nevedből egyértelműen lejön, hogy férjezett vagy.
2011. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagyok férjnél, de szerintem úgy venném fel a helyedben, hogy: Némethné XY Kata.


A többség így használja újabban. Nekem az nem tetszik, hogy pl Németh Ádámné. Mert az olyan mintha lemondanál a saját nevedről. Én ha egyszer férjhez fogok menni, akkor XYné Szabó Szandra lennék. Így kimutatom hogy férjnél vagyok (összetartozunk) de közben a régi nevem is megmarad amivel egész eddig éldegéltem.


De amúgy a kötőjeles megoldás sem rossz, de akkor van valami olyasmi is, hogy a férjnek is olyan néven kell szerepelnie. Nem?


22/L

2011. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%
Így vedd fel,ahogy írtad!Én is így vettem fel 1999-ben,akkor még nagyon rácsodálkoztak,utána már nagyon sok ismerősöm is így vette fel,mert nagyon tetszett nekik.Én rosszul vagyok a 'né'formától.Nem vagyok Én senkinek sem az alárendeltje.
2011. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Én nem vettem fel a férjem nevét, megmaradt a leánykori nevem. A férjem szerette volna ha úgy veszem fel a nevét, ahogy itt fentebb is írták kötőjellel. Így: Németh-Szabó Kata
2011. ápr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Nekem is tetszene a kötőjeles megoldás, de mivel a lánykori nevem ritka és kb röhejes, mindig kinevetnek miatta, így örülök hogy megszabadulok tőle, tehát a Németh Kata lesz a legjobb valószínűleg.
2011. ápr. 6. 22:25
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Jól teszed!!!
2011. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogyha nem vagy megbékélve a leánykori neveddel (és tényleg röhejes) akkor úgy már megértem ha nem akarod használni.
2011. ápr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Sok országban a férj vezeték neve+nő keresztneve formula a leggyakoribb.
2011. ápr. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!