Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő után mennyibe kerülnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő után mennyibe kerülnek a papírmunkák?

Figyelt kérdés

Úgy értem a név változtatással járó kellemetlenségek. Jogsi, személyi, bankkártya stb

És hova kell mennem még az okmányirodán, az apeh-on kívül? Nem szeretnék kihagyni semmit, minden legyen meg.


2011. febr. 20. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem még mindig csak a személyim van megcsinálva :D Pedig 4 hónapja volt az esküvő.


Inkább idő, mint pénz. Mindenhol időpontot kérni, nyomtatványt kitölteni, várni megint, stb stb.


Személyi, lakcím, jogsi okmányiroda. A legegyszerűbb, ha neten kérsz időpontot ugyanaz napra de ne közvetlenül egymás utáni időre, hátha húzódik. A személyi pénzbe kerül, a lakcím nem, a jogsit nem tudom.


Apeh adókártya és adózó névváltozás bejelentés. Nyomtatványt kell kitölteni, kétszer állsz sorba.


OEP EÜ kártya csere. Nyomtatványt kell kitölteni, szintén kétszer állsz sorba.


Mindegyik esetében letöltöttem az állítólag kitöltendő nyomtatványt idő rövidítés miatt, de sajnos mindegyiken szép nagy vörös betűkkel keresztben a MINTA szerepel így nem fogadják el. :(


Ha vannak egyéb nyalánkságok akkor ott is sok sok idő. (nekem van, és muszáj lesz megcsinálnom, de várom a jó időt)


Kisgyerekkel nehéz ezért is halogatom :) Elvégre egy babával nem sorakozhatok egész nap itt is ott is. Az ügyintézőket meg hót de nem érdekli, hogy a gyerekem üvölt a fáradtságtól, éhségtől, a bezártságtól és hogy pelust is kéne cserélni.

Majd tavasszal a nagyszülőkkel ellesz már kinn akár több órát addig én intézkedem :)

2011. febr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én pont ezért nem szeretném halogatni. Inkább várok órákat, de akkor 2-3 nap alatt le tudok mindent. Köszönöm a választ.
2011. febr. 20. 15:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Az időpontokkal nekem sincs bajom, engem az érdekelne, hogy cakli-pakli mennyibe kerül az okmányok cseréje, név és címváltozás miatt?
2011. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy melyik okmányiroda. Budapesten a 3.kerületiben pl. nagyon gyorsan megy. Volt előttem 1 bácsika, aki időponttal jött, és 15 perccel korábban ért oda, mint az időpontja szólt. Ezért én kerültem előtte sorra, mert neki ki kellett várnia azt a 15 percet. :)
2011. febr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!