Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Nagyon kínos fekete ruhában esküdni?
Én gyerekkoromtól kezdve fekete csipkés ruhában szerettem volna esküdni. Extrém a stílusom, szöke hajam van, tejfehér böröm, tele tetoválásokkal a testem stb. és úgy gondolom, hogy nem illene hozzám a fehér semmiképpen sem. Tavaly volt a polgári esküvö, idén a templomi. Nem tudom mi legyen.
Nagyon kinéznének egy fekete ruhában?
Falun valószínűleg totál kinéznek. Ha olyan a pap, akkor meg sem esket (voltam már ilyen esküvőn, full fekete miatt nem esketett).
Szóval, a papnál előtte érdeklődj, ha nem akarsz leégni :)
Abban menj férjhez ami neked tetszik, a fekete annyira nem rendkívüli, a fekete elegáns és ünnepélyes. Én mondjuk (szintén nagyon fehér a bőröm) törtfehéret, ecru, pezsgő, vagy kicsit ezüstös színt választanék, de nem hófehéret az biztos, mert az nagyon előnytelen nekem.
Fazonba milyenre gondoltál, hagyományos hosszú-abroncsos, stb. vagy valami extrém ruha?
Szerintem vannak gyönyörű fekete ruhák is (lehet neked ezek nem tetszenek, de szerintem elképesztően gyönyörűek):
A menyasszonyi ruha története:
Polgári divatban:
Korábban nem volt általános szokás az, hogy esküvő alkalmából külön menyasszonyi ruhát készítsenek. A menyasszony a saját, meglevő legújabb és legszebb ünnepi ruhadarabjaiból válogatta össze a ruháját.
Mivel régen a hűség jelképe a zöld szín volt, ezért ez a szín volt a meghatározó a menyasszonyi ruhadivatban is. Majd a 16. század elejétől a ZÖLD szerepét fokozatosan a vörös vette át. Ebben az időben a VÖRÖS szín jelképezte a jómódot, hatalmat, gazdagságot és a nők körében is kedvenc viselet volt. A vörös szín után, picit furcsának hangzik, és talán hihetetlen is, de a FEKETE szín következett. A fekete jelképezte az akkori ember számára a dicsőültséget, ünnepélyességet. De mivel a fekete volt a legünnepélyesebb viselet, s a menyasszonynak természetesen a legünnepélyesebbet kellett viselnie, így egy ideig a fekete menyasszonyi ruha terjedt.
A fehér és világos színek csak igen későn, a 18. században kezdett belopózni a divatba, s végül mint a tisztaság és az ártatlanság szimbóluma vált ismertté, s kiterjed az egész viseletre, s a kiegészítőkre is, talán sokan nem is tudják, de a fehér színű menyasszonyi ruhát Viktória királynő hozta igazán divatba. Viktória királynő volt az, aki a fehér szín és a menyasszonyi ruha romantikus keverékét “feltalálta”.
A királynő 1840-ben tartott esküvőjén dús, fehér szaténból varrt ruhát viselt. A ruhát vert csipkével díszítettek, szegélyén narancsvirágszirmokkal. A fehér szín később mint a tisztaság és ártatlanság szimbóluma kezdett belopózni a divatba. Ez a színvilág fokozatosan átterjedt az egész viseletre, így a kiegészítőkre is. Az egyik ilyen kellék a fátyol, amely egykor a tisztaság jelképe volt. A menyasszony csak egyszer viselhette, majd eltette a lányának. A huszadik század elejétől már általánossá vált, hogy a menyasszonyok fehér muszlinruhában, tüll fátyolban állnak oltár elé. A hajban lévő virágdísz is ekkortól vált szokássá.
Az első rövid menyasszonyi ruhát Coco Chanel mutatta be, a harmincas években pedig csillogó zsákruhákat viseltek az arák, hogy aztán a háború után ismét a karcsúsított, földig érő ruha legyen divatos. S bár a hatvanas években rövid ideig az volt a legmenőbb, aki farmerben és egy szál blúzban mondta ki a boldogító igent, azért a romantikus stílus ma is szilárdan tartja magát.
A menyasszonyi ruha kölcsönzése nem új szokás, a második világháborúban – amikor minden alapanyagnak szűkében voltak – és az angol hölgyek nehezen jutottak megfelelő szövethez, az amerikai nők siettek a segítségükre: saját menyasszonyi ruháikat küldték el nekik.
Népviseletek:
A menyasszonyi viselet megegyezett az illető tájegység ünnepi viseletének darabjaiból hagyományos módon összeállított öltözettel, nem csináltak külön ruhát erre az alkalomra, a lányok legszebb ruhájukat húzták fel.
Aztán a 19. század végére, már szokás lett külön menyasszonyi ruhát is készíteni (természetesen a polgári divat hatására), vidéken a menyasszonyi ruha tájegységenként változott, a népviseletek többségében fehér lett a menyasszonyi ruha színe a 19. század végére, de sváboknál például nagyrészt fekete ruha volt, de náluk ez a viselet meghatározó színe amúgy is. Néhány helyen ma is őrzik a hagyományokat, például ma is fekete bársony szegésű a széki menyasszony szoknyája, illetve Erdélyben ma is színes, gyakran piros díszítésű a menyasszonyi viselet.
A fiatal lány, fiatal menyecske ünnepi viselete általában nagyon színes, virágokkal, gyöngyökkel és szalagokkal gazdagon díszített volt.
Az én falumban, a 20. század közepéig fehér volt a gyász színe is, és a menyasszonyi viselet is, ugyanakkor a kor előrehaladtával a nők egyre kevésbé hordtak színeset, 40-50 éves korukra a fekete-lila-zöld-kék vették át a piros és egyéb feltűnő színek helyét, a gyász színében az általános divat teljes elterjedése és a népviselet "levetése" hozta a változást itt.
"Nagyon kinéznének egy fekete ruhában?"
Én ezt nem tudhatom. Azt tudhatom, hogy én nem néznélek ki, felőlem abban mész férjhez, amiben neked jól esik, ott ahol jól esik. (Víz alatt, vagy levegőben stb.) :)
Aki meg akar szólni, úgy is megszólhat bármiért. A jó kérdés, hogy Téged ez mennyire érdekel. Ha tele vagy tetoválásokkal, azokért nem szólnak meg? Az érdekel? Kb. ugyanúgy járj el ebben a kérdésben is, maradj önmagad! Attól, hogy ez "különleges" alkalom, Te még Te vagy. Nem kell valaki másnak lenned. (Sőt, szerintem NEM SZABAD, de ez magánvélemény.) ;)
Amúgy pár éve volt egy csaj, aki fehér alapon bordó hímzéses ruhában ment férjhez, minden bámészkodónak tetszett, senki nem szólta le, még a 70 éves nagymamám sem (itt szokás kiállni az utcára lakodalom nézőbe, amikor megy a menet, megnézni őket, és amúgy nálunk a bámészkodókat is kínálják, kaláccsal, borral a távolabbi rokonok kosárral, üveggel mennek a menettel).
12:03, 12:17 vagyok.
Szia!
Én is imádom a fekete színt,pedig nem vagyok sem rocker sem goth se semmi.Egyszerűen nekem nagyon jól áll a fekete,a hajam is az,ezért én is mindenképp olyan esküvői ruhát szeretnék,amiben meg van a fekete szín.
Mutatok egy képet,lehet hogy láttad már.
Nekem ez a mindenem.esküvői ruha terén,egyelőre. :)
Viszont azt gondolom hogy egy polgári esküvőn el lehet fogadni,de hiába 21század ide vagy oda,templomba nem vennék fel tiszta fekete ruhát,főleg ha én lennék a menyasszony.
Én azt mondom neked,hogy ha mindenképp ragaszkodsz a feketéhez,legalább kombináld vörös színnel,bordóval vagy fehérrel.
Ugyanezt mondanám annak a válaszolónak is aki pl kéket írt... -.-"
ahogy nézem, nem is néz ki rosszul (noha nekem furcsa)
és a sötétkék nem lenne jó? az olyan szép szín. nem királykékre gondoltam, hanem olyan majdnemfeketesötétkékre
ez nekem is nagyon tetszik, látszik rajta, hogy mégis esküvői ruha, de van benne fekete, szerintem különleges és nagyon szép:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!