Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha nem veszem el nem is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem veszem el nem is örökölhet utánam?

Figyelt kérdés

Együtt lakok a barátnőmmel évek óta, gyerekem nincs se közös se semmilyen. Ha én meghalnék tényleg nem hagyhatok rá semmit, mert a szüleim örökölnek? El kellene ahhoz vennem? Bevallom szegénynek már rég mondogatom, hogy majd elveszem, majd elveszem, de valahogy nem jutottam el addig, hogy na mostmár tényleg legyen esküvő, mindig arra vártam, hogy legyen több pénzünk, most meg verem a fejem a falba.


Most meg már nem is valószínű, hogy lenne elég idő rá, mert 30 nappal előtte be kell jelenteni, én meg nem sokára utazok veszélyes helyekre. Én azt szeretném, ha valami történik velem, akkor gondoskodjak róla, mert tényleg vele képzeltem el az egész életemet, nekem ez természetes lenne de most rájöttem, hogy ha én meghalok, akkor a szüleim örökölnek utánam? Attól félek anyám még ki is dobná a lakásomból, egy szál ruhában.

Tegnap szegény kifakadt, hogy nem olyan rég azt hittük kisbabánk lesz, sajnos sikerült, és akkor ha most elmegyek és pár hét múlva kiderül, hogy úton van és lesz velem valami, akkor nem csak kihajítják, de amilyen anyám még azt se hinné el, hogy én csináltam a gyereket és még pereskedhetne is.


Mi csináljak? A tessék, hogy a házasság mire jó típusú válaszokkal nem tudok mit kezdeni, tudtam én már rég, hogy őt szeretném mindig, de úgy voltam vele, hogy na most az a papír, majd majd, erre most meg rájöttem, hogy tessék, de hülye vagyok de ez nem old már meg semmit


2011. jan. 26. 15:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Sajnos NEM sikerült - a gyerek dolog
2011. jan. 26. 15:20
 2/10 szilvo79 válasza:
100%
szerintem írj végrendeletet.közjegyző előtt hitelesíteni kell.ez még belefér az időbe.így is megtámadhatja,de jobbak az esélyeitek.
2011. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, a sajnos sikerültet nem értettem, de a kiegészítéssel már világos

lehet a jegyzőnék sürgősségi eljárást kérni, meg is szokták adni, arra kell hivatkozni, hogy elutazol. ennyi, azt hiszem 3 napa alatt össze is házasodhattok.

A másik lehetőség (de ezt mások biztos jobban fogják tudni nálam), hogy közjegyző előtt végrendelkezel, hogy Rá hagysz mindent.

2011. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Sürgős esetben nem kell kivárni a 30 napot. Kérvényezni kell a sürgősséget, ha nyomós indok van rá.

Ha feleségül veszed a kedvesedet, akkor sem örököl, csak ha végrendeletben rá hagyod a vagyonodat.

2011. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az a megoldás, amit az első válaszoló mondott, hogy végrendelet.


Továbbá azért elhiszem én, hogy vannak nagyon veszélyes helyek a világon, de senkinek sem segít, ha úgy beszélsz, mint aki már meghalt......... nem szabad...

2011. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
anyakönyvvezetönek elmondjátok mi a szitu elutazol veszélyes helyre. másnap már összead titeket csak kérelmezni kell. onnantól ö örököl ugyanis a törvényes öröklési rendben ha nincs gyerek a feleség örököl.
2011. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor sürgősnek számítana? Azt hittem, hogy csak a halálos betegeknek számít.


Tudom, hogy nem segít és nem is szabad, de sajnos van rá esély, hogy valami történik velem és szeretnék úgy elmenni, hogy elrendezem a dolgot, csak hülye voltam eddig nem tudom hol éltem, most gondoltam bele igazán, hogyha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy terveztem akkor azt aki a legfontosabb tulajdonképpen kirakják abból, amit magunknak, neki és a leendő családunak szánnék és ha nem lettem volna eddig túl kényelmes, hogy majd majd, akkor most minden rendben lenne, nem kellene ilyenekre gondolnom.

2011. jan. 26. 15:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Értem én.. de mindenesetre vigyázz magadra! Már csak a Párod miatt is..

Persze ha tényleg van rá lehetőség, sürgősségivel menjetek házasodni. :)


Mennyi időre mész amúgy erre a titokzatos veszélyes helyre?

2011. jan. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt meg lehet kérdezni, h mi a foglalkozásod?
2011. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Megoldások

- sürgősségi eljárásban elvenni szegény lányt végre (ezt javaslom)

- végrendelkezni és közjegyzőnél hagyni a végrendeletet.

Bármelyik megoldás megoldja a fejfájásodat.

2011. jan. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!