Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg nem kell fizetni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nem kell fizetni az esküvőszervezőnek?

Figyelt kérdés

A napokban olvastam egy esküvői lapban egy cikket, amelyben többek között szó volt a dolog anyagi részéről is. Mindannyian azt mondták, hogy a jegyespárnak nem kell konkrétan kp-ban fizetni a szervezőnek, mivel Ők azoktól a cégektől kapják a "fizetést" ( jutalékot), amelyekkel leszerződnek, és munkát visznek nekik.

Az volna a kérdésem, hogy ez a gyakorlatban is így van-e, vagy csak beetető szöveg és a lagzi végén benyújtják a számlát.

Persze azzal tisztában vagyok, hogy vacsora, egy üveg pezsgő, torta..stb. illik adni, amolyan köszönet képpen.

Kérem olyanok írjanak, akiknek esküvőszervező szervezte az esküvőjét, ajánlják-e vagy sem, miért?..stb.

Mi a párommal nem tudjuk eldönteni, hogy jó döntés lenne e!!

Segítsetek! Köszönöm! :)


2009. jan. 13. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen,a mi rendezvényszervezőnk nem állt szerződésben azzal a hellyel, azzal a zenekarral és azzal a dekorossal, akit mi szerettünk volna, így jutalékot sem kapott. Ha viszont nincsenek igényeitek és az is megfelel, akiket ő intéz, akkor jutalék van és nektek nem kell az őrészére külön fizetni. Az enyém legalábbis ezt mondta.
2009. jan. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Szia.


Énekesnő vagyok,zenekarban.Az esküvő szervező rendszerint kér tőlünk az adott eseményre egy árajánlatot,amire ő ráteszi az olykor nem is csekély hasznát,és így ajánl ki minket.Általában!!! mindenki ezt csinálja.Az egyik managerünk volt hogy ugyanannyi közvetítési díjat kért,mint 3 tagra az egész estés gázsink.

Tehát nem hiszem,hogy beetetés volt,de hogyha rajtuk keresztül kívánjátok megszervezni,többe kerül pár tízezer forinttal,mert vagy már eleve ráteszi a hasznát,és úgy ajánl,vagy az étterem,zenekar kér annyival többet.Mindenképp a zsebedbe kell hogy nyúlj.Ha magad szervezed az egészet,olcsóbb jóval,de körülményesebb.

Melody

2009. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Akkor anyagilag jobban jövünk ki ha magunk szervezzük meg. Érdekes.. a cikkben azt is írták, hogy ez nem jelent plusz költséget a párnak, sőt még jobban is járhatunk mivel a szervező kapcsolatai által olyan kedvezményeket tud biztosítani, amit magán úton nem kapnának meg a párok..

Nah, mindegy.. jobbnak látom, ha magunk állunk neki!

Majd összecsődítjük a barátokat.. :)

2009. jan. 14. 13:35
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Szia, en evekig rendezveny- es eskuvoszervezo voltam. Akikkel mi dolgoztunk, nem kertek plusz penzt hazasulandoktol, es mi sem adtunk nekik dragabban semmit. Epp ilyen esetekre az arban mar eleve be van epitve (nalunk igy volt legalabbis), hogy ha kozvetito jelentkezik, 10% jutalekot visszakaphasson. Ez a parnak semmi plusz koltseget nem jelentett.
2009. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
mennyien lesztek az esküvőn szerintem attól is függ, mert ha 50-en akkor fölöslegesesküvőszervező de ha 200-an akkor már hasznos.
2009. jan. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
91%

Kedves "Kérdező"!


Esküvőszervezőként szeretnék pár gondolatot megosztani veled! Az én mottóm: "valóra váltom az álmaitok!"

Amit a cikkben olvastál, az ránk nagyon is igaz, tehát mi nem teszünk rá a szolgáltatóktól kicsikart árra semmilyen jutalékot, hiszen ezzel őket kellemetlen helyzetbe hoznánk, mivel az áraikat ők szabják meg, és elég fura lenne, hogy pl egy zenekar elvállal egy esküvőt pl. 120.000 Ft-ért én meg ráteszek még a fiatal párnak 20-30 ezer forintot, így ezzel a zenekart már egy sokkal drágább kategóriába sorolva, mint amilyenek valójában! Ez nem lenne túl szép dolog a zenekarra nézve, hiszen a hír megy róluk tovább, és nem túl fair megdrágítani őket a saját érdekemben, hogy aztán ezért esetleg kevesebb megkeresést kapjanak a későbbiekben! Ez nálunk úgy működik, hogy a lehető legjobb árat csikarjuk ki a kiválasztott szolgáltatóktól, amit -ahogy olvastad -sokszor a fiatal pár sem kap meg magánszemélyként megkeresve az adott szolgáltatót, és ők még abból ajánlanak fel valamekkora összeget nekem, amiért munkához juttattam őket! A különböző esküvői kiegészítőkhöz ugyanilyen módon jutok, tehát én arra már nem teszek semmit! Igazából én lehet, hogy ilyen téren a különlegesebb felfogású esküvőszervezők közé tartozom, hiszen a célom főleg a fiatal pár legszebb és legvarázslatosabb napjának valóban felejthetetlenné tétele és nem a saját zsebem megtömése!

Remélem segítettem nektek, egyébként bármilyen kérdés esetén keressetek bizalommal az mlprodukcio@gmail.com e-mail címen!

2009. febr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!