Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire gáz, ha az esküvőmre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gáz, ha az esküvőmre nem viszek virágcsokrot?

Figyelt kérdés

Párommal 11 éve együtt vagyunk, semmin nem változtat a házasság, ugyanúgy szeretjük egymást most, mint régen (ha nem jobban). Viszont várandós vagyok és úgy döntöttünk, hogy nem szimplán a nevére veszi a gyereket, hanem ha már el kell menni a hivatalba akkor aláírjuk a házassági papírokat.

Szerettem volna két tanúval letudni a dolgot, de párom ragaszkodott hozzá, hogy legalább a szülők legyenek ott. Belementem.

Anyósom természetesen előadta, hogy olyan nincs hogy utána nem lesz közös vacsora (de már pedig ez lesz).


Minden esetre egyáltalán nem szeretnék rongyrázást, sőt, szeretném ha minél hamarabb letudnánk a házasságkötést és menne a család a maga dolgára.


Gyűrű lesz, meg kis csinos nyári fehér ruhám, de csokrot nem szeretnék mert úgy is csak tönkremegy, nem egy maradandó emlék.

Mennyire szükséges darabja az egy ilyen rövid polgári esküvőnek? Semennyire sem, nem? Nem lesz dobálás meg egyebek...



jún. 24. 09:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%

A csokor szerintem senkit nem fog érdekelni. Amúgy gyűrű sem kötelező, csak a két igen és az aláírások.

Viszont ha már ott vannak a szülők, akkor szerintem egy vacsora azért illendő közösen a családdal. Ebben aztán semmi rongyrázás nincs és nem egy akkora igény a férj részéről.

jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék közös vacsorát a két családdal, alig ismerik egymást, teljesen más érdeklődési kör, anyagi háttér, stb. és ez így is van jól.

Anyámékat egyszer meghívta anyós vacsorára és nagyon kínos volt, anyós tette az agyát, hogy nekik milyen tökéletes életük van, beutazhatják a világot. Bátyámmal 2x találkoztak anyósék a két diplomaosztón azt ennyi volt az interakció. Az ilyen kínos üres beszélgetésekhez meg kamu jópofizásokhoz meg semmi kedvem és idegrendszerem várandósan.

A két családdal külön-külön tökéletesen lehet időt tölteni, de együtt nem kompatibilisek szerintem, minden esetre nem vágyam ezt az én esküvőmön tesztelni.

jún. 24. 12:22
 13/25 anonim ***** válasza:
24%
A ti esküvőtök, olyan lesz amilyet ti akartok, virág nélkül, két tanúval ha ez nektek oké. De mivel még nem vagytok házasok, jelenleg még nem az anyósod, csak a pasid anyja. És plane nem ő mondja meg milyen legyen a ti esküvőtök.
jún. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem 11 év után, eskuvő előtt el lehet nézni ja anyósnak hívja.
jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 8rták már nem kell csokor ha nem akarsz, még gyűrű sem.Két tanu és a ti aláírásotok kell.Egy vagyonközösségi szerződést mentek alárni, kellékek nem kötelezőek.Egyházi az más, de gondolom azt nem akartok
jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
76%

11 év után,mikor jön a baba,ezt illene kettőtöknek megbeszélni.

Én azt vettem ki az írásodból,hogy te ennyi edő után is lenézed a leendő férjed családját. Ez még sok problémát fog szülni nektek.

Ha nem akarsz csokrot,nem kell,de a vőlegényt megkérdezted,hogy ő mit szeretne?

Saját véleménylént írom,hogy azért pár kép,vagy egy "szuvenír",amire ránézel,és azbesküvőtök.jut eszedbe,nem rossz dolog. Mert ez a legyünk túl rajta,nem sejt odaadó szeretetet.

jún. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Mivel nem csak a csokor van belefoglalva a kerdesbe ezért én is hozzászólnék a család részhez.

"anyós tette az agyát, hogy nekik milyen tökéletes életük van, beutazhatják a világot" Nekem úgy szokott tűnni, hogy sok ember akiknek keserű az élet, nem tehetnek meg maguknak komolyabb myaralásokat, azok inzultusnak veszik a nyaralásos történeteket. Valahol irigyek. De az anyós miért ne besuelhetne egy számára átlagos myaralásról? Csakhogy ne bántsa mások lelkét hogy ő gazdagabb? Másfelől ha tudom hogy a másik ember nem teheti magának, akkor nem dörgölöm az orra alá, mert úgyse fog nekem örülni. Talán anyós is lehetne ilyen kevés alkalmakkor visszafogottabb.

Az anyagi különbségek tudom hogy szoktak ilyen próbákat is szülni. Ezért én se gondolom hogy barát lesz a két család, de a szeretteink kedvéért muszaly alkalmazkodni egy kicsit.

jún. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os, szerencsére fogalmad sincs a kapcsolatunkról. :)

A gyűrű épp elég szuvenírnek szerintem.

jún. 29. 16:26
 19/25 A kérdező kommentje:

Végül lesz egy rövid ebéd az esküvő után. Az esküvőn nem lesz se zene, se fotós, se szülő köszöntés, se virág se egyéb sz@r. Aláírjuk a papírt azt megyünk ebédelni, ennyi.

Egyébként nem érdekel, hogy mások sekélyes, régimódi felfogása ez "mit sejtet". :)

Ha nálad kell ez a család előtti magamutogatás meg az "adjuk a világ tudtára hogy fú de szerelmesek vagyunk" és "jaj de dúl a láv" és "mindenki ünnepelje a mi szerelmünket" elengedhetetlen része a szerelmi életed kiteljesedésének akkor hajrá, sok sikert hozzá. :) Nálunk nem ez a módi, és ez 11 éve tökéletesen jól működik.

jún. 29. 16:33
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk telefonnal lehet csinálni képet. Nem lesz profi minőség, de emleknek jó. En se hívnek fotóst ennyiért.

Kérdező suerintem felreertetted 16-ost. Nem írta hogy legyen lagzitok mrg ilyesmi, csak a arra írta hogy még ebédet sem akarsz a szülőkkel.

És mivel feltéttel egy olyan kérdést hogy "Mennyire gáz, ha az esküvőmre nem viszek virágcsokrot?" ezért ő valasznak odairta hogy szuvenírnek jó. Ha ennyi véleményt se fogadsz el akkor miért tettél fel kérdést?

jún. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!