Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A bérmálás feltétel egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A bérmálás feltétel egy esküvőhöz?

Figyelt kérdés
Párom református, neki volt konfirmálás de én katolikus vagyok. Az lenne a kérdésem aki tudna segíteni vagy tud erről valamit, hogy kötelező bérmálkozni az esküvőhöz? Voltam elsőáldozó, viszont a bérmálásra nem volt időm.
jún. 19. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem az.
jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Ha a párod református, akkor szerintem nem is esküdhettek katolikus templomban.
jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

#2

Dehogynem esküdhetnek, ma már teljesen bevett szokás ökumenikus esküvőt tartani, akár mindkét felekezet papját meg lehet hívni, sok ilyen példa volt rokonságomban is. Egyedül annyi van, hogy katolikus esküvőn elvileg kötelező megígérni, hogy a gyermekeket katolikusnak keresztelik.

jún. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem feltétel a bérmálkozás.

És ahogy a 3-as is írta, javaslom az ökumenikus házasságkötést. Ez lehet akár katolikus, akár református templomban is, mindkét felekezet lelkésze jelen van és mindkét felekezet elismeri érvényesnek.

jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
52%
tudtommal nem
jún. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Papja válogatja, nálunk pl. ragaszkodott hozzá. Sógornőmnek is meg kellett bérmálkoznia felnőttként az esküvőjük előtt.
jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!