Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elveszett születési anyakönyve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elveszett születési anyakönyvet, illetve válási bontó határozatot hogy lehet a leggyorsabban pótolni?

Figyelt kérdés
Házasságkötés miatt szükség lenne rá, de nem találom, a párom a sajátját szintén nem, sőt, ő a válásakor kiadott bontó határozatot is elkeverte. A szül. anyakönyv neki egyszerűbb, mert a fővárosban született, én viszont vidéken, de nincs időm munkanapon leutazni (220 km). Milyen módon és mennyiért és pontosan hol lehet újat kérni a fenti dokumentumokból?
2010. okt. 10. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Az anyakönyvi hivatalban kell mgkérdezni hogy mi a teendő ők is pótolják e a területileg nem hozzájuk tartozó okmányokat. Persze hogy illetéket kell fizetni.
2010. okt. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat, hogy ha házasság miatt kell és első alkalommal pótolni, az díjmentes. Mondjuk nem azon a párezer forinton múlik, csak nem tudom, hogy a születési helyemen pontosan kinek címezzem a levelet és szükséges-e hozzá valamilyen formanyomtatvány. A mennyibe kerül kérdés csak azért fontos, hogy ha kérnek illetékbélyeget, azt rögtön bele tudjam tenni a borítékba, ne menjen az idő az ide-oda levelezéssel.
2010. okt. 10. 12:20
 3/7 anonim ***** válasza:
tudom, hogy ez roppant nehéz, de felemeled holnap a telefont, és felhívod azt az anyakönyvi hivatalt, ahol születtél. Gondolkodni kéne!
2010. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
15:33-as válaszoló: köszönöm a kedves hangvételű tanácsot!
2010. okt. 10. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos azt nem tudom megmondani,hogy mennyi illetéket kell fizetni,de biztos,hogy csak ott adják ki,ahol születtél az anyakönyvi kivonatot.A bontóperről készült határozatot és jegyzőkönyvet a bíróságon adják ki.Érdemes ügyfélfogadási időt kérdezni,mert nem fognak amúgy veled foglalkozni.Ha jól tudom,akkor oldalanként 100 Ft-os illetékbélyeget kell adni és nem fogadják el,ha több.Ha jutsz valamire,akkor írd meg,mert érdekelne engem is nagyon a módja.

Ha az ex-el jóban van a kedvesed,akkor tőle is el tudja kérni és nem kerül pénzbe,mert az anyakönyvvezetőnek csak a fénymásolat kell.

Sok sikert!

2010. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt nem mondanám, hogy jóban vannak, meg neki nem is szólnánk, amíg nem muszáj (kissé kiszámíthatatlan). Viszont beszélt a bontópert intéző ügyvéddel, nála van egy példány, közjegyzővel hitelesíti és odaadja neki. Holnap rákérdezek az anyakönyvvezetőnél, de egy közjegyzővel hitelesített dokumentumot el kellene fogadni, a jogérzékem ezt mondja.
2010. okt. 12. 21:02
 7/7 anonim ***** válasza:
nem kell. legalábbis tőlünk nem kérték. én ugyan vittem párom nem. mondtuk potoljuk mondta nem kell ő hivatalbol beszerzi.
2010. okt. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!