Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudok a legegyszerűbben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudok a legegyszerűbben és a leggyorsabban elválni, közös megegyezéssel?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 09:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megegyeztek, minden leírtok, beadjátok a válópert gyönyörködtök a bíró boldog arcában, hogy nem kell veletek sokat foglalkoznia és kimondják a válást.Ennyi.
2010. jún. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha előre mindenben megegyeztek és ezt írásba foglaljátok, akkor már az első tárgyaláson kimondhatják a válást. A bíró se szereti sokáig húzni, mert túl vannak terhelve, rengeteg ügy van kevés bíróra.
2010. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy tárgyalással slussz elváltunk, mert mindenben megeggyeztünk előre.
2010. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
nekem is a szüleim véglegesen március 1 váltak el de anyu már 2009 júliusába be adta a papírt elöször szept.282 volt a tárgyalás majd március 1 de az elején nemmmmm volt megegyezés ugy hogy nem tom!!!!!!nálunk igy volt
2010. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
miért akarsz elválni?
2010. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha kiskorú gyerek van, mindenképpen két tárgyalás lesz. Első a békítő, utána mondják ki a válást.
2010. jún. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolom, hogy ha tényleg mindenben meg tudtok egyezni, nagyon gyorsan írjátok le (esetleg ügyvédek előtt), és adjátok be az ügyet a bíróságra. Sokkal gyorsabb a közös megegyezéses válás, na és persze olcsóbb is. Nem kell ügyvédet fogadnod, rengeteg tárgyalásra járkálni, stb... Ha most van kompromisszum, azonnal le kell írni, mielőtt bármelyikőtök meggondolja magát. Én elkövettem azt a nagy hibát, hogy nem így tettem. Aztán a volt feleségem elkezdett agyalni, hogy talán ki tudna csikarni magának némi pénzt, így minden kérdést perre kellett vinni. Az ügyvédem szerint 2-3 évig tartó folyamatos harc lesz az egész.
2010. jún. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én közös megegyezéssel váltam el, az első tárgyaláson nem választottak el mivel gyerek van, ha nincs gyereketek akkor már ott elválasztanak, ha van akkor csak a második tárgyaláson amit az első tárgyalástól számított 30.napon kötelesek megtartani a törvény szerint..nekünk a beadástól számítva a harmadik hónap végére kimondták..akkor is amikor kimondja a bíró a válást le kell mondani azonnali hatállyal a fellebbezési jogodról és úgy még aznap jogerőre emelkedik amúgy csak pár hét múlva..így ha lemondasz róla aznap már hivatalosan is elvált lehetsz.
2010. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A második tárgyalás nekem 2 és fél hónapra rá volt. Mi az a 30. nap?
2010. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nos , miután az első tárgyalás megvolt, kötelezően ki kell írniuk harminc napon belül az utolsó tárgyalást ha közös megegyezéssel váltok.Ez a törvény.Onnan tudom, hogy nyáron váltam és az ügyvédem figyelmeztette a bírónőt, hogy ne feledkezzen meg erről és nehogy már a nyaralása miatt csúsztassa a tárgyalást, mivel akkor jogi lépéseket tesz.
2010. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!